PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=511}

Chungking Express

Chung hing sam lam
7,9 18 656
ocen
7,9 10 1 18656
8,2 20
ocen krytyków
Chungking Express
powrót do forum filmu Chungking Express

odnalazłem siebie...?

użytkownik usunięty

Dawno jakikolwiek film nie dotarł do mnie aż tak mocno. Dawno nie czułem, że patrząc na szklany ekran mojego odbiornika gwałtownie ręce pokrywają mi się gęsią skórą. To chyba rzadkie uczucie w dzisiejszym kinie, zwłaszcza dla kogoś, komu wydawało się, że największe wzruszenia filmowe ma już dawno za sobą. Ale może właśnie przez to, że pojawiają się rzadko, są tak piękne. Nigdy nie przypuszczałem, że azjatycki film zrobi tak mocne wrażenie na dwudziestokilkuletnim facecie...

Film z początku wydaje się chaotyczny i dość zwyczajny ale okazuje się wspaniałym i prawdziwym. O czym? O dojrzewaniu miłości, o pragnieniach z nią związanych, o trudnych próbach zbliżenia się do niej a także bezskutecznych sposobach oddalenia, o życiu po prostu. Czy warto pobiegać i wypocić się, aby wody już nie starczyło na łzy? Czasem nawet trzeba a najlepiej słuchając muzyki bardzo głośno aby nie docierały własne myśli. Znam bardzo dobrze to uczucie, które związane jest tylko z jedną kobietą. Po obejrzeniu filmu sutuacja komplikuje się z uwagi na fakt, że Ona jest niewiarygodnie podobna do Faye Wong. Ile razy będę jeszcze przerabiać ten ból? Może przez 10 000 lat? Wątpię. Takeshi przerzuca stos przeterminowanych puszek z ananasami i pyta retorycznie czy wszystko na Świecie traci kiedyś ważność? Dla mnie puszki ananasów nie tracą od 8 lat.

Obie historie są dla mnie piorunująco osbiste. W pierwszej dostrzegam siebie dzisiaj, w drugiej Faye Wong daje mi niemal lustrzany obraz Jej. Jej, która już nigdy nie wróci...

ocenił(a) film na 8

Pięknie. To już 17 lat...

jezu,ale banał, dobrze ze cie rzuciła :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
VincentVanGlock

Ja słabo pamiętam ten film, który 100 lat temu widziałem w telewizji. Pamiętam tylko, że przykuł moją uwagę. Oczywiście nie zapomnę bohaterki, która permanentnie słuchała 'California Dreamin' zespołu Mamas And The Papas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones