Sophia Loren 

Sofia Villani Scicolone

8,3
4 116 ocen gry aktorskiej
Sophia Loren
Sophia LorenSophia Loren przyszła na świat w Rzymie (Włochy). Była wychowywana tylko przez matkę, gdyż ojciec porzucił rodzinę i poślubił inną kobietę. Dzieciństwo spędziła w biedzie, mieszkając wraz siostrą i matką w slamsach. Jako nastolatka wzięła udział w konkursie piękności. Została tam zauważona przez producenta filmowego Carla Pontiego, którego poślubiła i który pokierował jej karierą.

W latach 50. zaczęła grać w filmach, zarówno włoskich jak i amerykańskich. Światowy rozgłos i uznanie zdobyła rolą w "Matce i córce", za którą uzyskała wiele nagród, m.in. Złotą Palmę i Oscara. W latach 60. kontynuowała karierę, grając nadal w Europie i Stanach Zjednoczonych. Występowała w filmach różnorodnych gatunkowo u boku największych ówczesnych amerykańskich gwiazd. Za rolę w "Małżeństwie po włosku" została ponownie nominowana do Oscara, nie zdobywając jednak statuetki.

Z powodzeniem występowała w filmach jeszcze w latach 70. Dekadę później grała już o wiele mniej, ale nadal była aktywna zawodowo. W 1991 roku dostała honorowego Oscara, a trzy lata później powróciła na duży ekran rolą w "Pret-a-Porter". Jest uważana za ikonę kina lat 50. i 60.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 września 1934

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 173 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 16 innych nagród oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Carlo Ponti (17.09.1957 - 1962, anulowane) i (09.04.1966 - 10.01.2007, jego śmierć), 2 synów: Carlo Jr. (ur. 29.12.1968) i Edoardo (ur. 06.01.1973)
W 1982 roku odsiedziała 18 dni we włoskim więzieniu za uchylanie się od płacenia podatków.
Podczas kręcenia "Chłopca na delfinie" musiała chodzić w okopie, aby sprawić wrażenie, że jej partner Alan Ladd jest od niej wyższy.
Ma lęk przed występowaniem na scenie, dlatego nigdy nie zagrała w produkcji teatralnej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie mogę uwierzyć.... Taka ikona kina i nie ma jej nawet w pierwszych 3 setkach rankingu aktorek, a zamiast tego w pierwszej setce są jakieś cipcie grywające w serialikach dla młodzieży.... Jedyne wytłumaczenie jest takie, że średnia wieku użytkowników Filmwebu oscyluje na poziomie około 20 lat :-/

Każde pojawienie się na ekranie powoduje, że nie można od niej oderwać wzroku! Mój absolutny numer 1!

fenomenalne ksztalty, charyzmatyczna seksowna

Niebanalna oryginalna uroda. Piękna.

Idealny mix:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones