PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875479}

Bohater

Ghahreman
7,0 4 173
oceny
7,0 10 1 4173
7,0 22
oceny krytyków
Bohater
powrót do forum filmu Bohater

Być może mam zbyt dużo doświadczeń wynikających z głębi autorefleksji, że ten film nie zrobił na mnie żadnego wrażenia... Momentami nawet mnie nużył.... Pewnie zachwyca tych, którzy rzadko doznają samodzielnej autorefleksji nad istotą życia.

ocenił(a) film na 8
EspresskA

Cóż za arogancki post. I jak wiele wiesz o ludziach którzy "rzadko doznaja samodzielnej autorefleksji nad istota życia". Lub odwotnie : ile to trzeba miec tej autorefleksji żeby zeby była dostateczna ? 3 kg czy 150 cm? 1,5 roku?

ocenił(a) film na 3
krolikpl

Miałki, bezwolny i reprezentujący typową "ofiarę losu" bohater ... jak trzcina na wietrze. Słaby i dostrojony do ofiary - czyli sprawca/kat - obraz socjologiczny tak przejaskrawiony, że aż nieprawdziwy. Tworzenie z pierdoły wielkiego bohaterstwa - apoteozy resocjalizacji w której włączani są wszyscy święci, w tym zarządcy więziennictwa i cała ta społeczność wolontariatu. Jedynym wiarygodnym studium przypadku prawdziwego i ludzkiego realnego człowieka jest ów wierzyciel. Wszyscy inni to zapętleni w kole wzorca ofiary i kata - społeczeństwa, które wierzy wciąż w swoją pokutę, winę, grzech - jednym słowem - małość nad małościami, cierpiętnictwo i męczeństwo. Słabe to jak........ podobno świadomość ludzka się poszerza i staje coraz bardziej klarowna. Ten film jest tego totalnym zaprzeczeniem i przyciąga fanów, którzy pasują do obrazu Hioba cierpiącego za życia.

Więcej tego typu podprogowych scenariuszy, a z pewnością świat będzie miał kolejną wojnę, tym razem światową.

Masz rację Królik - za wysoko oceniłam. Zmieniam na 3.

ocenił(a) film na 8
EspresskA

Brawo ty

ocenił(a) film na 8
EspresskA

A w którym miejscu zasugerowałem że za wysoko oceniłaś jakiś film? Bo nie rozumiem toku myśli...I gratuluję katastrofizmu

ocenił(a) film na 3
krolikpl

To była aluzja.... :) I świadome zastosowanie wyrazistego efektu. Po prostu mam dość propagowania wzorca ofiary...

ocenił(a) film na 7
EspresskA

„Samodzielnej autorefleksji”? A są jakieś niesamodzielne? A ten drugi, długi post to już w ogóle jakieś urojenia i omamy w gorączce.

ocenił(a) film na 3
dany_s

Owszem - gdy bazujesz na tym co inni mówią na Twój temat, co masz myśleć i czuć. I nie masz absolutnie żadnej własnej autorefleksji nad sobą samym, jedynie zapożyczone przekonania innych. Nagminne. Znasz to?

ocenił(a) film na 7
EspresskA

Tautologia, moja droga. Albo 'refleksja nad sobą samym', albo 'autoreflesja'. Nigdy 'autorefleksja nad samym sobą'. Masło maślane, znasz?
A to co wypisujesz nie ma zupełnie nic wspólnego z filmem. Recenzja jest raczej na temat, możesz rzucić okiem.

ocenił(a) film na 3
dany_s

Dziękuję za lekcję językoznawstwa :) Recenzji nie czytam. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
EspresskA

Chyba zapomniałaś, że cała historia dzieje się w Iranie, między ludźmi, którzy mają inną od naszej mentalność i stąd też podejmują działania, które czasem ciężko dopasować do europejskiego wzorca zachowań. O tym też jest ten film.

ocenił(a) film na 3
baxinski

Nie, nie zapomniałam :) Bo wszak jak rzekłeś: "cała historia dzieje się w Iranie" ;-) Nie dopasowuję mentalności do nacji - mówię o ludziach w ogóle, a właściwie ich świadomości... niezależnie od kultury i wychowania. Akurat to nie absolutnie żadnego znaczenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones