PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4755}
6,3 1 721
ocen
6,3 10 1 1721
Cudzoziemka
powrót do forum filmu Cudzoziemka

dobry +

użytkownik usunięty

ogląda się z zaciekawieniem, nie jest jakiś trudny i wymagający, po prostu film do oglądnięcia. bardzo dobra kreacja ewy wiśniewskiej. podobał mi się ten film. jak dotąd jedna z lepszych ekranizacji lektur szkolnych, które widziałem. chociaż brakło mi coś w reżyserii. film jest spokojny, łagodny, refleksyjny. ale reżyser nie poszedł całkiem w jedną stronę, a szkoda, bo warto by było, wtedy byśmy niw mówili tylko o produkcji jako takiej a o nastrojowym i klimatycznym filmie, który mógłby się zapisać w polskiej kinomatografii lepiej.

ocenił(a) film na 3

Ech, niestety się nie zgadzam... Książka mnie zauroczyła, mimo, że cierpię jakąś wrodzoną niechęć do czytania lektur :) Ale całkowicie inaczej wyobrażałam sobie Różę i w ogóle wszystkich innych bohaterów. Pominięto dużo ważnych dla mnie scen, całość dość spłycona, zwłaszcza skomplikowane stosunki z dziećmi i mężem. No i-przykro mi-nie przepadam za Wiśniewską...

Moim zdaniem cała adaptacja jest zbyt koturnowa, bardzo teatralna. Sceny są porwane, mnóstwo ujęć twarzy, z reguły przydługich, i jak zauważyła mrs_robinson, okrojono fabułę, przez co trudno momentami uchwycić treść. Niestety, bez lektury książki ani rusz.
Za to poruszył mnie sceny (moment ślubu czy koncert u arcyksięcia) z udziałem różnych postronnych osób, przyglądających się z boku, komentujących, oceniających, choć pozornie niepotrzebnych, w rzeczywistości widowni dla życia Róży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones