PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545183}

Boogie

Boogie, el aceitoso
6,6 1,1 tys. ocen
6,6 10 1 1125
Boogie
powrót do forum filmu Boogie

Boogie, el aceitoso został stworzony na podstawie komiksów kreowanych przez Roberto Alfredo Fontanarrosę - szeroko znanego w Argentynie cartoonistę i pisarza (juz niezyjącego niestety). Pierwszy komiks pojawił się juz w 1971 roku, jako parodia Harriego Callahana czyli Brudnego Harriego z jego nieodłącznym Magnum 44.
Brudny Harry, tło tegoz dzieła, nadaje linię, wskazuje jak podejść do filmu i w jaki sposób go interpretować.
To doskonała parodia. Humor, czarny a jakze, obecny jest w kazdej nieomal scenie. Świezo po projekcji, z zadowoleniem stwierdzam ze z pewnością obejrzę tę animację powtórnie.
Polecam

użytkownik usunięty
morelia

Dzięki za naświetlenie tego z czym mamy do czynienia. Bardzo byłem ciekaw tego kontekstu...

morelia

nie wiem czy Boogie'go można porównać z Callahanem. Twardy,najpierw strzela potem pyta - ok, ale ta animowana postać jest zwyczajnie chamska (bekanie i mentalność świniaka), a i zdaje się, że w mózgu nie ma za dużo (tak mam na myśli, że widzę go jako takiego osiłka-idiotę) to już do Harry'iego nie pasuje i wręcz obraża tę postać.

Komiksu nie widziałem, więc nie wiem jak tam jest wykreowana bohater, może faktycznie tą parodie idzie wyczuć, ale jeżeli również w filmie mieli taki zamiar - zamiar, by parodiować Brudnego Harry'iego to moim zdaniem jest to nie trafiony strzał, albo gdzieś muśnięta krawędź tarczy.

Filmowy Boogie to prędzej gwiazdor kina akcji typu jakiś Steven Seagal, albo Johny Rambo w mniej ogarniętej wersji: Masa mięśniowa, "ja zabić, ja zrobić łubudu"