PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762485}

Lake Bodom

Bodom
4,8 4 025
ocen
4,8 10 1 4025
6,0 3
oceny krytyków
Bodom
powrót do forum filmu Bodom

Bodom. 6/10

ocenił(a) film na 6

Sprawę potrójnego morderstwa z 1960 roku nad fińskim jeziorem Bodom znam dość dobrze, bo ją opisywałem ongiś na blogu. Jest to jedna z najbardziej tajemniczych spraw w historii fińskiej kryminalistyki (trzy ofiary zadźgane, jedna przeżyła atak nożownika znad jeziora Bodom). "Bodom" Taneli Mustonena traktuje jednak tą zagadkę kryminalną nieco po macoszemu. Dwaj chłopcy Attu i Elias zapraszają dwie studentki Idę i Norę nad jezioro Bodom. Dziewczęta pierwotnie nie wiedzą że Attu ma zamiar odtworzyć makabryczną zbrodnię z 5 czerwca 1960 roku. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem.

"Bodom" mnoży wątki (np. udostępnianie nagich zdjęć w sieci za pośrednictwem rozmaitych kanałów social media, co skutkuje traumą Idy i jej ostracyzmem) i plot twisty. Pierwszy z plot twistów nawet mnie zaskoczył, gdyż oczekiwałem że film pójdzie w nieco innym kierunku. Potem jednak element zaskoczenia gdzieś się ulotnił. Horror Taneli Mustonena czerpie chociażby z "Piątku trzynastego" (1980) Seana S. Cunninghama i "Wolf Creek" (2005) Grega McLeana. Trochę gore i makabry, niezła gra aktorska, świetnie sfilmowana sekwencja podwodna i śliczne kadry tajemniczego jeziora i fińskich lasów. Jednak czegoś mi zabrakło.

6/10

ocenił(a) film na 6
khanate

Opis sprawy: http://dtbbth.blogspot.com/2014/01/masowy-mord-nad-jeziorem-bodom.html

ocenił(a) film na 8
khanate

Mnie film pozytywnie zaskoczył - jest ciekawie nakręcony (praca kamery i ujęcia rewelacyjne) poza tym przepiękne widoki same w sobie i muzyka przykuwają uwagę. Zdecydowanie ma coś w sobie.

Venus_Vulgivaga

Całkiem niezły, jak dla mnie 6/10.
Ciekawa historia i fajnie opowiedziana.

ocenił(a) film na 7
Venus_Vulgivaga

Zgadzam się,mnie film bardzo pozytywnie zaskoczył.Spodziewałem się marnej podróbki filmu,piątek 13,a tu wyszedł z tego dobry,przyzwoity i ciekawy,a przede wszystkim nieprzewidywalny przez dluższy czas film ;).

ocenił(a) film na 6
khanate

Ciekawe, że film kręcono w Estonii (która nomen omen słynie z warunków do biwakowania właśnie - mają puste turystyczne domki w lesie, które można sobie zasiedzieć, w Polsce to chyba nawet na zwykłą wiatę przy turystycznym szlaku rzadko można liczyć), a nie w Finlandii, gdzie rzeczywiście leży jezioro Bodom. Nie dostali zezwolenia na kręcenie w tamtym miejscu? A może nie chcieli? Czyżby zła sława miejsca wciąż funkcjonowała?

creep_

W Estonii jest taniej poprostu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones