PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 901
ocen
2,5 10 1 26901
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Przecież ten film to kpina, uwłacza Polsce. Twórców powinno się wtrącić do więzienia na długie lata za nakręcenie tego knota. W drugiej turze powinno się razem z nimi wysłać niektórych nauczycieli, którzy zorganizowali wyjście na ten film i nie dawali opuścić sali zdegustowanym uczniom. I za samo ich gadanie jaki to jest "mądry i realistyczny film, a nie jakieś głupie SF, tak było naprawdę!". Serio? Ten poiebany mnich i CGI wilk? Sam film wygląda jakby kręcili go gimnazjaliści, a nie "profesjonaliści"...Seans to była istna tortura, szok i niedowierzanie - jak można coś takiego nakręcić? Po prostu nie wierzę, że ktoś świadomie mógł nakręcić taką pierdołę.

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

Zgadzam się z twoją opinią i dodam, że zostałem zachęcony do obejrzenia tego filmu i to co zobaczyłem przekraczało granice mojej wyobraźni. Niech Polska nie produkuje filmów wojennych, bo wychodzą potem takie rzeczy jak: ,,1920 Bitwa Warszawska", ,,Tajemnica Westerplatte" i ,,Miasto 44". Nie pamiętam jakie rzeczy jeszcze są, ale większość, by się zgodziła z opinią o naszych wojennych filmach.

ocenił(a) film na 2
Rafalino_1000

Polacy nie umieli i nie umieją kręcić filmów. Wyjątkiem był np. Stanisław Bareja i paru innych. U nas papugują z USA to co kompletnie niepotrzebne. Patos itd w amerykańskich filmach chwyta, ale w PL nie koniecznie. A zauważyłem, że ostatnio w tych naszych filmach próbują zrobić polskie "Braveheart", czy "Patriotę".

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

Naprawdę ma być coś takiego!? To ja już naprawdę się boję, co z tego wyjdzie. Słyszałeś o ,,Karbali"? Zapowiada się nieźle według mnie.

ocenił(a) film na 2
Rafalino_1000

Nie..to było stwierdzenie, powiedziałem "zauważyłem, że ostatnio w tych z tych naszych filmów próbują zrobić polskie "Braveheart", cz "Patriotę".

Nie, nie słyszałem.

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

To sobie zobacz zwiastun, bo może nie będzie aż tak źle.

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

"Polacy nie umieli i nie umieją kręcić filmów. Wyjątkiem był np. Stanisław Bareja i paru innych."

może nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Scorsese i wielu znanych ludzi z Hollywood raczej by się z tobą w tej sprawie nie zgodzili. Polskie kino z czasów PRL bardzo wysoko oceniane w Europie i za oceanem.
Pomijam już taki drobny szczegół, że "Bitwe pod Wiedniem" zrobili Włosi a nie Polacy.

ocenił(a) film na 2
allan_houston

Ale Polacy też maczali w nim palce.
Przecież napisałem wyraźnie, że były wyjątki, jak filmy Barei, Machulskiego itd.

Goro_Gondo

Za najważniejsze rzeczy (reżyseria, scenariusz i zdjęcia) są odpowiedzialni Włosi. Polacy byli tylko współproducentami.

a te "wyjątki" to Polański, Wajda, Kawalerowicz,Kieślowski,Skolimowski, Hoffman czy Has. Nadrób zaległości.

ocenił(a) film na 2
allan_houston

Wajda serio? Za takie rodzynki jak "Wałęsa" itd?

Goro_Gondo

Nie ma to jak wyciągnąć jeden z najsłabszych filmów z ponad 50-letniej pracy reżysera.
Widzę, że kino polskie to nie jest twoja najmocniejsza strona. Z Wajdy zacznij od: Kanał. Popiół i diament, Ziemia obiecana czy Panny z wilka

ocenił(a) film na 2
allan_houston

"Kanał" widziałem i któryś to jeszcze też i nie były to filmy złe, ale bez przesady. A ostatnio facet kompromituje się.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
SebastianNiestudent

z takimi mądrościami, to do swoich kolegów z ONRu, NOPu czy innego ku.restwa

ocenił(a) film na 2
allan_houston

Czyli twierdzisz że to Polacy ??, no to gratuluję.

SebastianNiestudent

tak. Polakami żydowskiego pochodzenia.

ocenił(a) film na 2
allan_houston

W sumie to tak.

allan_houston

Skolimowski?! Słucham?...

ocenił(a) film na 1
Goro_Gondo

"Zgadzam się z twoją opinią i dodam, że zostałem zachęcony do obejrzenia tego filmu i to co zobaczyłem przekraczało granice mojej wyobraźni. Niech Polska nie produkuje filmów wojennych, bo wychodzą potem takie rzeczy jak: ,,1920 Bitwa Warszawska", ,,Tajemnica Westerplatte" i ,,Miasto 44". Nie pamiętam jakie rzeczy jeszcze są, ale większość, by się zgodziła z opinią o naszych wojennych filmach."

A "Ogniem i mieczem"? W miarę solidny.

Co do "Bitwy pod Wiedniem" to rzeczywiście kicz. Efekty specjalne kojarzą się z filmami z lat 60-tych poprzedniego stulecia. Do tego słabiutka fabuła.

ocenił(a) film na 2
dzbanek54321

W tym filmie wszystko jest słabe niemiłosiernie, a w latach 60 mieli o wiele lepsze efekty, przynajmniej durnego CGI nie było.

ocenił(a) film na 2
Rafalino_1000

Te co wymieniłeś -"1920 Bitwa Warszawska", ,,Tajemnica Westerplatte" i ,,Miasto 44" to
rzeczywiście przykłady źle zrobionych filmów.

Ale powstało też przecież bardzo dobre kino historyczne-Krzyżacy 1960, Faraon 1965, Potop 1974, Wołyń 2016 czy
też Kanał 1956, Popiół i diament 1958, Pan Wołodyjowski 1969, Sol ziemi czarnej 1969, Ogniem i mieczem 1999, Katyń 2007.

returner

Jeśli chodzi o "Krzyżaków" Forda to polecam to https://www.youtube.com/watch?v=j-PPYGsFZ3U i to jako uzupełnienie https://www.youtube.com/watch?v=BAGBPBj0ytE

Rafalino_1000

"Miasto 44 " to wy zostawcie w spokoju, świetny film z pewnością niedoinwestowany, ale bez "naszego" patosu, bez "wybitnych" aktorów i kreacji jak Zamachowski w Ogniem i... czy Linda w Panu Tadeuszu. Kiczowata rola Królikowskiego a reszta super bo zupełnie łamiaca dotychczasowe konwencje. Kicz to "1920..." i "Katyń" wypalonych reżyserów. W miasto44 czułem atmosferę tego "młodego" zrywu ich usprawiedliwiony entuzjazm i tragiczną ofiarę!!!

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

Popieram - ewidentna kpina z polskości. Chociażby nasze godło z odwróconą głową. To nie był przypadek. Każdy, nawet największy idiota na zawołanie może sobie sprawdzić jak wygląda godło RP. Wystarczy, że wejdzie w internet. Ale nie... To było celowe. Zamysł był prosty - "Poszydzimy z Polaków".

ocenił(a) film na 2
Meteooo

Obawiam się jednak, że nie ma się o co procesować. Argument jest prosty - fantazja "artysty" (reżysera). Każdy może kręcić co chce i jak chce. Jedyne do czego można się przyczepić to gatunek. Zamiast dramat, historyczny, powinno być komedia, fantasy, bądź "w krzywym zwierciadle".

ocenił(a) film na 2
Meteooo

Tak tak, celowo pokazali takie godło żeby z nas zakpić ! Rozumiem że film jest żałosny, ale ogarnijcie się trochę w swoich wymysłach.

Goro_Gondo

Nie ze.....jcie się już ta Polskością ? Polskość to cos więcej niż Czechość czy Węgrość czy jakaś inna ość ? niby w czym to ma komu uwłaczać ? Film jak film... słaby w h..j ale tylko film, my Polacy mamy więcej powodów do wstydu niż dumy to i filmy słabe, z wyjatkami rzecz jasna

ocenił(a) film na 3
Goro_Gondo

Może nie obrażajmy gimnazjalistów. Młodzież bywa bardzo zdolna, zrobiliby moim zdaniem lepszy film.

ocenił(a) film na 2
martoosce

Też prawda :D

ocenił(a) film na 2
Goro_Gondo

Obcego nakrecili w 1979 roku. Tymczasem
w 2012 roku jakas niedojda nakreca film, ktory sprawia wrazenie jakby zastosowano w nim technike filmowa późnego baroku. Dialogi i gre aktorow nawet nie komentuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones