PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789433}
6,8 2 645
ocen
6,8 10 1 2645

Blame
powrót do forum filmu Blame!

....choć fanem anime nie jestem. Animacja miazga! Dosłownie rzuca na kolana. Sama historia ciekawa , pomysł orginalny choć można zauważyć pewne podobieństwa z Terminatorem.... Ogląda się dobrze ,tylko jak to u kitajców w zwyczaju - momentami są przydługie sceny -tzw. "ambitne"...Swoją drogą wyobrażnia twórców anime (nie tylko tego filmu) nie ma granic ! Polecam.

ocenił(a) film na 10
Jaberwoocky1

anime/manga skierowana dla dorosłych jest o wiele ciekawsza od większości współczesnych filmów
gdyż skupia się na fabule a nie tylko na efektach
Możesz sobie spr Ghost in the shell anime z 1995 chyba Berserk Claymore (seriale choc manga lepsza :)

ocenił(a) film na 8
miked1981

Widzę że mam do czynienia ze znawcą tematu, więc prośba . Interesują mnie anime pełnometrażowe tzw.kinówki . Coś w stylu właśnie Duch w pancerzu ,Berserk , Jin-ho , Resident evil w skrócie anime "wojskowe" ,anime SF coś jak Star Troppers (chyba tak to się pisze..wojny z robalami w skrócie ) , podobała mi się najnowsza Godzilla anime , natomiast nie mam ochoty (narazie ) na filmy typu Grobowiec świetlików , Mój sąsiad Tortoro czy inne melodramaty...Gdybyś miał chwile to rzuć kilka tytułów tylko nie 20-kilkuminutowe odcinki w serialach...Żadnych seriali gdyż zwyczajnie nie mam na nie czasu . Będę wdzięczny . Pozdrawiam...

ocenił(a) film na 9
Jaberwoocky1

Też mi bardzo przypadł do gustu. Niestety właśnie więcej jest ciekawych seriali niż filmów. Jednak coś tam można znaleźć. Spisze sobie i dodam w odpowiedzi później.

ocenił(a) film na 8
FuturePawel

Dzięki z góry i czekam......

ocenił(a) film na 9
Jaberwoocky1

Ogólnie prędzej czy później trzeba się przerzucić na seriale. Jakoś tak u nich jest, kręcą zazwyczaj na podstawie Mangi i nie da rady w jednym filmie :) Nie pisałem o klasykach z innych kategorii jak np. Księżniczka Mononoke. Skupiłem się tylko na SciFi, na pewno to nie wszystko:

Dead Space Downfall Martwa stacja Upadek
Appleseed
Appleseed Alpha
Appleseed Ex Machina
Vexille
Akira
Ghost in the Shell
Ghost in the Shell 2
Sky Blue
Final Fantasy Wojna dusz
Final Fantasy VII Advent Children
Kingsglaive Final Fantasy XV
Persona 3 The Movie
Resident Evil Degeneracja
Resident Evil Potępienie

ocenił(a) film na 8
FuturePawel

Rewelacja. Kilka z nich widziałem ale jest też parę tytułów których nie znam. Jeśli wpadną Ci do głowy jeszcze jakieś tytuły ( np.coś z horrorów lub o tematyce z pogranicza fantasy ) to proszę o podanie tytułów , będę bardzo wdzięczny . Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam..

ocenił(a) film na 9
Jaberwoocky1

To się cieszę! jak coś wpadnie do głowy, albo obejrzę jakąś przyzwoitą animację dam znać :)

ocenił(a) film na 8
FuturePawel

Przez przypadek obejrzałem dziś "Bakemono no ko " (boy and the beast ) . Jeśli nie widziałeś to bardzo polecam ! Nosz kuźwa rewelacja. Oczom nie wierzyłem gdy wszedłem na ten tytuł w Filmweb. 2015 rok produkcji i .....ani jednego wpisu na jego temat. Orzechy przeciw dolarom że też go nie widziałeś. Zarwij nockę bo warto. Narka :-)

ocenił(a) film na 9
Jaberwoocky1

Właśnie miałem wieczór i chciałem włączyć. ale jedyne co na szybko znalazłem to kopia z lektorem ivona i nie za bardzo niestety :/ Poszukam lepszej kopii. Na pewno obejrzę :) A wczoraj jako zamiennik poszło http://www.filmweb.pl/film/Kimi+no+Na+wa.-2016-760082 - jednym słowem Świetne :)

ocenił(a) film na 8
FuturePawel

Zobaczymy :-)

ocenił(a) film na 8
FuturePawel

Ten "zamiennik" to melodramat?? Jeśli tak to .....kurcze nie lubię damskiego kina....Nie jestem z gatunku "Pudzianowskich" samców alfa ale kino romansowe ,romantyczne -no wiesz o co chodzi -nie leży mi specjalnie.....

ocenił(a) film na 7
Jaberwoocky1

Co to jest "damskie kino" ?

Jaberwoocky1

Jeżeli chodzi o horrory, to mogę polecić pięć tytułów (trochę stare, ale mają swój klimat):
1. Vampire Hunter D: Żądza krwi (główny bohater to łowca wampirów, który sam jest w połowie wampirem).
2. Ninja Scroll (samuraj kontra demony).
3. Silent Möbius: The Motion Picture (horror wymieszany z cyberpunkiem, policjantki walczą z potworami).
4. Wicked City (trochę horror, trochę sf, trochę film noir, miasto przyszłości pełne demonów).
5.Perfect Blue (raczej thriller niż horror, w życiu pewnej aktorki zaczynają się dziać...dziwne rzeczy).

ocenił(a) film na 8
Dinteville

Nic z tego nie widziałem!!!! Serdeczne dzięki !!!!!

Jaberwoocky1

Polecam odcinkowe ale nie tasiemiec tylko krótkie anime takie jak http://www.filmweb.pl/serial/Elfen+Lied-2004-226952 i http://www.filmweb.pl/serial/Shingeki+no+Kyojin-2013-636227 z tego drugiego to nawet powstał zwykły film ale nie oglądałem bo raczej nie wyszedł im dobrze a nie chcę po nim zniesmaczony być. Tak jak miało to miejsce z Dragon Ballem, po prostu większość animów nigdy nie powinno się doczekać ekranizacji filmu bo to z góry jest skazane na porażkę, jak wgl. można wpaść na takie pomysły.

Jaberwoocky1

Polecam odcinkowe ale nie tasiemiec tylko krótkie anime takie jak http://www.filmweb.pl/serial/Elfen+Lied-2004-226952 i http://www.filmweb.pl/serial/Shingeki+no+Kyojin-2013-636227 z tego drugiego to nawet powstał zwykły film ale nie oglądałem bo raczej nie wyszedł im dobrze a nie chcę po nim zniesmaczony być. Tak jak miało to miejsce z Dragon Ballem, po prostu większość animów nigdy nie powinno się doczekać ekranizacji filmu bo to z góry jest skazane na porażkę, jak wgl. można wpaść na takie pomysły.

Jaberwoocky1

Z animacji komputerowych dla dorosłych, jak wymienione oba Residenty i Appleseed Alpha, mogę jeszcze polecić:
Tekken: Blood Vengeance (2011),
Space Pirate Captain Harlock (2013),
Starship Troopers: Inwazja (2012),
Starship Troopers: Traitor of Mars (2017),
Biohazard: Vendetta, właściwie Resident Evil: Vendetta (2017),
Saint Seiya: Legend of Sanctuary (2014),
Throne of Elves (2016).
Nie wszystkie klasyczne animacje polecone przez FuturePawel to anime, np. Martwa stacja: Upadek (2008) to produkcja USA (jest też Dead Space: Aftermath (2011)), czy też Sky Blue (2003) to Korea Płd. Jeżeli nie anime, ale klasyczne czy też inne niekomputerowe animacje dla dorosłych Cię interesują, to napisz. Pozdro

ocenił(a) film na 7
Jaberwoocky1

Jest serial i film: Cowboy Bebop. Można obejrzeć film bez serialu , co niestety nie jest regułą w każdej produkcji. Zdecydowanie wyróżniające się anime (świetna muzyka ^^). Mnie samego przekonał do obejrzenia serialu, który nie jest tasiemcem i ma tylko jeden sezon ;)

ocenił(a) film na 4
Jaberwoocky1

Animacja miazga? Przecież to jest tania grafika komputerowa co wygląda dosłownie jak śmieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones