PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504239}
6,3 28 766
ocen
6,3 10 1 28766
5,8 5
ocen krytyków
Centurion
powrót do forum filmu Centurion

Sceny komputerowe robione chyba na Atari. Aktorstwo woła o pomstę do nieba. Zwłaszcza
postaci dwóch bohaterek kobiecych. Jakiś matoł może mieć wrażenie, że obecnie panujący
ideał kobiecego piękna (mówię o wieszakach z wybiegów) pochodzi własnie z plemiona Piktów.
Pomijając fakt, że fabuła słaaaaaaaaaaaba, Cienki ten pomysłek na film. Lichutko. Jeśli ktoś
porównuje to dzieło do LOTR, albo choćby Gladiatora, to zalecam wizytę u psychiatry, a
przynajmniej u okulisty.

ocenił(a) film na 2
cornnely13

A ja dopytam... za co te 8/10? toz to cholernie słaby gniot telewizyjny...

koszmar

ocenił(a) film na 7
cornnely13

Nie porównuj człeczku "centuriona" do jakiegoś władcy pierścieni LOTR,bo to się ma ku niczemu,film jest historyczny,sceny batalistyczne dorównują prawie "gladiatorowi".
Czego brakuje filmowi,to scenerii dawnego Rzymu...a i tak daję 7/10

ocenił(a) film na 1
german1

Czy mi się wydaje, czy właśnie zostałem nazwany "człeczkiem"??? No cóż.... no comments. Po pierwsze, nie porównuję, co zresztą napisałem. Inaczej sam bym się wysłał do lekarza od głowy, albo od oczu. Piłem do wypowiedzi innych tytanów intelektu. Po drugie nie sądzę, żeby coś mogło pomóc temu dziełu. Oczywiście od zrobienia go od nowa. W innym składzie. A... i za 10 razy tyle kasy.

ocenił(a) film na 7
cornnely13

No,czasami i za mniej kasy można zrobić dzieło...już bez człeczka :)

ocenił(a) film na 4
cornnely13

W pełni się zgadzam z tymi zarzutami. Od samego początku rażą w oczy te doróbki komputerowe. Po co to? Ta krew chlustająca po każdym ciosie wygląda strasznie sztucznie. Amatorsko zrobione. Gra aktorów? Również się muszę zgodzić 5 liga. Do Gladiatora to się nie umywa.
Ode mnie 6/10 bo lubie taką tematykę i sceny bitewne.

ocenił(a) film na 8
pawcio1980

A ty skad niby wiesz jak powinna chlustac krew? Bo chyba nie biegasz nocami z obieraczka do ziemniakow i polujesz na ludzi?

ocenił(a) film na 3
cornnely13

6/10 ? Kpina w biały dzień... temu filmowi się nie należy więcej niż 4/10, sam dałem 3 bo zrobili gówno z dobrze zapowiadającego się filmu. Scenariusz- gdzie? fabuła-jaka?Aktorstwo- brak! Sceny bitw - żałosne! Ogólnie brak słów na ten film, przeciętniaki z B klasy kładą go na łeb...

ocenił(a) film na 8
Czubi

panowie panowie dawno takiego filmu o tej tematyce nie było film był sceny walk nieźle wyglądały film się nie nudził mi się podobał 7/10 może to nie gladiator ale ostatnimi czasy nic lepszego nie wyszło czegoś mi w tym filmie brakowało fakt ale i tak mi się podobał miło spędziłem czas:)

Czubi

To i tak dużo dałeś, mnie podkusiła ocena żeby to coś zobaczyć. Czegoś równie głupiego dawno nie widziałem. Nie wiem czy producenci myślą że filmy oglądają same przygłupy? A może mają rację? Nawet nie będę się silił żeby to dzieło oceniać.

ocenił(a) film na 1
2smoki

To ja zrobie to za Ciebie i dam 1 , nie doogladalem do konca, a dzisiaj naprawde sie nudze ... po prostu KUPA !

ocenił(a) film na 4
2smoki

Słusznie myślą, bo większości się podoba.

ocenił(a) film na 8
cornnely13

A mi się podobał, dawno nie widziałem dobrego filmu o tej tematyce. Wiem , wiem niektórzy nawet nie spluną na film który nie ma efekciarskich tricków tzw hollywoodzkiego" humoru" i gwiazdeczek , 100mlionowego budżetu.Zasłużone 8/10 . Do gladiatora czy LOTR mu brakuje ale na tle innych wypada całkiem niezłe. Dawanie 1/10 czy 2/10 takiemu filmowi jest śmieszne . Może porostu nie lubicie filmów w tej tematyce. Cóż, są rożne gusta.

ma_rcin

Różne gusta to jedno a to, że co poniektórym jakiś ptaszek nasrał na gały to insza inszość i oczywista oczywistość.

Jakie sceny komputerowe???? W tym filmie nie ma żadnej grafiki komputerowej, no, chyba, że chodzi o napisy początkowe i sceny zabijania a te zostały zrobione wręcz perfekcyjnie.

Ogólnie film naprawdę dobry, z bardzo ładnym zakończeniem i z pewnością warty lepszej oceny.

ocenił(a) film na 7
Nick_filmweb

Zgadzam się.A porównywanie go do "Gladiatora" jest śmieszne-dwa różne budżety,dwa różne światy...

Nick_filmweb

Popieram,film kozacki,zrobiony pod Króla Artura który dla mnie jest gniotem do potęgi[lekko się poprawił po dodaniu wyciętych scen]a ci co widzą za dużo dodanej komputerowo krwi to co powiedzą na ilość krwii w Spartakusie?

ocenił(a) film na 8
cornnely13

film wcale nie jest taki zły ,oczywiście nie każdemu musi się podobać ,porównania zawsze będą choć sś bez sensu ekipa robiąca Gladiatora
z jeszcze większym budżetem zrobiła Królestwo niebieskie ,które już miało o wiele gorsze oceny...
Marshall jest ciekawym reżyserem ,oczywiście w scenariusz mógł byc bardziej rozbudowany ,wizytę u psychiatry to powinni sobie zafundować
twórcy Wiedźmina bo mieli znakomite skrypty a nakręcili teatr telewizji przy którym Centurion zasługuje na 15 oskarów...

ocenił(a) film na 7
moonshine71

Najlepiej jakby wogóle , nie kręcili filmów , to wtedy nic by nie było. Jak z nam życie Wy byście to lepiej zrobili. Nie chcecie to nie oglądajcie , a nie zniechęcajcie innych do oglądania tego filmu.

ocenił(a) film na 5
cornnely13

Dałem mu 5.
Jeśli podczas oglądania wyłączy się mózg i postara nie myśleć, da się obejrzeć. Niestety ja myślałem, i będąc czysto subiektywnym, odjąłbym jeden-dwa punkty.
Gdzieś wyżej widziałem przymiotnik "historyczny". Dobre :D

cornnely13

kaszana to z ciebie ze dales 1/10 zobacz budzet filmu i aktorow procz olgi nikt dobry tu niegral a i jak dla tego filmu daees 1/10 to dla krola artura z keira tez musisz dac 1 a moze dales 10?

ocenił(a) film na 8
cornnely13

Bez sensu pojazd. Musisz być sprany pompą i patosem USy, żeby przy użyciu takich argumentów najeżdżać na ten całkiem milutki film. Luźne wykorzystanie wyrżnięcia legionu w lesie, z legendą kobiet wojowników, całkiem fajnie nakreślone postacie. Role kobiece mi podbijały ten film, nie kapuję najazdu na wieszaki. Nigdy nie widziałem Piktyjek na żywca i taki obraz ich, mi pasuje ;). Ktoś już wspominał o kompach, chyba bardziej ci ich brakowało niż były zauważalne. Smugi krwi nie były aż tak upierdliwe i podbijały dynamikę pojedynków, które według mnie, niezłe były. Fabułka może niezbyt rozbudowana ale poprzez swoją skalę nawet w miarę prawdopodobna.Nie miałeś Russela i Elfa z łukiem, ale czy to jest wada to kwestia gustu;). Mi się wkręcił i polecam.
Pozdro

ocenił(a) film na 1
MCDEVIL

Polecam podręcznik języka polskiego. Nic więcej nie mam Ci do powiedzenia. Nie te fale, nie ta bajka. Ja bym się wstydził napisać coś takim językiem na forum publicznym. Czytając taki język, wiem dlaczego Ci się podoba to wybitne dzieło.

cornnely13

A ja ci polecam udać się do doktora od brzucha bądź od główki. Ponieważ nie dość, że masz wzrokowe omamy (vide jakieś wymyślone komputerowe efekty) to jeszcze nie potrafisz podać choćby jednego sensownego argumentu, dla którego ten film nie jest dobrym filmem.

I jeżeli ktokolwiek ma się tutaj czegokolwiek wstydzić to właśnie ty, swoim debilnym postem zakładającym ten temat.

ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb

zgadzam sie. pomijajac fakt ze kazdy ma swoj wlasny gust i to co sie jednemu podoba to innemu nie musi. ALE apeluje do wszystkich malkontentow uzywajacych argumentow typu " wyslac do lekarza od oczu albo psychiatry". LUDZIE,przez takich jak wy wiele ludzi ktorzy czytaja tutaj wasze komentarze nie poszlo i pewnie nie pojdzie nigdy na filmy do kin studyjnych, ze wzgledu na to ze filmom ktorych nie rozumiecie (tak zgadza sie nie rozumiecie, a czego ? - a KONWENCJI) dajcie niskie oceny i takie przytyki/kometarze pseudokrytykow . Wiecie kto zacz Z. Kałużyński, niestety swietej pamieci ?
jak nie wiecie to sobie sprawdzcie w wikipedi. kiedys napisal ze jak sie zabierasz za ogladanie jakiego i komentowanie to trzeba wziac pod uwage to co to za film i w jakiej konewncji zostal nakrecony i po co. i tak np. jesli idziesz na horror to ciezko potem narzekac ze nie byl smieszny. itd.....
Ten film ewidentnie zostalo nakrecony nie jako epickie dzielo, bo wcale nie mial nim byc. Po prostu zwykle kino rozrywkowe.....
Pomyslcie o tym...chociaz pewnie wiekszosc ludzi tutaj to ludzie z ktorymi sie ciezko dyskutuje i kazdy to co wie to wie najlepiej i koniec...
pozdro

marus_2

Marus, ale do kogo adresujesz swój post? Bo, póki co to Ja wysłałem cornnely13 do lekarza od oczu, ale też nie dałem filmowi niskiej oceny ani nigdzie nie napisałem, że go nie rozumiem, przeciwnie. Uważam, że pomimo skromnego budżetu wyszedł film naprawdę udany.

ocenił(a) film na 6
Nick_filmweb

Mnie też sie wydawało w niektórych momentach , że krew jest cyfrowa. Była zbyt czerwona w scenach gdzie cały obraz miał niebieski filtr. Wygladalo tak jakby była dodana .

ocenił(a) film na 8
cornnely13

"W innym składzie. A... i za 10 razy tyle kasy."- do tego twój ostatni post i jedyną sprawą z jaką się z tobą zgadzam gościu. To fakt, że nie masz nic do powiedzenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
cornnely13

7/10 jak dla mnie, dobry film

ocenił(a) film na 8
cornnely13

hmmm oskarżacie film o to że po każdym ciosie leje się krew? no cóż muszę z przykrością oznajmić że zazwyczaj gdy człowiek zostaje przebity włócznią lub ktoś przecina mu aorte musi wystąpić krew , może efekty nie są pierwszej klasy ale moim zdaniem realistyczniejsze sceny walki niż nawet w LOTRZE , dziękuję dobranoc . A na pocieszenie dodam że film wymiata a rola Olgi Kurylenko jeszcze bardziej :D

ocenił(a) film na 10
cornnely13

Moim zdaniem film bardzo dobry. I jakoś średnio mnie obchodzi, czy ktokolwiek tutaj wysyła mnie do lekarza, albo czy ma inną opinię - jego sprawa. Nie miał być to film epicki, nie miał opowiadać o Rzymie, nie miał obrazować "obyczajowości" rzymskiej. Wariacja reżysera na temat zagadki IX Legionu. Nie jest to dzieło "made in usa" i... bardzo dobrze. Razi nazwanie 7 ludzi kohortą, razi idiotyczny szyk, razi użycie języka gaelic jako piktyjskiego (dzięki czemu "geniusze" podnoszą larum na temat antyszkockiej wymowy filmu). Ogólnie film bardzo dobry, dobra gra aktorów, sceneria przepiękna, kostiumy i muzyka super.
Jak się komuś nie podobał - niech napisze recenzję - logiczną, z argumentami. I niech nie porównuje do zupełnie różnych filmów.

ocenił(a) film na 7
cornnely13

Dobry film, jeden z lepszych z gatunku ostatnimi czas. Fakt, że może niektóre sceny nie wyglądają jak w super dopracowanych hollywood`zkich wysokobudżetowych produkcjach, szczególnie wspomniana nienaturalnie wyglądająca krew, ale wartka akcja nie pozwala się nudzić, bez problemu można obejrzeć film do końca, no chyba że ktoś ewidentnie nie lubi tego typu filmów. Malownicza sceneria, kostiumy wiernie oddające klimat epoki.

ocenił(a) film na 9
cornnely13

A czy nikomu nie przyszło na myśl, że jest to film o Afganistanie osadzony w realiach Starożytnego Rzymu Bo mnie oglądając ten film przypomniał się Gibbon i jego Zmierzch, a potem zaraz pojawiły się obrazy z współczesnego Afganistanu.

ocenił(a) film na 3
cornnely13

Zgadzam się z cornnely13 - aktorsko i fabularnie ten film to katastrofa. W dodatku naiwny i przewidywalny.

ocenił(a) film na 3
kooba

Czytam i nie kumam?Czy co?
To jak jest wreszcie z tym filmem?
Jest w nim zawarta prawda Historyczna ,czy nie?

Podzieliłem sobie film na pół,a po przeczytaniu postów ,zastanawiam się ,czy dooglądać resztę?!

cornnely13

O mamo! O porównaniu do Gladiatora nie ma mowy. Ale mimo wszystko film mi się bardzo podobał- taki relaks na niedzielne popołudnie. Moja ocena 7/10 :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
nb50

Co Wy tak się podniecacie tą swoją Olgą Kurylenko? Jak tylko ją zobaczyłem, z tą jej dzidą a'la księżniczka Xena, to ręce załamałem! Do momentu, kiedy się pojawiła, miałem nadzieję na film z klasą. Niestety krótkie były to chwile. A jej kamraci jak z kreskówki... I jeszcze ten wątek miłosny, między "wiedźmą" a naszym bohaterem, bueeeeeeeee... rzyg... Dałem więcej, niż założyciel posta, ale co się wynudziłem na tym filmie, to moje. Generalnie nie ma co polecać...

ocenił(a) film na 9
grim_troll_hunter

Film jest naprawdę świetny, mnie się podobał i nie wiem za co go tak krytykujecie. Krytycy filmowi się znaleźli co niektórzy, jakby nie jeden film w swoim życiu nakręcili, a wymądrzają się jakby wszystkie rozumy pozjadali. A efekty specjalne, że tam się krew leje jak z fontanny a co to komu przeszkadza. W serialu spartacus, też są efekty specjalne i jakoś nikt nie paszczy nad filmem. Ten film oceniam na 9. Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków.

ocenił(a) film na 3
Kormino

Kormino ocena 9 za gniot rodem z polsatowskich seriali? przeeeessssaaaadziiiiłłłeeeeśśśś.No cóż, co człowiek to obyczaj
Świetna scena z włócznią w brzuch na końcu,ja dostałem to ty też masz połowę;)

ocenił(a) film na 7
mihura

Ja nie oglądam seriali na polsacie więc nie wiem co Ci na sercu leży. Dla mnie film był niezły. Nie oczekiwałem arcydzieła trwającego 150min. Film dobrze się oglądało a w szczególności Olgę Kurylenko, która zajebiśccie mi się podoba.

ocenił(a) film na 4
nieprzyjaciel

Nieprzyjaciel, proszę Cię, daj spokój z tą Olgą, spójrz na jej image, rany, tragedia, i te niebieskie paćki na twarzy, jak u mojego syna w przedszkolu na zajęciach plastycznych. No i przesadzili z tą jej dzidą, kurdę, machała nią jak jakaś bohaterka w chińskiej megaprodukcji...

użytkownik usunięty
cornnely13

Kaszana i to do kwadratu!Po takich produkcjach jak "Gladiator"czy "Król Artur",twórcy tego filmiku niczego się nie nauczyli.Konwencja historycznego kina akcji została przedefiniowana.Widz potrzebuje czegoś więcej,niż banalnej historyjki w kiepskiej obsadzie.Wszystko w tym filmie jest "skopane";od zawiązania wątku fabuły,aż po zdjęcia i montaż,Flaki z olejem w majeranku-tak w skrócie można to nazwać.Reżyser na spółkę ze scenarzystą,rzucają widza z miejsca na miejsce;nie ma tu postaci,a jedynie aktorzy;sceny batalistyczne bez sensu-choreografia walki to amatorszczyzna zrobiona naprędce.brak koncepcji,przydługie ujęcia,wszystko sztuczne,ustawione bez dynamiki i lekkości.Film męczy i przynudza.Szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones