Film

2003 1 godz. 59 min.
6,7 228
ocen
6,7 10 228
292
chce zobaczyć
{"id":"216885","linkUrl":"/film/Carmen-2003-216885","alt":"Carmen","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/68/85/216885/7655079.2.jpg"}
Młody sierżant policji zakochuje się w tajemniczej Carmen. Będąc pod urokiem pięknej kobiety, pomaga jej uciec z więzienia, czym rujnuje swoją karierę.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Podróżując przez Hiszpanię, francuski pisarz Prosper Mérimée (Jay Benedict) staje się świadkiem historii wielkiej namiętności, którą unieśmiertelni później w swojej noweli. Zainspiruje ona Georgesa Bizeta do skomponowania jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych oper w historii. Carmen (Paz Vega) to kobieta wyzwolona, obiektPodróżując przez Hiszpanię, francuski pisarz Prosper Mérimée (Jay Benedict) staje się świadkiem historii wielkiej namiętności, którą unieśmiertelni później w swojej noweli. Zainspiruje ona Georgesa Bizeta do skomponowania jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych oper w historii. Carmen (Paz Vega) to kobieta wyzwolona, obiekt pożądania wszystkich mężczyzn w mieście. José (Leonardo Sbaraglia) jest młodym sierżantem lokalnej policji. Ich losy przecinają się, gdy Carmen rani w czasie kłótni w fabryce cygar jedną z kobiet. To właśnie José ją aresztuje, a następnie poddając się urokowi sprytnej kobiety umożliwia jej ucieczkę. W jednej chwili przekreśla w ten sposób lata wiernej służby i marzenia o karierze, zostaje zdegradowany. Już jako szeregowiec ponownie spotyka Carmen, a między parą bohaterów rodzi się silna i niebezpieczna więź.

studio
Alythia Limited / Parallel Pictures / Star Line TV Productions S.L. / Więcej...
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Carmen
inne tytuły
Carmen (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Film kręcono w Kordobie i Sewilli (Hiszpania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • kolorowy i smutny

    em_kej ocenił(a) film na 7

    moge polecic, chociaz szalu nie robi. zakonczenie wyciska lzy, jak to melodramaty. tak na marginesie, gdzie podziali sie tacy mezczyzni Jose?

  • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem Paz_Vega