PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858008}
6,5 4 857
ocen
6,5 10 1 4857
6,8 12
ocen krytyków
Cyrano
powrót do forum filmu Cyrano
zatkaokakao

Tak, nosa - zgodnie ze sztuką, która jest materiałem źródłowym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Poqrv

Nie wiem jak będzie w filmie. W sztuce problemem był nos. Ale z powodu wyboru aktora twórcy mogli zmienić powód. Myślę,że to by nawet nieźle pasowało. Uważam,że to odświeżający pomysł. Nos był w sztuce powodem niskiej samooceny. Ale zamiast niego można dać coś innego: niesprawna ręką, niski wzrost, jąkanie się itd. Dinklage to świetny aktor i ktoś miał dobry pomysł. Ale oczywiście jest też i poprawność polityczna w filmie.

ignis_2

Tylko, że... Cyrano jest żołnierzem! Ale cóż, to przecież komedia. Ej! Filmweb! Zapomnieliście dopisać, że to komedia!

ocenił(a) film na 8
Poqrv

Film jest na podstawie sztuki z Off Broadway, która jest nową adaptacją książki (z nową muzyką na potrzeby tej wersji). Nowa adaptacja nie odnosi się do nosa bohatera i została stworzona przez żonę Petere Dinklage, pod niego.

zatkaokakao

Nos - za długi, a wzrost - za wysoki. Aktor nadaje się idealnie...

użytkownik usunięty
zatkaokakao

moze pojda w dziwny humor, to jest ON bedzie myslal ze problemem jest dlugi nos a cala reszta bedzie przed nim udawac ze tak jest? a moze ludzkosc wreszcie "dojarzala" do idei aktorstwa i na przykald do pana Jacka Braciaka grajacego glowna role w biografi Micheala Jordana:)

ocenił(a) film na 8
zatkaokakao

W filmie (obejrzany przedpremierowo na festiwalu) bohater uznany jest za dziwaka (freak) z powodu swojego niskiego wzrostu. Jest to wielokrotnie podkreślane w filmie, że jest z tego powodu wyrzutkiem. Także opis filmu jest błędny, nie ma tu żadnej mowy o nosie. Jest to ekranizacja powieści - to fakt, ale opis filmu powinien dotyczyć fabuły filmu, a nie materiału źródłowego... Ktoś powinien to poprawić, bo opis jest zwyczajnie nieprawdziwy.

eatmysoul

Dziękuję. I o to właśnie mi chodziło. Podstawą filmu jest oczywiście książka ale ta subtelna różnica właśnie na tym polega. I mówiąc szczerze bardzo mi to się nie podoba. Można było przynajmniej zmienić imię bohatera.

zatkaokakao

Mnie akurat to nie przeszkadza i cieszę się, że bede mogła zobaczyć PD w fakims nowym fajnym filmie, bo jest świetny. Ale też parsknęłam śmiechem jak przeczytałam opis :)

zatkaokakao

Tak, nosa, bo mu obcięli w Grze o Tron przecież.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones