PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855513}

Ci, którzy życzą mi śmierci

Those Who Wish Me Dead
5,6 10 503
oceny
5,6 10 1 10503
5,7 7
ocen krytyków
Ci, którzy życzą mi śmierci
powrót do forum filmu Ci, którzy życzą mi śmierci

dramat

ocenił(a) film na 3

Miasteczko w którym mieszkają strażacy i mają sprzęt mają w poważaniu, że wokół płoną hektary lasu, czekają aż las sam się wygasi po czym łaskawie przylatują...zresztą sam pożar lasu też jest ciekawy, ściana ognia leci z prędkością 50 km/godz, wszystko pali się jak oblane benzyną po czym nagle się kończy (widać to w jednej w ostatnich scen) choć nie było deszczu i nikt tego nie gasił....ludzie umiejący oddychać bez masek (nikt nawet raz nie zakaszlał), wieża obserwacyjna na szczycie wielkiej góry z której nie widać dymu przesłaniającego pół nieba, gigantyczny pożar lasu przeleżany w strumieniu, a potem wyjście sobie ot tak kiedy nic już się nie pali (ile tam leżeli - tydzień ? ), do tego pseudo-zabójcy którzy wisząc na drzewie trafiają od razu gościa w wieży ile metrów nad nimi a nie umieją trafić baby chowającej się za drzewem, która dźga toporkiem na lewo i prawo.....ogólnie zdjęcia ładne, muzyka ok i w sumie tyle....aktorzy dno, a scenariusz dramat....obejrzeć i zapomnieć czym prędzej

ocenił(a) film na 5
tribal216

i też jak Angelina spada z wieży na początku filmu nic jej nie jest potem dostaje piorunem nic jej nie jest na końcu ten zabójca ją bije uderzył ją tyle razy że powinna być w śpiączce tydzień , tak samo jak ci zabójcy ostrzelali auto ojca z synem to syn nie został trafiony potem zjechali ze skarpy uderzyli z całej siły i dalej syn nawet nie miał zadrapania , a na końcu jak zabójca wspiął sie na drzewo to widać jak jest wysoko to z 2 godziny by tam wchodził hahahah a potem po sekundzie był już na dole

ocenił(a) film na 7
gzrecords

upadek mogl ja polamac a nie musial zalezy na jakiej wysokosci puscila line, znane sa przypadki gdzie ludziom nie otworzyl sie spadochron i przezyli uoadek. piorun trafil za nia a nie w nia zreszta to tez ludzie przezywaja i jest popazona na plecach i stopie. gosc bije ja metodycznie zeby bolalo ale zeby byla przytomna wiec jaka spiaczka. dzieciak jest mniejszy i sie kuli w wozie dlatego nie dostal kulki.

ocenił(a) film na 5
magda_pik1990

co ty piszesz za głupoty hahahahahaa gośc bije ją metodycznie żeby bolało ale żeby była przytomna? ???? hahahahahahahahahahah to weź niech cie facet 7 razy uderzy z pięści w głowe i raz kopnie metodycznie zobaczymy czy będziesz przytomna wystarczy raz dostać porządnie i człowiek traci przytomność , czyli wystarczy się skulić żeby nie dostać kuli no ok to jeszcze mógł być fuks że go ominęła kula ale potem jak spadają ze skarpy to widać że niby nie miał zapiętego pasa to siła uderzenia by go połamała , tak ludzie dostają piorunem nawet jak jest za nimi ale potem leżą w szpitalu , nawet jak komuś się spadochron nie otworzył to ma np złamaną nogę przeżyje fuksem ale coś mu jest nie ma tak że się otrzepie i idzie dalej

ocenił(a) film na 7
gzrecords

ogladalem dokument o gosciu co byl mega pechowy i piorun trafil go nascie razy w zyciu i zyl i nie lezal w szpitalu, zalezy jak trafi albo Cie usmazy albo tylko poparzy. jak dostaniesz w szczeke odpowiednio to tracisz przytomnosc ale jak Cie gosc tlucze w nos i oczodoly z wyczuciem to ni chuja nie tracisz, a kiedy ja kopnal bo nie przyuwazylam. oboje z ojczulkiem musieli miec zapiete pasy inaczej byliby martwi w momencie uderzenia chyba zeby wypadl ktorys przez szybe i sie przeturlal nie trafiajac w nic ciezkiego. poza tym to jest jak ze skoczkiem spadochronowym w tym przypadku - samochod przyglebil ze tak powiem wzdluz rowni pochylej a wiec jedynie musial ped wytracic a tego az tak duzego nie mial bo ojczulek przypierzyl w goscia i samochod a pozniej bariere energochlonna

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

skoczkiem narciarskim czasem mysle jedno a mowie drugie :)

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

mlody byl rzeczywiscie nie przypiety ojciec tak, dzieciak kulil sie we wnece pod schowkiem, pytanie z jak duza sila przywalili, byli juz prawie na samym dole wawozu

ocenił(a) film na 5
magda_pik1990

czyli twoim zdaniem to wszystko jest realne hahahahahah i w porządku nie ma sie do czego przyczepić :)

ocenił(a) film na 7
gzrecords

poza przetrwaniem w strumieniu ktore wydaje mi sie malo realne dlatego ze po pierwsze ogien konsumuje caly tlen, po drugie temperatura powietrza poparzylaby im pluca pozostalych rzeczy sie nie czepiam gdyz sa mozliwe. nie wysoce prawdopodobne ale mozliwe. zreszta robiac film o ogniu wydaje mi sie ze mieli jakiegos konsultanta ktory wachal proch i mowil co mozliwe a co nie tak jak i w innych przypadkach. napewno nie czepialbym sie tego ze dzieciak sie nie polamal bo po samochodzie nie widac zeby jakos przywalili mocno, nie czepialbym sie tez tego ze Angi wstala po paru plombach bo przeciez chwile jej zabralo zeby sie zwlec i jak mowie gosc nie chcial jej ogluszyc tylko wywabic malego. malo mozliwe wydawaloby mi sie rowniez trafienie piorunem gdy sie siedzi w domu a taki przypadek wlasnie tego goscia byl o ktorym pisalem wiec zycie zaskakuje. wydaje mi sie ze jak sie pisze scenariusz to sie bada rozne dziwne peryferyjne przypadki.

ocenił(a) film na 5
magda_pik1990

kończe tą bezsensowną dyskusje jak ty wierzysz w to co piszesz to nie chce mi się nic więcej dyskutować nie ma sensu

ocenił(a) film na 2
gzrecords

Po 50 minutach i scenie z Mordercami i Murzynce nie dałem rady tego absurdu kończyć. Tylko smoków zabrakło i Kapitana Ameryki z Hulkiem. Nie wiem jak Ci ludzie stworzyli taki genialny film jak Sicario.

ocenił(a) film na 7
gzrecords

a co tu jest do wierzenia, gdyby samochod nie jechal tylko spadal powiedzialbym bzdura ale samochod jechal na kolach wiec tatus mial napewno odruch hamowania, w kamien przypieprzyli juz prawie na plaskim i nawet pozadnie maski nie wgielo tylko troche zderzak sponiewieralo, dzieciak byl w pozycji jaka przyjmuja ludzie w samolocie podczas katastrofy i byl oparty o deske rozdzielcza od spodu wiec nie uderzyl w nic z impetem. Angelina spadla ale najpierw trzymala sie liny ktora rozwinela sie na pewna dlugosc ona wychamowala caly ped zdzierajac sobie dlonie i odpadla od liny - nie wiem na jakiej wysokosci i Ty tez nie wiesz ale spadla powiedzmy z 2 metrow, nie wiesz jaka powierzchnia byla pod wieza moze miekki mech i piach bo przeciez nie beton. upadla na nogi i plecy czyli tak jak padaja judocy wiec w miare asekuracyjnie. nie kazdy piorun zaraz zabija - ten wypadek w polsce tez nie zabil wszystkich ludzi. a jesli Ci nie w smak ze wiesniaczka ze sztucerem rozwalila zawodowca przez czysty przypadek bo nawet nie liczyla ile kul wystrzelila to juz Twoja sprawa. Tak samo pare plomb z wyczuciem nie wysyla nikogo na ojom bo po bojkach w barze bylyby same wyroki dozywocia a co druga gosposia domowa by juz nie chodzila. Ja nie przekonam Ciebie a Ty mnie bo szukasz dziury w calym.

ocenił(a) film na 5
magda_pik1990

o dziwo twoje oceny filmów i moje są podobne

ocenił(a) film na 7
gzrecords

generalne spojrzenie mozemy miec podobne roznimy sie w szczegolach na przyklad dokladnie odwrotna do obecnej pozycje zajelismy w sprawie without remorse :). nie lubie jak karmi sie widza sciema i papka ale obecny film mi sie podobal wiec mu troche odpuszczam. poza tym ogladam katastrofy w przestworzach, wszelkie programy o broni i pogromcow mitow i naprawde czasem mozna sie zdziwic jaki sie mialo poglad a jaka okazala sie rzeczywistosc w danej materii. takze sorry tym razem to Ty robisz za radykala :P

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

jedynie moge dodac ze jak ktos jest strazakiem i dozyl wieku Angeliny to musi byc twardym sukinkotem i do tego wysportowanym, jednego z zabojcow zgubilo to ze chcial sie mscic, po drugie byl ranny i zle sie czul o czym zreszta mowil glosno, drugiego zgubila pewnosc siebie i meski szowinizm wlasnie zamiast zastrzelic Angi i bachorka to zostawil laske na glebie i poszedl sie bawic przy szalejacym ogniu. zbytnia wiara w swoje umiejetnosci i tyle.

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

opis jednego z najwiekszych w dziejach USA pozarow choc malo znany bo w tym czasie plonelo rowniez Chicago: "Świadkowie opowiadali, że miejscami tworzyły się ogniowe "tornada" porywające w powietrze wagony kolejowe i domy. Większość z tych, którzy przeżyli ową "burzę ogniową", uratowali się dzięki zanurzeniu w rzece lub innych (jak studnie czy stawy) zbiornikach wodnych; byli jednak tacy, którzy potonęli lub ugotowali się żywcem.

Ogień był całkowicie nieobliczalny. Jeden z uratowanych uciekał wraz z całą 5-osobową rodziną dwukonnym wozem. W pewnym momencie jeden z koni przewrócił się, a ściana ognia była coraz bliżej. Mężczyzna zeskoczył z wozu, by podnieść lub wyprząc konia, ale gdy wrócił na wóz wszyscy jego bliscy byli martwi. Rzucił się więc w rów przydrożny, a gdy pożar przetoczył się dalej nie znalazł nawet śladu po wozie, koniach i ludziach. Inny mieszkaniec Peshtigo wzniósł na krótko przed pożarem murowany dom. Na widok płomieni schronił się w rzece, a gdy wrócił okazało się, że dom ocalał, przy czym wszystko w odległości stu metrów uległo zwęgleniu." - takze jak mowilem wszystko jest mozliwe i to zalezy od szczescia

ocenił(a) film na 7
magda_pik1990

piorun statystycznie zabija co 11 osobe a najbezpieczniejsza pozycja jest przykucniecie na otwartej przestrzeni - drzewa slupy sa dodatkowym zagrozeniem w momencie uderzenia - ze zlaczonymi nogami podciagnietymi pod brode takze mowilem ze tworcy odrobili lekcje. temat wyczrapalem dziekuje za uwage

ocenił(a) film na 6
gzrecords

gzrecords jak by mieli kręcić filmy mega realnie to by ich w ogóle nie kręcili. Dałeś arcydzieło lidze sprawiedliwości a wiesz, że to nie jest realne, że to nie żadni superbohaterowie tylko aktorzy wiszący na linkach?

ocenił(a) film na 6
tribal216

No mizerny ten film, szkoda. Mógł być dobry, a wyszedł gniot.

ocenił(a) film na 7
tribal216

do goscia w wiezy strzelaja na oslep i we dwoch i tez nie zabijaja odrazu a rania smiertelnie i trzyma go gosc na muszce w momencie oddania strzalu czego nie mozna powiedziec o babie za drzewem i jednej i drugiej bo choc generalnie kula z karabinh moze przebic pien to z pistoletu ma duzo mniejsze sznase. dzganie toporkiem mialo marny efekt dopoki gosc nie stracil czujnosci. pozary lasu gasi sie tygodniami chyba ze same wygasna i raczej trudno zeby zaraz byli na miejscu przy takich odleglosciach jak sa w canadzie czy stanach. przezycie w strumieniu rzeczywiscie bzdura fakt. ogien pokazany fajnie i to jak on pedzi zalezy od wiatru i ilus tam czynnikow wiec nie wiem czego sie czepiac to jest zywiol wiec nie jest przewidywalny. skad wiesz czy go ugasili czy sam wygasl bzdurny wniosek tym razem. dym widac tylko radio jest usmazone. to tyle

ocenił(a) film na 3
tribal216

Dramatycznie slaby film a Angelina malo ze zle obsadzona to gra do tego koszmarnie a twarz jak porcelanowa lalka.

ocenił(a) film na 7
aronn

no twarz ma okropna jak kazda dziunia po x operacjach a na starosc bedzie jeszcze gorzej, jak na siebie gra dobrze, musisz brac pod uwage jej mizerne mozliwosci, obsadzili ja z powodow marketingowych tez uwazam ze jest wiele innych lepszych aktorek do tej roli

ocenił(a) film na 3
tribal216

Jeszcze super zabójcy wysadzają w powietrze dom podejrzanego, po co? od razu wie że go ścigają, potem ci sami zabójcy rzucają ciężarną kobietą jak laką po domu a ta jak nowo narodzona nic jej nie jest jedzie konno, potem w masce przeżyła pożar na wierzy, przecież by się ugotowało lub usmażyła w tej temperaturze, Jeden zabójca ma poparzenia twarzy i powinien konać z bólu a zachowuj się jakby nic się nie stało a jeszcze wcześniej potrącił go samochód praktycznie go zgniatając przy tej prędkości a on jedynie lekko utyka. Joli na spadochronie skacze z auta w lesie i wiruje jak wiatrak spada na ziemie i nic jej nie jest. Film tak głupi że aż zabawny. A najlepsze że wybucha pożar i nikt tego nie widzi.

ocenił(a) film na 3
rony123

No masakrycznie duzo tych glupot,albo,ze dwie grupy uderzeniowe powinny byc,by ojca chlopca zlikwidowac a maja taka konkretna bron profesjonalna by zdjac zwyklego cywila,pomijajac,ze po takiej strzelaninie to jaki raban zrobili,czy nie lepiej upozorowac wypadek by nie budzic podejrzen?

ocenił(a) film na 3
aronn

Cała ta scena z zabiciem ojca to żart. Tam powinna być zamknięte droga i cała masa grup dochodzeniowych, psy goncze i pelno glin a szeryf tylko ogląda miejsce zdarzenia i jedzie dalej po czym wraca już jako zakładnik z zabujcami aby szukać dziecka. Śmiechu warte.

tribal216

"aktorzy dno"?? ty chyba miałeś zamknięte oczy, Angelina Jolie wymiata swoim talentem

ocenił(a) film na 3
Sugetzu

Ha,ha,ha,ty nie wiesz co to dobra gra chyba :D

aronn

no właśnie wiem, a nie co to wy polaczki cebulaczki z plebsu, widzą znaną aktorkę i już myślą, że nie potrafi grać :D Angelina wymiata w tym filmie, Sheridan wycisnął z niej wszystko co potrzebne, to nie jakiś dramat małżeński, żeby grała na wyrost

ocenił(a) film na 3
Sugetzu

Wymiata to ci rozum z glowy.Angelina po pierwsze zostala zle obsadzona w tym filmie,taki z niej strazak jak ze mnie ksiadz.No i z twarza cos zrobila,pewnie liftingi bo zero mimiki w jej twarzy,jak porcelanowa lalka.

aronn

Mów kiedy mam zacząć robić zrzutę na operacje oczu dla Ciebie, bo chyba oglądaliśmy inne filmy. Angelina to klasa sama w sobie. Nawet robiąc kupę zagra lepiej niż większość gwiazdeczek z LA w dzisiejszych czasach.

ocenił(a) film na 3
Sugetzu

Jesli patrzysz tylko przez pryzmat jej sztucznej urody no to coz.Jest masa,masa aktorek ktore graja a nie tylko ladnie wygladaja.Ale oczywiscie Angelina bywalo,ze miala tez udane role,jedna z nich to w filmie Nad morzem,polecam,ale cos czuje,ze ty do takiego kina nie dorosles.Ps.Dlaczego ukrywasz swoje oceny,wstydzisz sie ich?

aronn

Angelina to nie jest moja ulubiona aktorka, ale zawsze przyznam, że talent, grację, klasę i uznanie to ona ma. Full pakiet. Dlaczego myślisz, że do takiego kina nie dorosłem? Filmy artystyczne i niezależne to mój konik. Uwielbiam dramaty i filmy psychologiczne, ziomek. :P A oceny nie ukrywam, moi "znajomi" tutaj je widzą, a filmy zacząłem oceniać dopiero od kilku tygodni, bo cierpię na chroniczny zanik pamięci... żeby wiedzieć co oglądałem i co mi się podobało tudzież nie

ocenił(a) film na 3
Sugetzu

No to obejrzyj Nad morzem i porownaj obie role.Angelina to w mojej ocenie slaba aktorka ź racji swojego miernego dorobku,porownaj z taka np:Theron.

ocenił(a) film na 6
aronn

Obie aktorki lubię ale Jolie ma sporo więcej lepiej zagranych filmów, że tak powiem poważnych. Theron to klasyk w filmie Monster a potem standardowo czyli solidnie ale w słabszych filmach też zagrała gdzie świeciła bardziej urodą. Jolie ze słabszych filmów to Sky Kapitan i właśnie ten o pożarach.

Sugetzu

Jej talent to ładna buzia i ciało - ale grać nie umie

supermarioktos

A twoim talentem jest wygłaszanie kompletnie oderwanych od rzeczywistości opinii

użytkownik usunięty
tribal216

Angelina to już ikona (,, Przerwana lekcja muzyki” - najlepsza jej rola a większość ról to w kinie akcji, które zawsze jej wychodziło ) jeśli chodzi o więcej świetnych kobiecych ról to Theron, Blanchett i Winslet wymiatają

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones