PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856701}
6,8 59 942
oceny
6,8 10 1 59942
5,7 32
oceny krytyków
Bullet Train
powrót do forum filmu Bullet Train

Na „Bullet Train” wybierałam się bez większych emocji. Myślałam sobie, że „ot, jakiś tam akcyjniak, pewnie przepompowany do granic możliwości i bez fabuły”. I jeszcze te dwie godziny... no zdecydowanie za długo! A ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że guzik prawda – kawał produkcji, która ma do zaoferowania nie tylko świetnie wyreżyserowane sceny akcji.

Co jest pewnym paradoksem, bo to film niesamowicie wtórny – zemsta, filozofowanie na temat przeznaczenia, główny złol, którego motywacja była już wielokrotnie ogrywana. Tyle że ta wtórność u Leitcha jest jak najbardziej kontrolowana. Przede wszystkim przez skrajny humor z pogranicza „Deadpoola” i „Lock, Stock and Two Smoking Barrels” (i to bynajmniej nie przez brytyjski akcent!). Ba, gdy Ladybug ucieka przed czujnym wzrokiem iluzjonisty-konduktora, przypomina to nawet Looney Tunes (zresztą nie tylko w tej jednej konkretnej sekwencji scen).

Jednocześnie nie została zaniedbana psychologia postaci. Część pojawia się na chwilę, przelotnie i faktycznie nie zdążymy się do nich przywiązać, inni natomiast, jak choćby Ladybug czy Lemon, są znacznie bardziej „prawdziwi” – nawet jeżeli ten drugi czepie mądrość z „Tomka i przyjaciół”. I pewnie, na początku będziecie wywracać oczami, gdy będzie wjeżdżał ze swoimi wywodami na temat wzorców zachowań wprost z tej bajki, ale później zacznie to nabierać na tyle sensu, że nawet inni bohaterowie zaczną w to wierzyć. Być może wy razem z nimi.

To wszystko jest iluzją. „Bullet Train” nie może być brany na poważnie, to nie jest tak, że wierzycie w to niczym w prawdę oświeconą. To element gry, w którą Leitch chce wciągnąć widzów. Wyciąga wszystko to, co serwowały stare akcyjniaki (np. niezbędną obecność mędrca i jego sentencji) i zamyka w pociągu, w którym nie ma miejsca na chwilę oddechu, nawet w czasie minutowych postojów na pomniejszych stacjach. Korzysta z paradoksów – rzeczy spokojnie mogłyby się dziać deus ex machina, a i tak zawsze znajdują swoje uzasadnienie fabularne w sieci powiązań między bandziorami i Białą Śmiercią. Dla mnie idealnym podsumowaniem tego, co się dzieje jest odpalanie hamulca awaryjnego na kabelki niczym starego samochodu.

Oczywiście, że są wady, ale jako film rozrywkowy „Bullet Train” wypada bardzo dobrze. Więcej opowiadam w recenzji: https://youtu.be/h5KJOjxgGjc

Alexandraaa

Film jest naprawde udany, rola Pitta niesamowicie humorystyczna :) tutaj już film dostepny https://filmhit.pl/filmy-online/bullet-train/

wiktoriaboluch

Kolejna scamowa strona?

Alexandraaa

Nieskruszone kopiowanie Ritchiego i Tarantino and also niemożliwe do wytrzymania ciągłe ciągłe ciągłe silenie się na fajność, które daje rezultat dokładnie odwrotny: straszną niefajność, obrzydliwość. Zero oryginalności, zero fajności, zero zabawy z oglądania, ogólnie jakikolwiek pociąg do tego Pociągu podpada pod nekro- albo koprofilię, nie polecam.

FSO1500

+1
mam podobne odczucia, szczególnie przy wymuszonych i za długich dialogach

ocenił(a) film na 7
FSO1500

Ja wolę to kopiowanie niż oryginał do którego mam zastrzeżenia.

Alexandraaa

Dwie godziny to za dlugo na film? Te dzisiejsze popcornowe ameby nie sa w stanie skupic uwagi dluzej niz 30 min. w konwencji kalejdoskopu. Kino nie upada przez kase, tylko przez polmozgie pokolenie, ktore nie jest w stanie zrozumiec artykulu na odpowiednik A4 i czytaja tylko tytuly...

ocenił(a) film na 6
semira1

W przypadku filmów rozrywkowych 2 godziny to faktycznie sporo. BT czasami ma z tym problemy, czuć przesyt "fajności".

ocenił(a) film na 7
Alexandraaa

zgadzam się z tobą

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 5
Alexandraaa

Szanuje ludzi, którzy doszukują się głębi i sensu tam gdzie jej nie ma ; )

ocenił(a) film na 10
Alexandraaa

Świetna recenzja. Mnie też się film bardzo podobał

Alexandraaa

Warto obejrzeć film? Bo zwiastun mnie nie przekonał.

ocenił(a) film na 1
AndrzejChyra4

Nie warto, to straszny gniot.

wearethepeople

Nawet Brad Pitt nie grał fajnie?

ocenił(a) film na 1
AndrzejChyra4

Nie jestem fanem jego gry, wiec dla mnie średnio.

wearethepeople

Ok, dzięki za wypowiedź

ocenił(a) film na 7
Alexandraaa

Pięknie to ujełaś , film ma swój klimat i nawet coś wciągającego widzów w sympatie do niektórych bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones