Bogowie

2014 2 godz. 1 min.
8,0 334 019
ocen
8,0 10 334019
54 036
chce zobaczyć
7,1 19
ocen krytyków
{"rate":7.10526,"count":19}
powrót do forum filmu Bogowie
  • Bilet95 ocenił(a) ten film na: 10

I takie filmy Polacy powinni tworzyć a nie jakieś pseudokomedie.

• Lucas207 ocenił(a) ten film na: 9

Bilet95 Dokładnie. Bardzo jestem dumny ze swojego kraju, odzyskałem wiarę w Polskie kino. Dźwigamy się nareszcie z upadku. Kot dobrze poradził sobie w poważnej roli, niech więc nie ciągają go więcej po tanich szmirach.

Lucas207 Uważaj, za takie hasła "że jesteś dumny ze swojego kraju" możesz zostać uznany za nacjonalistę.

• zulu_gulas ocenił(a) ten film na: 10

Lucas207 Kot sobie poradził niesamowicie. Na prawdę już watpiłem w jego zdolności aktorskie.

• ostry_cenzor ocenił(a) ten film na: 5

Bilet95 Niestety nie zgadzam się! Temat poważny, godny pokazania, ale pokazany wręcz komediowo. Te sztuczne fryzurki, czy intonacja Kota w rozmowach - zero powagi i emocji. Sorry, można to było zrobić dużo lepiej

• ostry_cenzor rozumiem ,że wolałbyś produkcję narodową pełną patosu i zero humoru

kaczor_07_K A dlaczego od razu w skrajności w skrajność? Jeżeli "przeczuwasz" że jestem zwolennikiem "dobrej zmiany" to jesteś w baaaardzo dużym błędzie. Zresztą tak poza tym nie rozumiem co miałoby jedno do drugiego. Oczekiwałem normalnego, mocnego, trzymającego w napięciu filmu. Tylko i aż tyle.

• Masako ocenił(a) ten film na: 8

ostry_cenzor Niestety tutaj mówisz o swoim subiektywnym odczuciu do czego masz oczywiście prawo. Ja czułam, że film trzyma w napięciu i uważam go za mocny bo nie potrzebuję za każdym razem w filmie czuć się jakby ktoś przeżuł mi mózg choć i takie produkcje lubię. Także Twoje odczucia względem braków ja odbieram jako zaletę, szczególnie w poruszonej tematyce. Pozdrawiam :)

Masako Tak, to są moje subiektywne odczucia. nie byłbym uczciwy pisząc o zachwycie, skoro go nie było, po prostu nastawiłem się na nieco inny sposób pokazania zagadnienia. Fajnie, że są tu jeszcze ludzie potrafiący kulturalnie dyskutować. Pozdrawiam:)

• Bilet95 No to masz następny - "Sztuka kochania" tym razem dla odmiany o Michalinie Wisłockiej, a niedawno oglądaliśmy Beksińskich.

• Bilet95 Co jest genialnego w tym filmie oprócz roli Kota? Szczerze mówiąc, jakieś 80 proc. filmu to nuda jak cholera....

paw_2 Bo to chyba film akcji nie był.....

• Bilet95 Dzięki za cynk, bo bym nie wiedział....

paw_2 Zawsze do usług.

• ChristofLDZ ocenił(a) ten film na: 4

paw_2 Mam dokładnie takie same odczucia. Nic zachwycającego.

paw_2 Cieszę się, że ktoś postawił pytanie, które sam chciałem zadać. Masz całkowita rację. Te wszystkie zachwyty to jakieś jaja po prostu. Film w ogóle "nie chwyta", a Kot to jedyny plus

• Bilet95 Dokładnie tak.Najbardziej wkurzaja mnie komedie romantyczne w ktorych polacy sie wyspecjalizowali.I ciagle to samo w kazdym filmie ten sam schemat Grochola,Łepkowska i "Dlaczego nie?" "Jeszcze raz" itd.Ktos sie zakochuje na poczatku sie nienawidza pozniej sie kochaja i zawsze musi byc jakis pajac,luzak na dokladke dla podkolorowania.Np.Karolak albo Adamczyk itp.Jedyne co sie zmienia to aktorzy i to tez nie zawsze. Dodatkowo "KAC WAWA" "WOJNA POLSKO RUSKA" Porazka??To juz bylo dno totalne.Polskie kino.Jezeli komedie to lubie filmy typu "Chlopaki nie placza" lub "Sztos" ale to juz w sumie nie te czasy.Film "Bogowie" jednak bardzo dobry.Malo takich filmow krecimy.Jeden z najlepszych filmow ostatnich lat ktore ogladalem podobnie jak "Najlepszy" bylem na tym w kinie,super.Na poziomie wlasnie "Bogow" Jezeli nie ogladales to mocno polecam.Pozdrawiam

skolim_filmweb To, że coś nie jest komedią romantyczna nie oznacza, że od razu jest genialne. Bogowie niczym nadzwyczajnym nie zachwycają. Do tego porównujesz ich z filmami kompletnie innego typu. A co do samego Sztosu to też nie było to wielkie arcydzieło. nijak ma się w porównaniu z filmami z lat 60, 70, 80. Mam wrażenie, że ludzie dają się omamić pewnego rodzaju retoryce narzuconej przez koła "zaprzyjaźnione" z tym filmem. "Autorytety" krzyczą "genialny", to "szarzy widzowie" nie śmią zaprotestować. A ja będę protestował, bo to żadne arcydzieło nie jest

• maksymiliankolbus ocenił(a) ten film na: 9

Bilet95 film bardzo ważny bo pokazujący odwagę Religi i jego niesamowitą wiarę w to, że niemożliwe może się stać możliwe. Kot nawet dał radę moim zdaniem.

• AladynPrince ocenił(a) ten film na: 8

Bilet95 Dużo przyjemniej się patrzy na aktorów w poważnych rolach. Ta rola Kota jest zdecydowanie jedną z najlepszych!