PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=377076}
6,5 2 118
ocen
6,5 10 1 2118
4,7 3
oceny krytyków
Braciszek
powrót do forum filmu Braciszek

Wspaniałę ujęcia wsi. Wiem co piszę, wychowywałem sie na wsi od lat 70. i 80. XX wieku i to
na najbiedniejszej Kielecczyźnie. Wieś się w ogóle w tamtych czasach za bardzo nie zmieniłą
w niektórych miejscach od czasów co tylko przedwojennych i powojennych ( wiem to tez od
swoich ukochanych śp. dziadków). W każdym razie ujęcia wsi w filmie oddają rzeczywsitość
tamtego okresu.
Rekwizyty, charakteryzacja, stroje, obiekty kulturowe wsi, zabudowa wsi, dialogi naprawdę
bardzo fajne. ogólnie zdjęcia fajne, dużo słonca w nich jest, takiego słońca wiejskiego
padającego na chaty i drzewa owocowe i inne przydomowe.
szacun dla reżysera i innych współtwórców filmu. W ogóle ważne, ze filmy o takich postaciach
sie kreći co niosą dobro dla innych, ostatnio sa mało tego dobra dla bliźniego we
współczesnym świecie.

ocenił(a) film na 8
malyfromhell

Niezwykła opowieść. Piekne krajobrazy, słoneczne i ciepłe miejsce , nie tylko pokazane jest życie tamtych ludzi ale takze ich mentalność, Ludzkie ciepło iserdecznosc ale takze nienawiść i wygoda. Świat nic się nie zmienił. masz racje
Mało jest takich filmów zbyt mało.

ocenił(a) film na 6
malyfromhell

Zgadza się, zdjęcia i scenografia to najjaśniejsze strony tego filmu.

malyfromhell

Znak rozpoznawczy Barańskiego.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

mało znam Jego filmów przyznam się, albo nawet nie pamiętam jeśłi oglądałem, ale Kramarz to mnie powalił i rola Kłosowkiego.
No masz rację od strony zdjęć i scenografii oba filmy mają wiele wspólnego - czyli charakterystyczne dla filmów Barańskiego

malyfromhell

"Nad rzeką której nie ma", "Tabu", "Niech cię odleci mara", "Kobieta z prowincji", "Dwa księżyce" - że wymienię tylko kilka - wszędzie tam znajdziesz ten klimat. A filmowo są lepsze.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

nad rzeka która nie ma znam:) ekstra film

ocenił(a) film na 6
malyfromhell

Tutaj pełna zgoda - również byłem urzeczony klimatem, jaki został stworzony przez plenery i rekwizyty. W ogóle film pod względem naturalizmu bardzo przekonujący - również w zakresie ilustracji pewnej sylwetki psychologicznej. Na ile jednak świętej? To już ująłem w osobnym wątku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones