PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671707}
6,5 22 478
ocen
6,5 10 1 22478
7,5 25
ocen krytyków
Bone Tomahawk
powrót do forum filmu Bone Tomahawk

i brutalności. Mimo, że (może?) poza jedną sceną w jaskini nie ma za wiele "dosłowności". Pełnokrwista opowieść w starym stylu z dobrymi dialogami, postaciami, akcją. I z dreszczem. I gdzieś w tyle głowy - zwłaszcza na koniec - tłucze się "13ty wojownik". Leciutko zahacza :).

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

oprócz '13 wojownika' skojarzenia miałem z Drapieżcami (Ravenous)

ocenił(a) film na 7
BoRq

Też tak mam...
P.S. Drapieżcy (Ravenous) GENIALNI !!!

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

Również miałem lekkie skojarzenie z "13 wojownikiem", szczególnie na początku, gdy zaszlachtowali tego czarnego sługę w stajni.Od siebie dodam jeszcze skojarzenie z "Wzgórza mają Oczy".Z "Drapieżcami" raczej średnio, bo to zupełnie inna stylistyka i otoczenie.Tam mieliśmy zimne pustkowia, a kanibalizm miał inne podłoże.Ogółem film dobry.Byłby bardzo dobry, gdyby był bardziej dynamiczny i nieco krótszy.

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

Rzeczywiście. Zastanawiałem się, co mi przypomina. Faktycznie, "13-sty..." - cóż, zbyt dawno oglądałem, bym sam do tego doszedł :D

Film fajny. Sam się zastanawiałem, czy dać 8. Nieco dłużyzny i niski budżet (swoją drogą, przy takich aktorach?) jednak przeważyły. Wszystko inne mi się podobało - dobór aktorów, jak i ich gra - PERFEKCYJNA. Związałem się z nimi podczas oglądania, a to sobie cenię w filmach. A propos klimatu - dobrze oddany ten końca czasów westernu, nie wiem, w którym roku się dzieje, ale po nagrobku wiadomo, że po roku 1891, czyli tak ze 20 lat po "klasycznych" westernach. No i Indianin profesor też zrobił swoje :D

oczywiście film nie dla każdego. dzieciaki, zniewieściali, delikatniejsze z kobiet, oraz ludzie prości raczej tu nie mają czego szukać (no, ci ostatni zajarają się jedną sceną i to w zasadzie wszystko co z filmu wyniosą).

ocenił(a) film na 7
antykonformista

ja jestem prosta i delikatna ale coś znalazłam

ocenił(a) film na 7
Dessylyn

:D ach ci twardziele , tacy czujni ostrzegają :D, ale drążąc jeszcze niesamowity klimat, to na bazie różnych skojarzeń, które się przewinęły, to zupełnie niezobowiązująco krzyczy na mnie tyt. PRZEŁOMY MISSOURI - Arthura Penna, oczywiście słynne rżnięcie grdyki Marlona o świcie miało znaczenie, ale ogólnie antywesternowa formuła i narracja jest bardzo zbliżona .

ocenił(a) film na 7
Malak_Al_Rahim

mnie sie bardzo, ale to bardzo, kojarzy z Green Inferno, chociaz Bone Tomahawk bardziej mi sie spodobal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones