PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4550}
6,8 17 797
ocen
6,8 10 1 17797
6,2 6
ocen krytyków
Christine
powrót do forum filmu Christine

Swietna ksiazka

ocenił(a) film na 4

Czy może mi ktoś powiedzieć jak z tak świetnej książki można nakręcić tak kiepski film???? Daję mu 4/10 ja rozumiem ze nie może być w 100% tego co jest w książce ale nakrecenie filmu po tzw.lepkach to już totalna żenada. Mam nadzieję że autor nie załamał się oglądając ten film ,bo ja jestem zdruzgotana.

ocenił(a) film na 3
Czarna1981

No chociaz Ty tak sądzisz. Ja dałam 3/10.I jak kilka lat temu czytałam wywiad, to nie oglądał. Ale nie wiem w jakim roku został przeprowadzony, więc się mogło dużo zmienić.

Czarna1981

Faktycznie całkowicie pominięto wątek opętania, ale poniekąd rozumiem taka decyzję - film byłby długi, miejscami nudnawy, a trupia załoga z rozkładającym się Rolandem na czele mogłaby być nie tyle straszna, co zabawna. Carpenter ma talent do horrorów, po obejrzeniu "Coś" nie mogę mu tego odmówić, w paru momentach widziałem że chyba chciał ten wątek ciągnąć (po co tak wiernie odtworzyli by Rolanda że swoim pasem ortopedycznym i zwrócono specjalną uwagę na charakterystyczne odzywki? Plus z tyłka wyjęta, króciutka scena odwiedzin w szpitalu?).
O długości i treści filmu decyduje dużo czynników - myślę że przyszedł czas na decyzje co zostawić a co ciąć... i Rolanda zmienili na jego brata, a scena w szpitalu moim zdaniem miała być dłuższa. Był też nacisk na charakter Reginy, gdyby Carpenter planował tylko film o morderczym samochodzie, mógł zupełnie ją olać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones