PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36108}
6,1 2 223
oceny
6,1 10 1 2223
Creepshow 2 Opowieści z dreszczykiem
powrót do forum filmu Creepshow 2 - Opowieści z dreszczykiem

Wiadomo, że po filmie z '87 roku nie można się wiele spodziewać, ale dopatrzyłam się jednego małego błędziku - pamiętacie ten moment w ostatniej historyjce, kiedy główna bohaterka siedzi w samochodzie i patrzy na zbliżającego się "autostopowicza"? Kiedy odwraca się po raz drugi, jego już nie ma, za to w lewym górnym rogu ekranu pojawia się kawałek ludzkiej twarzy w kapeluszu. Przypatrzcie się uważnie. Poza tym uważam, że ten odcinek był nadzwyczaj śmieszny, to właściwie była komedia, nie horror.

bloody_mary

"Wiadomo, że po filmie z '87 roku nie można się wiele spodziewać" OMG, ja uwazam ze po filmach ktore teraz sie produkuje mozna sie spodziewac o wiele mniej niz z tych z lat 80-90. Coraz nowsze filmy sa coraz durniejsze (zdarzaja sie wykatki) a stare to klasyka kina.

ocenił(a) film na 5
Lord_Nihilus

Skąd ta ironia??? Ja zerknęłam na ten moment i zeczywiscie widać tam twarz jakiegos kolesia..Zgadzam się że jest wiele starych rewelacyjnych filmów, jednak ten odcinek Creepshow byl idiotyczny...nic dodać nic ująć

ocenił(a) film na 8
miya20

Myślę, że autorowi postu chodziło o nie tyle o treść a o to, że we wspomnianym okresie trudniej było uniknąć błędów filmowych, lub ewentualnie je potem naprawić. Natomiast co do samej historyjki z autostopowiczem no cóż, była idiotyczne i śmieszna, ale wydaje mi się, że właśnie taką miała być. :)

ocenił(a) film na 7
bloody_mary

jest tam pełno błędów, szczególnie w ostatniej historii, np. znikające ślady krwi na samochodzie, światła w samochodzie najpierw zostają stłuczone, a potem świecą, itp.
film nie podobał mi sie tak bardzo, nie wiadomo było czy mam sie śmiać czy plakać. Tylko historia autostopowicza była nawet straszna, ale oklepana

ocenił(a) film na 6
bloody_mary

"Wiadomo, że po filmie z '87 roku nie można się wiele spodziewać, "

Kino grozy najbardziej cenione jest z lat 60', 70' i 80'
Lata 90' i XXI wiek to bardzo niski poziom w tym gatunku więc twa opinia to jakaś amatorszczyzna :)

ocenił(a) film na 6
returner

Nie amatorszczyzna a ignorancja. Pewnie za mało wybuchów w CGI te filmy mają.

ocenił(a) film na 6
tomaszjozefowski2884

Z CGI jest ten problem, że w filmach go nadużywają i żeby dobrze wyglądał potrzebaogromnych budżetów.
Przeważnie dlatego w większości filmów źle wygląda CGI.

Przykład Ben Hur 2016 słabiutki film na tle Ben Hura z 1959, ale nawet pod względem efektów ubogo wypadła nowa wersja. 100 mln dol. budżet to kiepski pomysł, by porywać się na nową ekranizację Ben Hura.
350-400 mln. dol. bez marketingu i film wyglądałby zgoła inaczej. Tak jak zasługuje na obecne czasy.
Ogromne rekwizyty, wiele droższych efektów tradycyjnych, więcej zdjęć w plenerach i dopiero dużo kasy w postprodukcje.

ocenił(a) film na 6
returner

Ech nawet mimo rozbuchanych budżetów CGI nadal może wyglądać kiepsko, pierwszy z brzegu przykład jaki przychodzi mi do głowy, to "Obcy:Przymierze" Xenomprph wyglądał tragicznie.

ocenił(a) film na 6
returner

Taki Władca pierścieni - Drużyna pierścieni 2001 dużo lepiej wyglądała także pod względem efektów niż Hobbity 2012-2014, gdzie nadużywano CGI i nie było należycie dopracowane.

ocenił(a) film na 6
returner

Przesyt, to odpowiednie określenie na to co się dzieje obecnie w kinie popularnym jeśli idzie o efekty specjalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones