PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570064}
7,0 2 714
ocen
7,0 10 1 2714
Burning Man
powrót do forum filmu Burning Man

Opis Filmu

użytkownik usunięty

Czy osoba ktora to napisala ogladala ten film?

użytkownik usunięty

==== SPOILER ======

Yhy, a jak miał wyglądać ten opis? "Film o Tomie szefie kuchni, i jego żonie umierającej na raka, ale o tym dowiecie się w 1/3 filmu"?

ocenił(a) film na 7

Owszem, oglądałam film. Bardzo dobry moim zdaniem.
Aby dodać opis do filmu na filmwebie musisz podać źródło. Nie możesz tak po prostu napisać opisu po obejrzeniu filmu, z dopiskiem 'widziałam więc wiem o czym jest'. Ten opis oddawałam jeszcze jak film był w post-produkcji i był to jedyny opis filmu dostępny w tamtym czasie.
Poza tym, dalej jest to główny opis filmu na imdb.

użytkownik usunięty
eSKa

"który postawia poukładać swoje życie osobiste" - Nie postanawia sobie ulowzyc zycie osobiste tylko nie moze sobie poradzic psychicznie po smierci ukochanej osoby, to subtelna roznica. Poukladanie (lub jego proba) nastepuje w sotatnie scenie filmu

"Przede wszystkim chce zmienić swoje kontakty z synem, które nigdy nie były zbyt dobre" - kontakty z synem byly bardzo dobre do smierci zony, jego depresja ktora nastapila potem miala dramatyczny wplyw na te stosunki

Bylem tylko zdziwiony tym opisem bo zazwyczaj opisy na Filmweb sa bardzo dobre i dobrze oddaja przekaz filmu. natomiast w tym przypadku w mojej opinii opis jest do kompletnie innego filmu :)

"Jednak okazuje się, iż jest to trudne z powodu wielu kobiet które otaczają Toma" Zadne kobiety nie otaczaja Toma, korzysta z uslog prostytutek zeby przywolac obraz zmarlej zony. Poza tym to nie "te kobiety" niszcza jego relacje z synem. Zarowno jedno jak i drugie jest nastepstem zalamania psychicznego bohatera.

Poza tym film ma dwa watki, walke Toma przed smiercia zony i zalamanie po niej. Oba wazne i oba przeplatajace sie pozornie niechronologicznie ale jednoczesnie bardzo logicznie pozwalajac stopniowo zglebiac kolejne tajemnice bohatera.

ocenił(a) film na 7

Owszem, przyznam, jak obejrzałam film po raz pierwszy, to też zdziwiłam się że taki opis został do niego podany, ale co ja poradzę, ja nie jestem dystrybutorem :)

W pewnym momentach zgadzam się z twoją opinią, że opis nie jest do końca dobrze podany, jak co do relacji z synem, w innych jednak, mam nieco odmienne zdanie.
Co do twojej opinii na temat "który postawia poukładać swoje życie osobiste"- To że stara się jakoś funkcjonować po śmierci żony, która jest dla niego wielką tragedią, jest podjęciem decyzji o życiu osobistym. Owszem, nie może poskładać się psychicznie, ale to wpływa na jego życie osobiste. Każda decyzja która podejmuje jest próba życia po tragedii, a zatem jego ułożenia w pewien sposób. Owszem błądzi po omacku, ale sam stwierdziłeś że świadome podjęcie decyzji występuje w filmie, zatem jest to trochę objęte w fabule.
A propo "Jednak okazuje się, iż jest to trudne z powodu wielu kobiet które otaczają Toma" - Ale to że on wybiera towarzystwo prostytutek (i nie tylko, w końcu spał również z terapeutką i jej przyjaciółką) to oznacza, z mojego punktu widzenia, że wybiera ich towarzystwo aby zagłuszyć ból. W związku z tym, otacza się tym światem przyjemności, by zapomnieć choć trochę o tym, że jego ukochanej już przy nim nie ma. a skoro otacza się tym światem to otacza się również związanymi z nim kobietami.

Myślę że producenci i dystrybutor podali taki opis i ułożyli go w taki a nie inny sposób, aby (w ich opinii) zainteresować filmem większa liczbę osób, albo aby watek żony i tragedii był odkrywany w filmie by wzbudzić większe emocje. Szczerze- nie wiem. Takie są moje przypuszczenia.

ocenił(a) film na 8

A ja się cieszę, że miałam okazji przeczytać wcześniejszego opisu - dzięki temu mogłam poznawać bohatera i jego dramat stopniowo. Zachowanie, decyzje Toma budziły we mnie dzięki temu zupełnie inne emocje adekwatne do mojej wiedzy. Gdybym wiedziała od początku, że facet przeżywa traumę, film nie byłby dla mnie tak fascynującą podróżą w czasie. Są filmy, których konkretny opis zabija całą magię i w ogóle sens opowiadania historii w taki, a nie inny sposób. Opis z góry uporządkowałaby migawki z życia. Cała struktura filmu nie miałaby racji bytu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones