PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10472}

Bilardzista

The Hustler
7,7 6 529
ocen
7,7 10 1 6529
7,4 9
ocen krytyków
Bilardzista
powrót do forum filmu Bilardzista

...aczkolwiek oglądany wczoraj przeze mnie "Nieugięty Luke" lepszy. Trochę przypomina
"Wściekłego byka". No i genialny Newman - jak zawsze. Poza tym wyjątkowo daje do
myślenia - nad talentem, który bardzo łatwo może zamienić się w pychę i uzależnienie, nad
walką z samym sobą, nad istotą sportu i życia, gdzie prawdziwy talent i hart ducha jest
często spychany przez chciwość i brudną chęć zysku. Oczywiście to moja interpretacja. 8/10.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

miło całej sympatii dla "Nieugiętego Luke'a" nie był on lepszy od "Bilardzisty"... U wszystko było na miejscu i genialnie się go oglądało ale ta głupota główna bohater... rozumiem upór, nie dać się złamać itp... ale upartość zaprowadziła go tam gdzie zaprowadziła i to z błahego powodu. Nie pojmuje i nigdy nie zrozumiem ludzi którzy robią coś mimo że stoją na przegranej pozycji i żadnego pardonu nie uzyskają poprzez swoje działania. To chyba jeden powodu przez który mniej szanuje Nieugiętego od Bilardzisty... ale nigdy nie zapomnę "potrząsaj krzakami... potrząsam krzakami szefie potrząsam" eh :D

ocenił(a) film na 8
___ice___

Dlatego właśnie "Nieugięty Luke" jest dramatem egzystencjalnym. Opowiada o sposobie na życie, od którego łatwo się uzależnić. Tym bardziej, jeśli wydaje nam się, że to co robimy jest dobre dla nas samych. A tymczasem niekoniecznie musi być.

ocenił(a) film na 9
dejwid_filmweb

fakt faktem :) ale do Bilardzisty wracam po raz trzeci a nieugiętego widziałem raz i nie czuje potrzeby kolejnego seansu...

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Nieugięty Luke ,,Opowiada o sposobie na życie, od którego łatwo się uzależnić"?. Możesz rozwinąć tę myśl?
Ja tych filmów nie wartościuję. Oba są wspaniałe i nie potrafiłbym powiedzieć, że jeden jest lepszy od drugiego. Jednak gdy ktoś mnie zapyta o najlepsze filmy z Newmanem to bez wahania odpowiem ,,Słodki ptak młodości" i ,,Kotka na gorącym, blaszanym dachu".

ocenił(a) film na 8
magikaok44

Chodziło mi tu o "Bilardzistę" a nie "Nieugiętego Lukea". Miałem na myśli tu talent, pasję która może uzależnić człowieka w sposób całkowity. Zapomina się o bliskich itp. tylko bilard, bilard, bilard i rywalizacja, rywalizacja, rywalizacja...

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

A to przepraszam. Z twojej wypowiedzi wynikało jednak, że chodzi o film ,,Nieugięty Luke", taki mały błąd składniowy.

ocenił(a) film na 8
dejwid_filmweb

podpisuję się pod nią

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones