film

Co zrobiłaby Sophia Loren?

What Would Sophia Loren Do?
2021
32m
6,4 271
ocen
6,4 10 1 271
Uroczy, krótki film dokumentalny o kochającej kino starszej Amerykance włoskiego pochodzenia czerpiącej inspirację z życia swojej ulubionej aktorki, Sophii Loren. więcej mniej
Co zrobiłaby Sophia Loren? zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

"Co zrobiłaby Sophia Loren?" to historia Nancy "Vincenzy" Kulik, starszej Amerykanki włoskiego pochodzenia mieszkającej w Fort Lee w stanie New Jersey. Nancy nie miała łatwego życia, ale zawsze zachowywała pogodę ducha, czerpiąc inspirację z doświadczeń innej włoskiej matki - gwiazdy filmowej Sophii Loren. Nancy używa metaforycznego"Co zrobiłaby Sophia Loren?" to historia Nancy "Vincenzy" Kulik, starszej Amerykanki włoskiego pochodzenia mieszkającej w Fort Lee w stanie New Jersey. Nancy nie miała łatwego życia, ale zawsze zachowywała pogodę ducha, czerpiąc inspirację z doświadczeń innej włoskiej matki - gwiazdy filmowej Sophii Loren. Nancy używa metaforycznego pytania "Co zrobiłaby Sophia Loren?" jako przewodnika po dużych i małych problemach. Na przykład: "Czy Sophia Loren jadłaby makaron pełnoziarnisty?". Nancy uważa, że nie, ale co ważniejsze, to hasło daje jej również komfort i siłę w czasach kryzysu. W 2016 roku zmarł nagle 51-letni syn Vincenzy. Oszalała z rozpaczy Nancy znalazła ukojenie w miłości i wsparciu przyjaciół i rodziny, ale - jak sama to opisuje - siłę dała jej też klasa i wytrwałość Sophii. Słowa "Co zrobiłaby Sophia Loren?" pomogły Nancy przejść przez najtrudniejsze okresy w jej życiu. Śledząc doświadczenia tych dwóch niezwykłych kobiet, możemy się przekonać, co znaczy stawiać czoła życiowym wyzwaniom z wysoko uniesionym czołem i miłością, a także jak starzeć się z odwagą, humorem i radością.

dystrybucja
Netflix
studio
Artemis Rising Foundation / Red Light Films
tytuł oryg.
What Would Sophia Loren Do?
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Super uroczy!

ocenił(a) film na 8

Po prostu. Mała lekcja życia od dwóch dojrzałych Włoszek z momentami nostalgii, smutku i radości. Rozjaśnia dzień i daję nadzieję na przyszłość. Jedyna wada filmu to, to że był za krótki.

Jak pokazać zróżnicowanie kulturowe (etniczne, płciowe), żeby widz to pokochał i delektował się tym, a nie protestował przeciw poprawności? Właśnie w ten sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones