PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4755}
6,3 1 720
ocen
6,3 10 1 1720
Cudzoziemka
powrót do forum filmu Cudzoziemka

Film, w którym Ewa Wiśniewska stworzyła swoją bodaj najlepszą kreację! Nie jest to obraz z cyklu lekkich, łatwych i przyjemnych, ale warto mu poświęcić czas. Polskie kino podobno nie potrafi oderwać się od literatury... Jeśli ma produkować takie filmy jak ten, nie mam nic przeciwko!

ocenił(a) film na 3
robaczek

Proponuję dać go do obejrzenia osobie, która nie czytała książki – gwarantuję, że niewiele z niego zrozumie. To właśnie bolączka polskich ekranizacji – tak sztywno trzymają się pierwowzoru literackiego, że nie potrafią się od niego oderwać. A język filmu jest inny niż język książki i każda ekranizacja wymaga „tłumaczenia”!

ocenił(a) film na 5
karlolek91

Dokładnie, oglądałam ten film z mamą- ja książkę przeczytałam, więc zrozumiałam. Natomiast moja mama nie czytała i kompletnie nie mogła połapać się w wątkach. Dodatkowo, z całym szacunkiem dla Jerzego Kamasa, który przez wielu uważany jest za wybitnego aktora, w mojej opinii jedank kompletnie nie pasował do roli Adama, a jego głos, kiedy wymawiał pewne kwestie brzmiał po prostu nienaturalnie i dziwnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones