PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 083
oceny
8,0 10 1 352083
7,0 36
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

jest tylko jeden bluźniercy !

ocenił(a) film na 10
Ktokolek

Widziałeś film?

DLODI

Nie ale samo tytułowanie tak filmu to bluźnierstwo !

ocenił(a) film na 10
Ktokolek

Wiesz, jestem katolikiem i powiem Ci że kiedyś uważałem dokładnie tak jak ty. Nienawidzę jak ktoś obraza moją wiarę. Jednak po oglądznięciu tego filmu popatrzyłem na tytuł trochę inaczej. Film (nie wiem czy wiesz) jest o pierwszym przeszczepie serca w Polsce. Nazwa filmu odnosi się do ludzi, którzy ten sukces medycyny osiągnęli. Zresztą główny bohater choć jest ateistą ma szacunek do chrześcijan, rozumie ich i jest w ich stosunku bardzo tolerancyjny. Sądzę ze film mógłby równie dobrze nazywać się: ,,O gościach którzy dokonali pierwszego przeszczepu serca w Polsce", ale tytuł ,,Bogowie" brzmi mocniej i łatwiej go zapamietać. Oczywiście możesz sie ze mną nie zgodzić ze ten tytuł to nic złego (rozumiem to- tak samo uważałem) i cały czas uważać ze to bluźnierstwo ale film w żaden sposób nie podważa wiary chrześcijańskiej, nie wyśmiewa się z niej, a określenie w tytule nie dotyczy braku wiary w Boga Jedynego wyznawanego przez chrześcijan.

DLODI

Mogli ten film nazwać po prostu "Religa".

ocenił(a) film na 7
DLODI

Zapędziłeś się, kardiochirurg to rzemieślnik, który wymienia jedną pompę na drugą i żaden Bóg a nawet artysta z niego nie będzie. Stwierdzenie kardiochirurg-Bóg jest bluźnierstwem przeciw racjonalności religii a przede wszystkim racjonalności w ogóle. Dlatego Twoja krytyka Kogokolwiek poszła za daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones