Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind

1977 2 godz. 15 min.
7,2 28 186
ocen
7,2 10 28186
8 794
chce zobaczyć
7,5 11
ocen krytyków
{"rate":7.4545455,"count":11}
{"type":"film","id":1219,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Close+Encounters+of+the+Third+Kind-1977-1219/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia
 • kinga709 ocenił(a) ten film na: 8

  Poza tym sentyment, gdy oglądałam go pierwszy raz byłam zachwycona. Dla wielu koniec filmu jest głupi i nudny- ja do dziś pamiętam 5 dźwięków, które były w pewnym sensie motywem przewodnim. I to, jak z zapartym tchem oczekiwałam na pojawienie się obcych, jak przeżywałam ich pozytywne nastawienie, wzajemną akceptację. Wydawali mi się tacy właściwie.....bezbronni:) Po latach niewiele się zmieniło. Może to jest też wynikiem zmęczenia dzisiejszymi filmami "akcji" :) Ten film to klasyka:)

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 10

  kinga709 Nie zgadzam się, ponieważ ten film to KLASYKA. ;)

 • kinga709 ocenił(a) ten film na: 8

  OmniModo Nie bardzo rozumiem z czym się nie zgadzasz? Czy dodładnie przeczytałeś/łaś mój komentarz? Pozdrawiam :)

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 10

  kinga709 Było z uśmieszkiem, czyli wypowiedź w żartobliwym tonie. Chodziło o wskazanie, że ten film to nie jest "klasyka" tylko "KLASYKA" pisana wielkimi literami.

 • kinga709 ocenił(a) ten film na: 8

  OmniModo W żartobliwym tonie daję :p Uśmiech daję normalnie, bo jestem z reguły wesołym człowiekiem :)

 • kinga709 To świetny film. Być może obcy w dziwaczny sposób próbują się w tym filmie dostać do domu, jak np przez komin. :) Ale film ma SUPER klimat i ukazuje przemianę bohaterów w obliczu spotkania czegoś niesamowitego. Oglądałem ten film jako dziecko i po latach ciągle mi się podoba. Z resztą serial Z Archiwum X też traktuje o tej tematyce, aczkolwiek w inny sposób, bardziej mroczny.
  Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie, czy jesteśmy sami? Ale chyba nie odleciałbym na zawsze z obcymi do innej galaktyki. Chyba, że tylko na wycieczkę i spowrotem.