PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97638}

Cmentarna szychta

Graveyard Shift
5,2 1 659
ocen
5,2 10 1 1659
Cmentarna szychta
powrót do forum filmu Cmentarna szychta

Obejrzałem już dosyć sporo filmów na podstawie jakiejkolwiek twórczości Stephena i muszę przyznać(niestety), że jest to jedna z lepszych. Został zachowany specyficzny klimacik opowiadania Naszego Pisarza. Niestety grozzy nie ma w ogóle(przynajmniej dla starszych i nieco już doświadczonych widzów). Na potwory patrzyłem z przymróżeniem oka i dostałem naprawdę fajny filmik.

ocenił(a) film na 5
Neofita_Banshee

Tak zgadzam się film jest dobry i ma fajny klimat, jednak porównując go do adaptacji dobrego opowiadania wypada strasznie blado.

ocenił(a) film na 8
Zbynek

Jak dla mnie to film wypadł lepiej niż krótkie opowiadanie za opowiadanie 6/10 a film 8/10

ocenił(a) film na 8
Neofita_Banshee

Dokładnie, całkiem niezły film ze świetną grą aktorską (głosy, szczególnie Mavericka, pierwsza klasa) :D

ocenił(a) film na 6
Neofita_Banshee

Fajny film dobrze zrobiony, z dobrą grą aktorską, ale fabularnie odstaje od opowiadania (wiadomo nieco cieżej zrobić film z 40-50 stron gdzie na jakichś 5 znajdują sie rzeczy typowe dla horroru) co bardzo zabiera przyjemność z oglądania ludziom znającym opowiadanie. W dodatku zostało zatracone nawiązanie do innego autora tego typu dzieł lubującego sie w dużej mierze w szczurach, niestety.

ocenił(a) film na 7
Neofita_Banshee

Zgadzam się,ma swój klimat i wcale nie musi straszyć mega efekciarskimi zdjęciami i budżetem sięgającym zenitu,myślę że tz." znawców";) na pewno usatysfakcjonuje chociażby naprawdę fajna gra aktorów i mroczny klimacik,mnie się podobał.

ocenił(a) film na 5
Neofita_Banshee

Z ekranizacji Kinga polecam najbardziej te:
Carrie 1976
Salem's lot 1979
Lśnienie 1980
Misery 1990
It 1990 ( 3 godzinny) - polski tytuł "To"
Bastion 1994 (6 godzinny)
Pożeracze czasu 1995 (3 godzinny)
Sztorm stulecia 1999 (4 godzinny)
Czerwona Róża 2002 (4 godzinny)

Te moim zdaniem mają świetny klimat.
Szykują też ekranizacje Mrocznej wieży (filmy i serial) oraz nową ekranizacje "To" w 2017.
Zresztą chyba najważniejsze dzieła Stephena Kinga to cykl Mroczna wieża, Lśnienie, Bastion, To.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones