film

Big Bang

1986
1h 29m
7,4 6 186
ocen
7,4 10 1 6186
7,6 5
ocen krytyków
We wsi na Mazowszu ląduje ufo. Mieszkańcy postanawiają godnie przywitać kosmicznych gości. Zobacz pełny opis
Big Bang zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Najbardziej kultowe dialogi od czasów „Rejsu” W jednej z niczym niewyróżniających się polskich wsi ląduje w nocy statek kosmiczny. Zaskoczeni mieszkańcy czują się zaszczyceni faktem, że przybysze z kosmosu wybrali właśnie ich wieś i w związku z tym postanawiają przywitać ich najgodniej jak tylko potrafią. Zakładają odświętne ubrania. NaNajbardziej kultowe dialogi od czasów „Rejsu” W jednej z niczym niewyróżniających się polskich wsi ląduje w nocy statek kosmiczny. Zaskoczeni mieszkańcy czują się zaszczyceni faktem, że przybysze z kosmosu wybrali właśnie ich wieś i w związku z tym postanawiają przywitać ich najgodniej jak tylko potrafią. Zakładają odświętne ubrania. Na suto zastawianym stole ląduje skrzynka wódki. I tak zaczynają się zakrapiane alkoholem, nocne rozmowy Polaków: o życiu, o śmierci, o seksie, o kosmitach i o kondycji ludzkości. Kultowa komedia o polskich spotkaniach trzeciego stopnia z jednymi z najlepszych dialogów w całej historii polskiego kina.

studio
Centralna Wytwórnia Programów i Filmów Telewizyjnych Poltel
tytuł oryg.
Big Bang
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"człowiek z człowieka mydło zrobił i oblicze nim swoje obmył".Ciarki po plecach...

Spis cytatów

użytkownik usunięty

Oto 14 niezapomnianych kwestii z filmu Kondratiuka. Znajdziecie tu fragmenty humorystyczne jak i dramatyczne. Jeśli w słowie brakuje znaku diakrytycznego (np. "ę" w "bedzie"), znaczy to, że postać wypowiedziała to słowo bez tego znaku. Przyłożyłem się do spisania tych cytatów i moich błędów raczej tutaj nie ma.
Celem...

więcej

Do zobaczenia Panie Kondratiuk-DZIĘKUJĘ!!!

WSTRZĄSAJĄCY!!! Ta twarz na dużym zbliżeniu, sugestywna jak u Leone.Z całą okropnością starego ludzkiego oblicza. I bez cięć montażowych.Przesłanie,że dreszcz mnie przeszedł. Wielki aktor.

Witam, to moja pierwsza wypowiedz na Filmwebie, zaczynam od swojej opinii o tym wybitnym filmie. Big Bang to arcydzieło, które widziałem już parę razy, zawsze z niesłabnącym wrażeniem, że zbyt mało osób go widziało, a jeszcze mniej zrozumiało. Pokazano tu przeciętnych, prostych ludzi, nie tyle w moim rozumieniu polaków...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones