film

Charlie włóczęga

The Vagabond
1916

34m
6,8 684  oceny
6,8 10 1 684
5,0 2 krytyków
Skrzypek Charlie ucieka do cygańskiego obozu, gdzie zakochuje się w porwanej dziewczynie. Zobacz pełny opis
Komedia
Krótkometrażowy
Niemy
Charlie włóczęga zobacz zwiastun

reżyseria Charlie Chaplin

scenariusz Charlie Chaplin, Vincent Bryan

produkcja USA

premiera

Nowość

Charlie wciela się w postać ubogiego skrzypka. Pewnego dnia traci pracę i trafia w pobliże obozu Cyganów. Zakochuje się w młodej dziewczynie. Aby obronić się przed gniewem herszta Cyganów wyruszają w podróż ukradzionym wozem. Na swojej drodze spotykają wędrownego malarza, którego piękny obraz odmieni życie uciekinierki... [opis dystrybutora]

premiera 10 lipca 1916 (Światowa)

studio Lone Star Corporation

tytuł oryg. The Vagabond

inne tytuły Gipsy Life
więcej

Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetna komedyjka. Można się nieźle posmiać. Dla fanów Chaplina i prawdziwych koneserów kina :)

Wreszcie film Chaplina z rozbudowaną i ciekawą fabułą. Wcześniej takową jedynie Carmen miało.
To z pewnością nie jest komedia, raczej melodramat.

Film dostępny na tvp,pl,jest jeszcze kilka tytułów dostępnych na te stronie

Świetnie się ogląda ale: gdy Charlie zostawia skrzypce i ucieka to potem je ma. No ja wiem że ten film ma 96 lat ale Charlie Chaplin to był (i jest) geniusz i taki błąd? Ale ogólnie fajnie i śmiesznie.

Super film! Śmiałem się do łez! I dlatego daje 10\10. Tu link do filmów :http://www.iplex.pl/kolekcje/charlie-chaplin,21 I mam pytanie ja oglądałem wersje 20 minut. Czy to max? Bo tu pisze że film trwa 34 minuty.