PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678946}

Były sobie człowieki

Pourquoi j'ai (pas) mangé mon père
5,6 3 324
oceny
5,6 10 1 3324
Były sobie człowieki
powrót do forum filmu Były sobie człowieki

Jestem miło zaskoczona. Animacja wizualnie na bardzo wysokim poziomie. Pomysł oryginalny. Małpoludy zachowujące się świetnie: pół dziko, pół ludzko. Imię Lucy jak najbardziej trafione - oczko puszczone w stronę osób interesujących się historią ludzkości :) Dużym plusem jest wiele problemów przedstawionych w jednej animacji: walka o władzę, ogłupianie religią, strach przed nieznanym, nienawiść do inności, niszczycielska siła fanatycznego stada, konflikt postępu z konserwatyzmem, kalectwo niestanowiące przeszkody w rozwoju. Trochę przesadzili z ilością zagadnień ewolucyjnych, bo dwa miliony lat zmian przedstawili w kilka miesięcy. Wynalazek był wynajdywany po wynalazku. Miasto zaczęto budować szybciej niż wynaleziono koło. Nie podobał mi się z kolei wątek homoseksualny pomiędzy dwiema małpami (czy musi to być wciskane ostatnio praktycznie w każdej animacji dla dzieci?). Także pojawiło się kilka oklepanych motywów (zły szaman z "Księżniczki i żaby", prezentacja syna z "Króla Lwa" i podróż do zielonej doliny jak w "Zanim ruszył czas". Jako że to animacja dla dzieci (ale nie najmłodszych, bo jest trochę brutalnych scen, jak przebijanie ptaka żywcem na wylot), można przymknąć oko na głupoty typu człowiek i goryl urodzone w jednym miocie czy zdolność krzyżowania się odległych od siebie gatunków. No i kaleką rękę Edwarda mogli zakończyć protezą, a nie wciskać ją na stałe pod przepaskę biodrową ;) Niemniej warto film zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Anna_Sandstorm

"No i kaleką rękę Edwarda mogli zakończyć protezą, a nie wciskać ją na stałe pod przepaskę biodrową ;)"

Może dlatego, że edwarda "gra" Jamel Debbouze, ktory swoją niewładna reke trzyma w kieszeniu (lub tym podobne miejsca) chyba w każdym filmie w którym gra to i tutaj tak narysowano bohatera.

KrzyWish

Nie wiedziałam, więc dziękuję za informację. Animację oglądałam "na świeżo", znając jedynie producenta i trailer.
Swoją drogą od jakiegoś czasu panuje moda zarówno na "lewicowe" animacje, jak i postacie niepełnosprawne. Ostatnio widziałam jedną za drugą: Gdzie jest Nemo, Gdzie jest Dory, Jak wytresować smoka oraz tę. Oczywiście nic do tego nie mam, ale odeszło się już chyba od produkcji, gdzie bohaterowie są zwyczajni.

ocenił(a) film na 7
Anna_Sandstorm

jeszcze zapomniałaś o wciskaniu gdzie sie da homoseksualizmu...

KrzyWish

Zalicza się to do "lewicowe".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones