PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847077}

Cienie pod powiekami

Skyggen i mit øje
7,1 5 032
oceny
7,1 10 1 5032
Cienie pod powiekami
powrót do forum filmu Cienie pod powiekami

Straszne...

ocenił(a) film na 8

Angole to jednak debile. Jeśli tak wyglądały ich precyzyjne bombardowania, to strach się bać jak wyglądały chaotyczne...Zabili prawie 80 dzieci.

tonymontano

Czy film warty obejrzania , czy jest dużo scen drastycznych?

ocenił(a) film na 8
raphau93

Bardzo warty obejrzenia. Czy drastyczne sceny? Moim zdaniem nie. Ale każdy inaczej to odbiera.

tonymontano

Czy jest jeden z nielicznych filmów dodanych na Netflix w tym roku który warto?

raphau93

wg mnie warto, ale każdy ma swój pogląd. Sceny drastyczne, jak to podczas wojny...nawet byłam gotowa, że mogą być bardziej.

ocenił(a) film na 10
raphau93

W tym roku jeszcze na netflixie dobrego filmu nie było, aż nie wypuścili tego. Także warto obejrzeć. Gra aktorska na wysokim poziomie. Sceny nie są drastyczne, ale łapią za serce. Jednak tyle dzieci zginęło..

sabina097

Zginęło o wiele więcej dzieci na tej i na wszystkich innych wojnach. To są liczby idące pewnie w miliony.

ocenił(a) film na 10
forek23

Dyskusja toczy się o tej konkretnej historii z filmu. Przecież wiem, że podczas wojny zginęło o wiele więcej ludzi…..

ocenił(a) film na 7
tonymontano

Ja byłbym ostrożny w ferowaniu takich wniosków. Podczas IIWŚ nie było takich przyrządów nawigacyjnych jak obecnie, a mimo to dziś też zdarzają się pomyłki i ostrzeliwanie swoich, domów i budynków użyteczności publicznej. Proszę zauważyć w jakich warunkach doszło do ostrzału miasta i jaka jest widoczność podczas niego.

ocenił(a) film na 8
Dariusz_Nawrat

Masz rację. Piloci musieli zapamiętać wygląd miasta z makiety (nie jest pewne czy poprawnej - to nie google), lot koszący nad miastem - domy szybko migają, słaba widoczność, dym, bardzo mylący dym!

tonymontano

Nie wiem czy zauważyłeś, ale tam zdarzył się wypadek. Jeden z samolotów się rozbił i to było główną przyczyną pomyłki.

tonymontano

Nawet na filmwebie można natrafić na cymbała?! Dramat.

ocenił(a) film na 8
Rafer31

???

ocenił(a) film na 8
tonymontano

Cóż.... Gratuluję rzeczowych i merytorycznych argumentów. Jestem pod wrażeniem. Musisz być bardzo ciekawym i mądrym człowiekiem.

ocenił(a) film na 8
Rafer31

Cóż.... Gratuluję rzeczowych i merytorycznych argumentów. Jestem pod wrażeniem. Musisz być bardzo ciekawym i mądrym człowiekiem.

tonymontano

No i sprowokowałeś. Ja także jestem pod wrażeniem twojej wiedzy o lotnictwie czasów II WŚ, nawigacji, militariach, że pozwoliłeś sobie na trywialny komentarz "angole to jednak debile". Kiedy ostatni raz trzymałeś papierową mapę w dłoni? Pewnie odpiszesz "wczoraj nawigowałem przez Kampinos...". Ale i tak nie uwierzę. Jesteś zapewne "bardzo ciekawym i mądrym człowiekiem". Ale nie w tym komentarzu.

ocenił(a) film na 8
tonymontano

Jak Teresa wskoczyła w wodę to już w ogóle nie starcza chusteczek na łzy. Nie spodziewałam się tak dużych emocji.Film przepiękny zapiera dech w piersiach. Może nie ma jakiś drastycznych scen jednak cała reszta odgrywa całkowity spektakl emocji.Pierwszy raz słyszałam o tym bombardowaniu w trakcie filmu już je wygooglowałam bo chyba jak większość z widzów nie mogłam uwierzyć w „pomyłkę” jak to określono…

ocenił(a) film na 8
tonymontano

Jak można tak łatwo napisać że ktoś jest debilem bo źle zbombardował. Film całkiem trafnie pokazał jaki to był chaos, ile różnych bodźców mylących spowodowało to co się stało. Wojna jest straszna, to krzywda pojedynczych ludzi z własnymi historiami. Proszę tak łatwo nie oceniać jakiejś nacji tylko z powodu obejrzenia jednego filmu.

użytkownik usunięty
klajstus

W punkt. Nie tylko stara technologia bombardowania miast "na oko/pamięć", warunki pogodowe, opóźnienie w komunikacji czy inne po prostu przypadki. Widać przecież w filmie, że nie było to celowe

tonymontano

86 dzieci

ocenił(a) film na 8
tonymontano

ja też naliczyłem 86 dzieciaczków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones