PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4669}
7,2 3 833
oceny
7,2 10 1 3833
6,1 8
ocen krytyków
Constans
powrót do forum filmu Constans

Bohater płaci wysoką cenę za swoją filozofię życiową. Spotyka go ostracyzm zawodowy, jest pogrążony przez system w którym przyszło mu funkcjonować. System dusi, pogrąża, podrzuca to coraz nowsze problemy, a mimo to człowiek się nie poddaje. Trwa w swojej szlachetnej postawie. Zanussi ofiarował widzom opowieść o człowieku przez duże C, przeciwstawił go społeczeństwu zdegenerowanemu pod kątem etycznym. Zauważyliście że ta mentalność kombinatorstwa, łapówkarstwa, tej bezwzględności w pragnieniu posiadania rzeczy materialnych kosztem uczciwości nie zniknęła z naszej rzeczywistości? Rzekłbym że ma się całkiem dobrze.

ocenił(a) film na 8
Gibon_Szybkoreki

Oglądając film, miałam wrażenie, że w pewnym stopniu mogę utożsamić się z postacią Witka. Oczywiście nie jestem osobą o krystalicznej uczciwości, bo chyba nie ma nikogo takiego. Jednak zabolała mnie jego reakcja na to, gdy jeden z imigrantów w Indiach powiedział, że ludzie mają prawo dokonywać wyborów, a Witek na to, że nie, bo skoro on urodził się w Polsce, to musi żyć i zachowywać się jak Polak. Innymi słowy trzeba niczego nie zmieniać i godzić się na to i na życie, jakie daje nam los.

ocenił(a) film na 7
karoman4

Ja trochę inaczej odebrałem tamtą scenę. Może to przez angielski ;) Naiwni ludzie z zachodu wierzą że wszystko zależy od ciebie. Witek słusznie zauważa - nie wszystko. Biedni ludzie z Indii nie mogą sobie pozwolić na podróżowanie po świecie. Ciężka praca nie da im odpowiednich ku temu zarobków. W przeciwieństwie do Amerykanów. Co do Polski - podobnie. W PRL-u dochodzi również element paszportu, który nie jest rzeczą naturalną lecz przywilejem dla wybrańców ludowej ojczyzny.

Gibon_Szybkoreki

Jasne że nie znikneła, bo niby jak?Skoro bycie potworem to istota człowieczeństwa. Wszytskie nauki o człowieku ajk socjologia, tysiące badać naukowych nie zbicie dowodzi że człowiek jest zły,postępuje żle.,myśli źle.To jego sposob na życie,przeżycie. Gdyby 1/8 ludzi na świcie zrobiła by jeden dzień, jeden dzień w ciagu
roku gdzie zachowywali by się moralnie. Całą ludzkośc by upadła. Bo system jest postawiony na wyzysku . Dzień dobroci zniszczył by ludzkość. Jak korona stworzenia opartego na przemocy wyzysku i wszytskim co obrzydliwe może nie być zła. 36 sytetmów wyparcia dba by człowiek oszukiwał się że ejst wporządku. Wielki wysiłek wklada się w pzoory, budowanie iluzji że jesteśmydobzi, mamy jakomś służbe zdrowia, która w rzeczywistosci słuzy do utulizacji a lekarze to psychopaci. Nikt normalny nie był by wstanie operować. Tylko psychopata nadaje sie do tej roboty. Uczciwe społęczeństwo np. odzieliło by lekazy jak katów od apcjentów. Inni stawiawali by doagnozy inni operowali. Przykład jeden z tysięcy na to że nie chcąl udzie zrobić niczego z sobą jednak wyłacznie zależy im na pozorach, tak działą system wyparcia. Podlega jemu też niestety psychistria. dzie nie leczy się ludzi bo badania naukowe są niewygodne. Chorzy ludzie maja często racje. Ludzie są źli, nie można ich leczyć kłamstwai żetak nie ejst. To też jest jedno z badań naukowych, mówi o tym że depresja,nerwica itd to w dużej mierze ejst bycie bliskim z prawdą a nie bycie chorym w sensie że się tym ludziom coś wydje. Jest odwrtonie, to zdrowi ludzie są szaleni paczą na świat nie nawet różowe okulary co okólay hipokryzji i wariactwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones