PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790350}
6,5 41 170
ocen
6,5 10 1 41170
6,3 14
ocen krytyków
Bumblebee
powrót do forum filmu Bumblebee

Seria Transformerów została zmielona z błotem przez Michaela Baya. Osobiście bardzo żałuję, bo zamiast zrobić z tego naprawdę dobry film, gdzie widz wyjdzie z kina zadowolony z mnóstwem refleksji, to zrobili żenującą komedie, której odechciewa się oglądać po 10 minutach. Czemu ja się pytam??!! Przecież to uniwersum ma potencjał!
Od strony graficznej ten film to istny smaczek dla niejednego maniaka kina science-fiction. Bay pokazał tutaj świetnie jakie możliwości da się wycisnąć tworząc roboty 3D (chyba ceną za obraz był ten brak scenariusza). Brakuje tylko dobrego scenarzysty, ale co za problem wyciągnąć Jamesa Robertsa chociażby do współpracy? Przecież wydania Transformers IDW biją na głowę każdą z ekranizacji. Dajcie tym ludziom możliwość przelania ich historii nie na papier, a na ekran!

Aktualnie mamy Travisa Knighta, który zadebiutował animacją "Kubo i dwie struny". Jak na jego pierwszą produkcje to wielkie osiągnięcie i mam nadzieję, że teraz sprosta scenariuszowi, który zostanie napisany przez Christinę Hodson. Tu się trochę zaczynam martwić, bo jej dotychczasowe ekranizacje nie wywołały sensacji. Pożyjemy, zobaczymy. Jeżeli ten film nie wypali, cóż... Hasbro już zapowiedziało koniec filmów z cyklu Transformers. Przynajmniej na jakiś czas, bo wątpię żeby tak definitywnie odcięli się od Hollywood.

Azure_Arrow

Michael Bay zrobil pierwsza trylogie dobra. Potem juz wszystko mu sie pokrecilo zgubil wonek i scenariusz. Ogladajac wiek zaglady oraz ostatni rycerz zabieralem sie po 20razy do ogladania i nie umialem wstrzymac do polowy filmy.

Stas_Wyspa

Ostatni Rycerz był wielką pomyłką... taki mix wszystkiego zmieszany z reżyserką od niechcenia, nawet nie wiem już jak to opisać.

ocenił(a) film na 9
Azure_Arrow

Fikmy mają dostać reebot, według niektórych informacji to właśnie film o Bee jest początkiem reebotu, stąd też bardziej klasyczny wygląd transformerów

mistrz_sheldon

Oho-ho... Jak ma być reboot w stylu klasycznych TF, to ja jak najbardziej jestem za! :D

ocenił(a) film na 7
mistrz_sheldon

jeżeli to reboot to ok.
Akcja filmu ma się rozgrywać w latach 90' więc troche lipa bo wg Baya'a i Ostatniego Rycerza Bee brał udział w WW II więc nijak nie trzyma się to kupy.
Bay zawalił tymi 2oma ostatnimi filmami cała sieć fabularną.
Szkoda że nie zrezygnował po 3ciej częsci.

ocenił(a) film na 9
coolerss

Akcja dzieje się 86-87, wtedy kiedy wyszedł pierwszy film (takie puszczenie oka do fanów). Co do linii fabularnej, to ta nie trzymała się kupy już w czasie trylogii, w pierwszym filmie dowiadujemy się, że Megatron przyszedł na ziemię po wszechiskrę, w drugim, że po żniwiarza energonu, w trzecim, żeby spotkać się,z Sentinelem, nie mówiąc już o tym, że w pierwszej części jest przedstawiony jako dowódca decepticonów, zaś w drugiej że jednak nim nie jest. A zrobieniu z Optimusa rzeźnika to nawet nie chcę wspominać.

ocenił(a) film na 7
mistrz_sheldon

Nie znam się na Transformersach, więc jeśl mógłbyś mi wytłumaczyć coś. Wróciłem właśnie z kina i też się zastanawiałem o co biegoa z tą WW II. Która wersja jest prawdziwa: ta z Bumblebee, że pojawił się na Ziemi dopiero w 86, czy to, że brał udział w WWII? Dzieki za wyjaśnienia;)

ocenił(a) film na 9
Fabrycy

Film zaczął być tworzony jako prequel, ale w pewnym momencie produkcji (najpewniej gdy Habro przejeło kontrolę kreatywną nad filmami w pierwszej połowie 2018 roku) zmieniono koncept i postanowiono zrobić z niego reebot, zmieniono początek i zakończenie, usunięto scenę z zamrożonym Megatronem, oraz część innych rzeczy łączących się z Bayem, jedyne co zostawiono to sektor 7

ocenił(a) film na 7
mistrz_sheldon

Czyli mam rozumieć, że Bay w swoich filmach popłynął i tworzył własne historie , a najnowszy film pokazuje jak powinna wyglądac historia Transformesrów?

ocenił(a) film na 9
Fabrycy

Mniej więcej

ocenił(a) film na 7
coolerss

dziękuje! w końcu ktoś to zauważył, że w jednym filmie Bee walczy z nazistami, a już po roku, w kolejnym przybywa ok 40 lat po rzekomym byciu żołnierzem amerykańskiej armii. mam nadzieję że to rzeczywiście zapowiedź reebotu i transformery pójdą we właściwym kierunku, a nie że od miliardów lat sobie żyją na Ziemi i odpowiadają za większość wydarzeń w historii świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones