PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1219}

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind
7,2 29 948
ocen
7,2 10 1 29948
7,4 21
ocen krytyków
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Poza tym sentyment, gdy oglądałam go pierwszy raz byłam zachwycona. Dla wielu koniec filmu jest głupi i nudny- ja do dziś pamiętam 5 dźwięków, które były w pewnym sensie motywem przewodnim. I to, jak z zapartym tchem oczekiwałam na pojawienie się obcych, jak przeżywałam ich pozytywne nastawienie, wzajemną akceptację. Wydawali mi się tacy właściwie.....bezbronni:) Po latach niewiele się zmieniło. Może to jest też wynikiem zmęczenia dzisiejszymi filmami "akcji" :) Ten film to klasyka:)

ocenił(a) film na 10
kinga709

Nie zgadzam się, ponieważ ten film to KLASYKA. ;)

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Nie bardzo rozumiem z czym się nie zgadzasz? Czy dodładnie przeczytałeś/łaś mój komentarz? Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
kinga709

Było z uśmieszkiem, czyli wypowiedź w żartobliwym tonie. Chodziło o wskazanie, że ten film to nie jest "klasyka" tylko "KLASYKA" pisana wielkimi literami.

ocenił(a) film na 8
OmniModo

W żartobliwym tonie daję :p Uśmiech daję normalnie, bo jestem z reguły wesołym człowiekiem :)

kinga709

To świetny film. Być może obcy w dziwaczny sposób próbują się w tym filmie dostać do domu, jak np przez komin. :) Ale film ma SUPER klimat i ukazuje przemianę bohaterów w obliczu spotkania czegoś niesamowitego. Oglądałem ten film jako dziecko i po latach ciągle mi się podoba. Z resztą serial Z Archiwum X też traktuje o tej tematyce, aczkolwiek w inny sposób, bardziej mroczny.
Wielokrotnie zadawałem sobie pytanie, czy jesteśmy sami? Ale chyba nie odleciałbym na zawsze z obcymi do innej galaktyki. Chyba, że tylko na wycieczkę i spowrotem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones