PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=290628}
7,0 813
ocen
7,0 10 1 813
Co dalej z tobą, Karolinko
powrót do forum filmu Co dalej z tobą, Karolinko?

Irytujące piski

ocenił(a) film na 8

Nie rozumiem cenzurowania dźwięku. Jeśli ktoś decyduje się na pisanie rozprawy naukowej o przekleństwach, nie może ich pominąć. Tak samo jest w przypadku tego filmu – opowiada on o takiej, a nie innej społeczności, gdzie przekleństwa są na porządku dziennym. Raczej nie zgorszą widzów przed telewizorami, a piski wprowadzają tylko niepotrzebną irytację. Dokument można puścić od 16 lub 18 lat i problemu nie ma. Jeśli cenzura była jednym z warunków TVP, by wyemitować film, to świadczy tylko o hipokryzji ludzi tam pracujących. Jakoś nie słyszałem, żeby kiedykolwiek „Psy” Pasikowskiego były ocenzurowane, a zawsze lecą ze znaczkiem od 16 lat. Nie powinno się cenzurować filmów, bo to próba oszukania rzeczywistości, tak samo jak pomijanie wulgaryzmów w polskich tłumaczeniach zagranicznych filmów, gdzie pod lektorem co chwilę słyszymy angielskie słówko na „f” (nawet Filmweb nie pozwala mi go napisać, bo nie chce „przepuścić” komentarza!).

ocenił(a) film na 7
karlolek91

Trudno zaprzeczyć.
W "Cześć Tereska" żadnych podobnych zabiegów nie było, a skoro w tym dokumencie osoby posługują się naturalnie takim językiem to tym bardziej jest to nie zrozumiałe.
Dzięki cenzurze otrzymujemy tylko zafałszowany obraz, a w tym wypadku pozbawia nawet do 95% niektórych wypowiedzi, z których widz mógłby przecież bez problemu zrozumieć sens.
W końcu to nie żadne narzecze papuaskie :).

ocenił(a) film na 6
ubikxxx

Trzeba było oglądac wersję nieocenzurowaną i tyle.Do kogo te pretensje?

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Do cenzora.
"Trzeba było oglądac wersję nieocenzurowaną" - a jest taka ?
Jeśli tak, to proszę o źródło.

ocenił(a) film na 6
ubikxxx

Trudno,żebym ja Tobie szukał filmu,
"A jest taka?"-to było dobre:)

ocenił(a) film na 9
Berith7777

hehe dobrze, że nie żyjemy w świecie z cenzurą w czasie rzeczywistym.

Berith7777

Ojej, bo ci korona z głowy spadnie...
Po co ten protekcjonalny ton, on/a grzecznie tylko zapytał/a i poprosił/a a ty jakieś fochy strzelasz.
Pewnie nie wiesz sam gdzie taka wersja i dlatego tak p.przysz.

Wiem, data, ale mam to...

ocenił(a) film na 6
raven2810

Masz rację.

Berith7777

tylko się nie zesraj, nie ma i nie było innej wersji tego filmu

ocenił(a) film na 6
PannaNikt92

"Inna wersja",a "wersja bez cenzury" to dwie różne rzeczy.

karlolek91

xd nigdy nie rozumiałem dlaczego dla niektórych to takie ważne, dlaczego niektórzy podejmują się jakiejś dziwnej krucjaty w imię obrony wulgaryzmów. Przecież cenzurowanie przekleństw nie zmienia tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones