PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857962}
8,0 70 tys. ocen
8,0 10 1 70216
6,9 53 krytyków
Chłopi
powrót do forum filmu Chłopi

To tragedia. Nie dość że od samego zwiastuna szaleje błędnik i człowiek oczopląsu dostaje to jak się okazuje malowana była w tym filmie co 5 klatka a reszta to AI ...... NAPRAWDE POLSKA KOMISJO OSCAROWA puściliście coś takiego na Oscary ? :) Zasłużenie film przedadnie ... Zresztą wg Hollywood reporter (opiniotwórzczy dla akademików oscarowych) uznał wysłanie tego filmu na Oscary za wielki błąd.

Maciek_2

Nie AI, a przynajmniej nikt tego na razie nie udowodnił. Tomasz Raczek twierdzi, że ktoś do niego napisał maila z potwierdzeniem, ale nie ujawni kto, powołując się na tajemnicę dziennikarską. Tymczasem malarze komentują w mediach społecznościowych, że AI nie było. Nie wiem na 100%, kto ma rację, ale na razie wolę zaufać twórcom.
A ci już przy okazji festiwalu w Toronto podali, że "Twój Vincent" był krótszy, statyczny i miał 12 klatek na sekundę. "Chłopi" mają 24 klatki na sekundę i wiele scen dynamicznych oraz zbiorowych.
Tak jak robiło się to dawno temu, zrobiono podział na klatki kluczowe i klatki pośrednie. Te pierwsze były malowane przez około stu artystów z czterech państw (Polska, Ukraina, Litwa, Serbia) przez trzy lata w formie obrazów olejnych. Natomiast te drugie tworzyli graficy na tabletach z wykorzystaniem digital painting. Potem w postprodukcji pojawiły się jeszcze poprawki.
Tak więc zgodnie ze słowami twórców średnio 6 z 24 klatek na sekundę to obrazy olejne, a pozostałe to obrazy tworzone w programie graficznym. AI tam nie było.

ocenił(a) film na 10
Maciek_2

A jaki innym film mieli puścić? xD
Zresztą gdy już odpowiedziano ci że w tym filmie nie było ai tylko ty nie umiesz pojąć że da się takie klatki namalować to mogę ci powiedzieć że moim zdaniem wysłanie tego filmu to genialna decyzja a jeśli już wspominasz zdanie jednego z reporterów to co powiesz na tyle innych opinii że jest to dobry film?

ocenił(a) film na 5
Dubbingorozec

Kolego. Pracuje w przemysle filmowym juz od szkoly sredniej poczawszy od high school i klubow filmowych w mojej szkole i nie musisz mi mowic co mozna a co nie mozna w filmie robic i jakie techniki mozna stosowac. Ja nie mam problemu z filmem Chlopi jako filmem. Ze wzgledu na forme w jakiej jest zrobiony go nie obejrze gdzyz zwyczajnie krecilo mi sie w glowie juz na samym zwiastunie. Jak dla mnie wyglada jakby malowane ręcznie były drugie plany, bo postacie wyglądają na przetworzone komputerowo za pomocą filtrów graficznych... Polska komisja Oscarowa popelnila blad wysyalajac go do takiej kategorii jak miedzynarodwa. Juz wieksze szanse na nominacje mialby w animacjach (jak Vincent) Tyle ze w animamcjach zapewnie wygra Spiderman. A pisze w kontekscie animacji poniewaz tak amerykanscy krytycy ten film kategoryzuja i nic w tym zlego.

ocenił(a) film na 10
Maciek_2

Ponownie zadaję pytanie a jaki inny film niby mieli wysłać, postacie nie zostały przetworzone komputerowo to po prostu tak wygląda a nawet ludzie wypowiadając się już na ten temat mówili że ai nawet teraz nie zrobiłoby tego tak idealnie (polecam przeczytać na yt bo sam nie wiem ile w tym prawdy), wysłanie tego filmu do animacji byłoby tak samo dobrą decyzją ale pamiętając co się stało z Vincentem szybciej wygra animacja od znanej wytwórni więc rozumiem komisję dlaczego postanowili tym razem wysłać w innej kategorii, formalnie rzecz biorąc Chłopi to nie film animowany tylko malowany więc kategoryzowanie tego nie jest najmądrzejsze ale to też powód dla którego Chłopi mogą być zgłoszeni do tej kategorii

Maciek_2

A ktos mowi, ze to cos zlego, ze film animowany jest filmem animowanym? No ale wiadomo wszem i wobec, ze film animowany nie moze byc jednoczesnie miedzynarodowy. Oh wait...
https://www.filmweb.pl/film/Prze%C5%BCy%C4%87-2021-855137

ocenił(a) film na 5
p1234427

Przytaczasz film i sie zblazniles. "Flugt" mial niesamowity buzz jezeli chodzi o Oscary byl to bardzo glosny film i nie ma nawet porownania do filmu z Polski. Nominowany byl nie tylko w kategorii miedzynarodowej co ostatecznie bylo jego gwozdziem do trumny na Oscarach bo statuetki zadnej nie zdobyl. Mial pozostac w animacjach lub w dokumentach i tam by prawdopodobnie wygral.

Maciek_2


Przytaczam film, jako przyklad, ze film moze startowac w obydwu tych kategoriach. Nie ma zadnego "kategoryzuja", bo film sie lapie w obydwu lol.
"Mial pozostac w animacjach lub w dokumentach i tam by prawdopodobnie wygral." Okej, widze ze oderwanie od rzeczywistosci wjechalo grubo. Nie, nie wygralby w zadnej z tych kategorii. Konkurencja byla po prostu za mocna, i zadne ograniczenie kategorii nie doprowadziloby do wygranej.

Maciek_2

O teraz bedziemy powtarzac wymysly Pana (s)Raczka? XD Na szczescie chyba w Ameryczce nie uslyszeli, ze ma ich ten film nie obchodzic, i tak straszine przepada, ze dorwal go bardzo doswiadczony Oscarowy dystrybutor.

ocenił(a) film na 5
p1234427

No i co ten doswiadczony dystrybutor zrobi ? To tak jakbym napisal ksiazke o milosci i zglosil sie z nia do konkursu kulinarnego :) Ida z tym filmem do niewlasciwej kategorii.

Maciek_2

"Niewlasciwej" aha. XDDD Polecam meliske, bo to co mowisz nawet nie ma sensu. Moze sie tak uniosles wysrywami pana Tomasza Raczka.

ocenił(a) film na 5
p1234427

Poczekamy zobaczymy :) Trzymam kciuki oczywiscie. Ale Oscary ogladam od dziecka, sezony nagrod sledze od lat a kategoria miedzynarodowa w tym roku jest mocna. A wygra prawdopodobnie "The Zone of Interest" ktory ma swoj Polski udzial wiec to tez cieszy. Chlopi nie maja szans na nominacje. Japonia, Nimecy, Hiszpania ma mocne tytuły i wydaje sie ze kategoria jest juz zacementowana.

Maciek_2

Jest dopiero pazdziernik. Zadne kategorie nie sa zacementowane tak wczesnie. Nie mowie, ze "Chlopi" beda na 100% nominowani, ale takie gadanie "ze film przepadnie" i "nikogo za granica nie bedzie obchodzic" jak na razie niczym nie sa potwierdzone.

ocenił(a) film na 5
p1234427

Ja tego nie powiedzialem ze film nikogo nie obchodzi. Ale zglaszajac film do takiej kategorii to tez trzeba pomyslec o tym jakie ma szanse a nie tylko zglosic zeby zrobic na zlosc w tym przypadku pani Holland. Badz co badz decyzja bardzo polityczna ktora spotka sie z ostracyzmem akademii bo kategoria miedzynarodowa jest tez bardzo polityczna. Dlatego w mojej ocenie film nie ma w tej kategorii szans. Smutne ale prawidzwe.

Maciek_2

A skad wiesz, ze zglosili "Chlopow" zeby zrobic na zlosc Holland. Moze po prostu wzieli pod uwage fakt, ze "Chlopi" maja dystrybucje w USA (i to nie byle jaka), a "Zielona granica" jak na razie nie.

ocenił(a) film na 5
p1234427

W kategorii miedzynarodowej dystrybucja na terenie USA nie ma nic do szans filmu na nominacje. Jedynym wymogiem stawianym w tej kateogrii jest jezyk filmu. To wszystko. Natomiast w tej kategorii zwykle wygrywa polityka, filmy o ruchach spolecznych, glos pokolenia . Lokalny folklor rzadko trafia w gusta akademików bo po prostu go nie ruzmieja. Dodatkowo pomalowanie tego filmu bedzie rodzic nastepne pytania lakademikow np. "Czemu ma tu służyć animacja? " czy w jakiś sposób pogłębia przekaz oryginału nie pomalowanego filmu ? Padną pytania akademików "Czemu nie w Kategorii Pełnometrażowa animacja?" Bo obawiają się że nie docenimy ? No niestety ale wybór tego filmu jest nietrafiony w tej akurat kategorii bo czy "Chlopi" sa masowo czytani za granica? Mimo Nobla dla Reymonta. Czy Chelmonski jest powszechnie znany w swiecie? W USA ? Bo jeżeli twórcy "Chłopów" liczą że pomalowanie filmu wystarczy na nagrodę w tej kategorii to sie srogo rozczarują. Odpowiadajac na pytanie o Holland to niestety wszscy wiemy w kogo kieszeni siedzi komisja Oscarowa kto ma ostatnie slowo i jak nerwowo rzadzacy zareagowai na ten film. Abstrahujac od polskiego podworka i polskiej polityki film niestety moim zdaniem przepadnie w tej kategorii. I tak napisze ze film Holland mial szanse skruszyc zdaje sie zacementowana juz kategorie filmu miedzynarodowego.

Maciek_2

Znowu, jeest pazdzniernik. Nic nie jest zacementowanie lol. "W kategorii miedzynarodowej dystrybucja na terenie USA nie ma nic do szans filmu na nominacje." Oczywiscie, ze ma. Bedziesz mi wmawial, ze posiadanie silnego dystrybutora, ktory bedzie prowadzil kampanie nie wplywa na szanse filmu? Nie jest to wymo zeby do kategorii startorwac, ale to czy film ma dystrybucje w USA ma znaczenie (szczegolnie po tym jak zmienili zasady glosowania na shorliste w zeszlym roku). Aha, czyli "wiem", ze komisja wybrala "Chlopow" na zlosc Holland i po prostu innej mozliwosci nie ma. Nie moglo byc tak, ze stwierdzili, ze dobry dystrybutor daje wieksze szanse na dobra kampanie. To tak jak Tomasz Raczek, ktory "wie", ze "Chlopow" namalowala sztuczna inteligencja, no i innej mozliwosci nie ma. (i ktorego fantazje zreszta powielasz w poscie otwierajacym watek)

ocenił(a) film na 5
p1234427

"Bedziesz mi wmawial, ze posiadanie silnego dystrybutora, ktory bedzie prowadzil kampanie nie wplywa na szanse filmu?" z perspektywy kategorii miedzynarodwej nie ma wplywu lub bardzo znikomy. Jest to kategoria traktowana czesto jako nagroda pocieszenia, poklepiemy was po plecach bo cos tam krecicie. Dlatego czesto wygrywaja w niej filmy glosne, polityczne majace wspolny mianownik danego kraju z USA itd Sprawdz sobie tzw. Oscar predictions dla tej kategorii i juz od jakiegos czasu glowne typy w tej wlasnie kategorii sa klarowne, widac jakie filmy maja w tej chwili tzw buzz Dystrybucja i promocja ma znaczenie w kategoriach w ktorej glosujae wieksza czesc akademii czyli np. best picture, animated itd i tu oczywiscie amerykanski dystrybutor jest wazny i mam nadzieje ze zglosi film w innych kategoriach w ktorych film bedzie mial szanse. Chocby i best picture jezeli tworcy czuja sie tak silni i wierza ze promocja im pomoze :)

ocenił(a) film na 5
p1234427

Pozyskanie dystrybuta nie oznacza ze film odniesie sukces w amerykanskich kinach. Mieszkam w Upper Darby 30 minut mam do pracy w Philly napisze jak zobacze plakat Chlopow w ktoryms z kilkunastu kin jakie mijam :)