PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512}
7,5 58 127
ocen
7,5 10 1 58127
7,4 24
oceny krytyków
Clerks Sprzedawcy
powrót do forum filmu Clerks - Sprzedawcy

9/10

ocenił(a) film na 9

Doskonały przyład, jak można nakręcić dobry dialogowiec, nie posiadając wielkiego budżetu. Pełne uznanie, dialogi, aczkolwiek momentami dość wulgarne, potrafią mile zaskoczyć. Składam pokłony Kevinowi Smithowi ;)

ocenił(a) film na 4
Pepsi_Boy

Tez mi dobre dialogi "sperma w buzi" itd . Dzieciaki z gimnazjum moze sie posmieja.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Przykro mi, że Kevin Smith lubi czasem przedstawiać w swoich filmach ludzi dość przeciętnych tj. wulgarnych, aroganckich itp. Takie jest życie, tacy bywają ludzie. Chyba, że żyjesz w jakimś zupełnie innym uniwersum, pełnym złotoustych pięknisiów puszczających fiołkowe bąki. Poza tym, przedstawiane problemy w "Clerks" są problemami codziennymi, jakie spotykają przeciętnego człowieka i to jest właśnie piękne w tym filmie. Mnie na przykład już nudzą naciągane historie, gdzie ktoś zapieprza na drugi koniec świata, aby odzyskać miłość, czy rusza z zardzewiałym coltem na bandę oprychów z karabinami. Pozdrawiam...

ocenił(a) film na 9
Pepsi_Boy

W 100% się zgadzam, najlepszy film Smitha. Nie chodzi tu jedynie o tanie rozśmieszanie widzów gadkami na temat seksu czy niesmaczną (na pewno zdaniem części widzów) sceną z seksem z trupem w toalecie, lecz ciekawym klimatem i naprawdę inteligentnym poziomem żartów.

ocenił(a) film na 10
Pepsi_Boy

Fiołkowe bąki! Wymiękłem :) Ja Smitha uwielbiam, nieważne czy jest zaangażowany (W pogoni za...) , czy całkiem bezmyślny Jay i Cichy kontratakują. Ten humor mnie po prostu rozbraja.

weronikax25

Przecież ty sama jesteś gimbusem z gimnazjum, nie lubisz swojej klasy?

ocenił(a) film na 4
Patty Diphusa

wow ,zenada twoj lamerski wpis.

weronikax25

no błagam cię, a nie? nie wmówisz mi, że chodzisz do liceum

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Widzę, że sie zatrzymałąś na titanicu i tak Ci zostało. Tam przekleństw nie było:). Zobacz jaką ocene ma ten film kobietko

ocenił(a) film na 8
weronikax25

WERONIKO tu nie chodzilo o to ze film mial gimnazjalistow rozbawiac. Caly film jest na maksa zyciowy a wulgaryzmy itp. celowo sa aby film byl kontrowersyjny i bardziej krzykliwy. Wiele opowiesci w tym filmie wiele dialogow sa z zycia wziete i udowadniaja widzom ze czy to USA czy POLSKA posiada ludzi majacych podobne perypetie zyciowe. PS.A TEKSTY ZE SPERMA CIE TAK URAZILY? PRZECIEZ JAKO DOROSLA KOBIETA NIERAZ MIALAS DO CZYNIENIA ZE SPERMA SWOJEGO FACETA LUB SWOICH BYLYCH WIEC NIE ROZUMIEM TWEGO OBURZENIA. REZYSER POKAZAL POPROSTU ZYCIE TAKIE JAKIE JEST NAPRAWDE.

ocenił(a) film na 4
weronikax25

Oooh, jakaś Ty egzaltowana, prawie do wyrzygania.bez urazy

ocenił(a) film na 9
Pepsi_Boy

Prawda prawda prawda.

ocenił(a) film na 9
Pepsi_Boy

Ten film to jakby wczesny Jarmusch z dodatkiem zioła :)

Pepsi_Boy

Dla mnie 27 milionów dolarów to całkiem spory budżet:)

Frida_filmaniak

27 tysięcy, a nie milionów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones