PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 083
oceny
8,0 10 1 352083
7,0 36
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

Robienie na modłę Hollywoodu nie pomogło. Chwytliwy i pełen niejednoznacznych piosenek soundtrack, mnóstwo ujęć przywodzących na myśl wiele amerykańskich produkcji, niepokorny bohater w stylu Robin Hooda - wyjepkowy facet,który prawo i politykę ma w dupie (do czasu), cała masa scen, które mają za zadanie wywołać burzę oklasków, smutną minę, szeroki uśmiech - czytaj: klasyczne, jednoznaczne chwyty emocjonalne. Niestety film w ostatecznym rozrachunku jest kolejną laurką dla Polski, tym razem podkreślony został fakt,że nawet w komunistycznym państwie da się robić takie rzeczy jak na zachodzie. Nie wiem ile prawdy jest w tej biografii, bo wiele rzeczy jest dla mnie nie pojęta, zwłaszcza bezpieka,która zdaje się nie interesować Religą. To samo dotyczy gry Kota - nie wiem na ile jest on Religą, bo nie znałem nigdy jego sposobu bycia. Chociaż biorąc pod uwagę,że to rola naśladowcza to nie ma po co piać hymnów, taki program jak Twoja twarz brzmi znajomo udowodnił,że nawet 4 ligowi aktorzy potrafią naśladować wielkich i sławnych.
Film po jakimś czasie robi się straszliwie nudny, a wszystko przez to,że transplantacja serca jest na pierwszym miejscu. Nawet bohaterowie zostają zepchnięci na bok, aby kolejne sceny operacji mogły trwać i trwać albo, aby sceny poprzedzające operacje były niepokorne,brawurowe i wesołkowate oraz podkreślały jak bardzo Polacy, nie Religa, walczą o serce i że serce w naszym kraju to relikwia. Jasne, reżyser temperuje to i nie pozostawia suchej nitki na ciemnogrodzie, który twierdził, że transplantacja to zło i to raczej osoba Religi zostaje wyniesiona na medyczny piedestał, jednak koniec końców film jest strasznie bezpieczny i robiony pod patriotyczną linijkę+samozachwyt.
Do tego ten perfidny casting, skłądający się z aktorów z Na dobre i na złe oraz Świata według Kiepskich. Może jedynie Kot jest trochę podobny do Zbyszka, ale reszta to kula w płot.
Dobrze zrealizowany, jednak takich filmów kręci się n i to nie tylko jak powszechnie się mówi na świecie, bo w Polsce również jest mnóstwo filmów na dobrym poziomie realizatorskich.
Zabrakło ikry, zbyt duża monotematyczność, wieje nudą, spartolony casting, hollywoodzkie zagrania widziane 1000000 razy na ekranie nie działają, pomimo że to polski film. Kot udający niepokornego lekarza to nadal Kot udający niepokornego lekarza, takich ról także było n, od gangsterów, przez polityków, aż po założycieli gazet. Nie rozumiem zachwytów, może to wina mojej daty urodzenia...

PS: No i najdłuższa reklama papierosów na polskim rynku. To już nie jest śmieszne, tak jak w Konstancinie, to jest żałosne, gdy papierosa wyciąga Religa, personel i ludzie na korytarzu kliniki. Czekałem tylko na scenę, gdy pacjent z przeszczepionym sercem wybudzi się z narkozy i bachnie sobie bucha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
dziuzeppe

A gdzie ja napisałem,że tego nie rozumiem?
Powszechność palenia nie oznacza,że musi robić to każda postać w filmie.
Równie dobrze można to samo powiedzieć o Wałęsie.
Jak zwykle zaczepiłeś mnie, gówno powiedziałeś i zatrułeś tylko żywot osobom, które będą męczyć się czytając twój post

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
dziuzeppe

To nie jest pseudo wywód ani recenzja. To notka z blogu, która jest czysta i klarowna. Swoją drogą - recka w drodze.
Skoro miał taki kaprys i to wszystko, to nie widzę przeciwwskazań abym coś takiego wypomniał.
Akurat przekleństwa u Smarzowskiego, jak i w naszym języku, nie są jedynie przecinkami, ale o tym pewnie nie wiesz, bo jedyne co czytasz to moje posty.
Raczej jestem jedynym z niewielu userów, którzy mają tu jeszcze coś do powiedzenia na temat filmów, w przeciwieństwie do ciebie - chodzącej sieroty, która szuka mojej uwagi. Ja rozumiem,że jestem zajebisty,ale żeby całe dnie poświęcać na szukaniu moich tematów na forum. Szacun, nie wiedziałem,że mam aż tak szalonych i cierpliwych psychofanów;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
dziuzeppe

Nie ma czegoś takiego jak mini recenzja, mini post czy mini list. Chyba,że mówimy o twoim mini umyśle:)
Porównania mają na celu przybliżenie czegoś, pokazanie,że coś jest np. lepsze.
Silę się na co? Jaki znowu target? Myślisz,że ja to piszę z myślą o tobie?:D
Jakie znowu schematyczne stereotypy? Jaka znowu relacja kumpla? Nie jesteś ani moim kumplem, ani osobą, która jest predestynowana do czytania moich notek. Wpadłeś tu przypadkiem, pogubiłeś się w prostym języku, co sam przyznałeś i teraz próbujesz jakoś wybrnąć z sytuacji rzucając sucharami i ogólnikami.
Nikt nie mówi o wybitności.
Tak jak wspominałem, jesteś moim wiernym podnóżkiem,ale idź już sobie. Wystarczy,że upał jest męczący. Nie mam dzisiaj czasu na rzucani ci twojej ulubionej zabawki. Poaportuj z kimś innym

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
dziuzeppe

Nie, bo to głupie, niezgodne z jakimikolwiek przyjętymi normami i wymyślone na potrzeby gimbusiarskiego nowomodnego języka, z zapożyczanymi zwrotami z angielskiego.
To nie są starania, to zwyczajny, prosty tekst, pisany na kolanie w kilkanaście sekund. Rozumiem,że nawet coś takiego sprawia ból twojemu ociężałemu umysłowi, ale to już nie moja wina.
Język jest prosty, nie prostacki. Prostakiem jesteś ty, w dodatku używasz obraźliwego języka i stosujesz zagrywki pokroju najgorszych ludzi jakich nosiła ta planeta.
Wieś dla niektórych zaczyna się 300 metrów za centrum miasta. Wieśniak to stan umysłu i najlepszym przykładem na tym portalu jest twoja osoba.
Dobra, a teraz serio, idź już pobaw się w kuwecie, czy coś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
dziuzeppe

Tego,że określenie mini nie łączy się z czymś takim, biorąc pod uwagę treść, nazewnictwo i pierdyliard innych rzeczy.
A co to ma wspólnego z angielskim, tępa strzało?:D
Jak to po co? Żeby przystrzyc fryzurę i kupić litr chleba
Kilka godzin pisać recenzję? Poważnie jesteś tak ociężały i mierny,że ślęczysz nad swoimi postami godzinami?:D
Dlaczego wrogiem? Jedynym wrogiem ludzkości jesteś tutaj ty.
Biczowali to cię starzy za młodu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones