PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108887}

Chaos

6,4 4 290
ocen
6,4 10 1 4290
5,5 4
oceny krytyków
Chaos
powrót do forum filmu Chaos

Porażka.

ocenił(a) film na 3

Fatalny pełnometrażowy debiut-po brzegi wypełniony banałem, tragicznymi dialogami. Przerysowany ale nie przesmiewczo tylko całkiem serio- jeśli to jest głos pkolenia to bardzo mało ma do powiedzenia. Szkoda

ocenił(a) film na 6
zulus88

Zgadzam sie w pełni. dialogi sa rwane i jakies takie sztuczne.Film bardzo przekoloryzowany. film jest doladnie Chaosem brak mu pewnej spojnosci. może troche montaż zawinił. Brak wyważeniaAle i tak szanuje twórce i cały film .ajnie ze młodzi ludzie robią w polsce kino . Napewno scenariusz był dobry. plusem jest muzyka.. bardzo fajne sceny barokowe na koncu i próba zrobienia filmu ideologicznego. bardzo fajne sceny barokowe na koncu. No nie udało sie ale mysle że nastepny film bedzie o wiele lepszy

zulus88

Jak to sie nie udalo?!!!!!!!!! Film jest swietny! Widzialem na festiwalu we Wroclawiu i zrobil na mnie udze wrazenie. Prawdziwy, dowcipny i momentami tragiczny.....to jest wlasnie glos pokolenia i jesli ktos nie slucha to nie uslyszy po prostu.

Pablo_25

Według mnie jeden z lepszych ostatnio zrealizowanych... oglądałam go w Gdyni na FPFF i jakoś inne filmy mnie tak nie wciągnęły.

ocenił(a) film na 3
Flyngirl

ja również oglądałam 'Chaos' na FPFF w Gdyni.

jednak w przeciwieństwie do Ciebie - film mnie po prostu nie zachwycił. nie wyszłam po seansie bogatsza ani emocjonalnie, ani kulturowo, ani tym bardziej poruszona jego prawdziwością. fakt - był taki moment, w którym pomyślałam, że być może to właśnie dziełko pokaże prawdziwą, polską rzeczywistość. ZONK. nie pokazał. w filmie roiło się od przesady. i niech nikt mi nie probuje wmówić, że o to właśnie chodziło. reżyser poopisał się niesłychaną niekonsekwencją. istotnie - film był kręcony w ciągu 5 lat (!!!) i to zapwne również wpłynęło na efekt końcowy. wrażenie - rozwalona układanka, którą ktoś poskładał bez określonego porządku i ponadto dorzucił jeszcze kilka niepotrzebnych puzzli z innego pudełka (to naciągane i piekielnie przedłużane zakonczenie).

jedyny plus - doświadczeni aktorzy obsadzeni w rolach drugoplanowych lub wręcz epizodycznych. te momenty przekonywały mnie, żeby może jednak spróbować docenić jakieś plusy filmu.

ot co mam do powiedzenia.
pozdrawiam :)

zahira

moim zdaniem ten film właśnie miał być przerysowany, to się nazywa groteska- czy nie widzicie tego?

zahira

Odgrzebuje po tylu latach, ale twój komentarz dokładnie oddaje to co zastałem podczas seansu czyli burdel, kiszka i pozowanie na jakiś wyższy poziom artyzm. Może te 5 lat tak wpłynęły na ten koncept, który ewoluował do tego stopnia, że powstała niespójna fabularnie papka. Film jest przerysowany, ale w sposób tandetny, a nie groteskowy. To nieświadome przerysowanie wynika z kiepskiego aktorzenia, sztucznych dialogów i trywialnej fabuły. Obsadzenie przeciętniaków w głównych rolach i dobrych aktorów w rolach epizodycznych to jakiś żart. Mnóstwo niepotrzebnych scen sprawialło, że film dłużył się w nieskończoność. Tak jakby reżyser nie chciał z żadnej sceny zrezygnować jednocześnie nie mając pomysłu na rozwinięcie danego wątku.Miał być polski Babel, a wyszedł totalny Chaos. I nie, nie mam tu na myśli bałaganu w życiu głównych bohaterów, będącego jednocześnie banalnym podciągnięciem pod genezę tytułu.

zulus88

Ja wybuchłam śmiechem jak zobaczyłam jak wysadzali Mc Donaldsa, który stoi obok mojego domu hahaha

użytkownik usunięty
zulus88

Dialogi faktycznie - kiszka totalna. Aktorsko też bardzo przeciętnie. Mańka i Bolec jeszcze jako tako, ale już Niki i Sławek to jak żywcem wyjęci z jakiś polsatowskich seriali - sztuczni do bólu. Pomysł na fabułę niezły, ale to wszystko się rozpada... Jebs i nagle wbija Pono, Fu i Koras, jebs - zaczynają rymować... o co chozi? 5/10 i to dość mocno naciągane. Tylko efekty specjalne i zdjęcia były w porządku. Film ma 6.7 przy czym "Wojna polsko-ruska" tylko 5.4 - panie gdzie Tarnobrzeg gdzie Bangladesz?

użytkownik usunięty
zulus88

Dziękuję za ostrzeżenie.

ocenił(a) film na 10
zulus88

Jesteś głupi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones