PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=447485}
6,9 179
ocen
6,9 10 1 179
Chaiya
powrót do forum filmu Chaiya

Zdążyłem już wyczytać z Waszych komentarzy, że jest to dobra produkcja wśród "tego typu filmów". Moje pytanie brzmi jaki to typ filmów?

Obiektywnie oceniam tą produkcję na poniżej oczekiwań. Miałem wrażenie, że reżyser starał się nakręcić dramat z elementami Muay Thai, ale według mnie zdecydowanie mu to nie wyszło. Ktoś napisał, że w film jest wielowątkowy. To się właściwie zgadza tyle, że przez całe dwie godziny panuje swoisty bałagan i ja osobiście się kilka razy zgubiłem (wszystko wyjaśniało się kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut później. Nie jestem miłośnikiem ani znawcą kina azjatyckiego. Jednak ten film zrobił na mnie znacznie mniejsze wrażenie niż choćby osławiony Ong Bak.

"Historia wielkiej przyjaźni" - tak można by opisać w skrócie tą produkcję. Jedni się zgodzą, inni - nie, a jeszcze inni się z tego zaśmieją. Dla mnie jest to zagmatwana hitoria przyjaźni, której ja osobiście nie rozumiem. Poważnie zachwiana granica między "dobrem a złem" nie jest tutaj najlepszym według mnie rozwiązaniem. Momentami można odnieść wrażenie, że i wyczyny dwóch z trójki przyjaciół nie są w żadnym stopniu potępione, ich nigdy nie nurtują wyrzuty sumienia, a i tak na koniec przeżywają katharsis :)

No to się rozpisałem. Na pewno wielu osobom ten film się spodoba, ale ja do nich niestety nie należę.

Pzdrv

ocenił(a) film na 6
jim_k

Zgadzam się co do joty. Historia gangsterskiej degradacji dwójki przyjaciół jest wręcz gloryfikowana - trzeci z nich natomiat spada na boczne tory, pojawiając się znów pod koniec filmu. Akcja chaotyczna. Co do scen walki, jedynie Kraengseuk walczy w ciekawym, czystym tajskim stylu. Jedynie początkowe walki w filmie są ciekawe, czym dalej tym bardziej robi się "barowa rozpierducha" aniżeli Muay Thai.

ocenił(a) film na 3
NekoRulez

spodziewałem sie czegos innego, normalnego, realistycznego, a nie kolejnej nudnej bajki.

NekoRulez

Poniżej oczekiwań wypadł na pewno, ale czy rzeczywiście zasługuję na ocenę 4 ? Wg mnie film był gorszy niż oczekiwałem, ale nie zasługuję na ocenę 4, a nieco wyższą (w rozważaniu między 6/7, dałem 7,). Bardzo rozczarowały mnie walki, myślałem, że to będzie film w istnym stylu Muay Thai, ale się przeliczyłem. Ktoś wcześniej napisał, że na początku były najlepsze walki, a na końcu najgorsze. Nie do końca się z tym zgodzę, bowiem walka z Diamante (ostatnia) była naprawdę ciekawa i co najważniejsze nieźle nakręcona. Chodzi o to, że w niektórych wcześniejszych walkach nie dało się niczego wychwycić, bowiem albo kamera była w ciągłym ruchu albo była za blisko, czego ja osobiście nie lubię. Ogólnie film wg mnie nadrobił końcówką właśnie, ale nie na tyle, aby otrzymać miano "super", czy coś w tym stylu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones