PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854517}

Cząstki kobiety

Pieces of a Woman
7,1 28 397
ocen
7,1 10 1 28397
6,2 32
oceny krytyków
Cząstki kobiety
powrót do forum filmu Cząstki kobiety

Co za kretyn stworzył opis i co za dureń go tutaj zatwierdził? Przecież śmierć dziecka nie pojawia się w pierwszej minucie filmu, tylko dopiero po 30. Zatem kto przeczytał ten kretyński spoiler, ogląda pierwsze pół godziny wiedząc co się wydarzy po dramatycznym porodzie.

Bokciu

Bo film nie jest o ciąży,tylko o stracie dziecka.Inny opis by nie pasował.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Przecież w pierwszej minucie jest powiedziane na rozprawie...

ocenił(a) film na 8
duchowa

Jakiej rozprawie? Nie kojarzę aby na początku filmu była jakakolwiek rozprawa. Przypomnij proszę.

Bokciu

Film sie nie zaczyna od zadnej rozprawy. Zaczyna od sie od tego ze gosc jest w pracy i buduje most a ona jest na firmowym babyshower.
Co
Nie zmienia faktu ze film jest od emocjach kobiety ktora stracila dziecko. Zaden to spojler wiec ze dziecko umrze.

ocenił(a) film na 8
zyrafieserce

Oczywiście, że się nie zaczyna od żadnej rozprawy, stąd moje pytanie do przedmówcy. Ale najwidoczniej Pani duchowa zorientowała się, że popełniła małe faux pas, więc milczy.
Natomiast śmierć dziecka w opisie filmu to nic innego jak spoiler. Zdradza on bardzo ważny wątek, który ciągnie się przez jedną czwartą filmu, a jego zakończenie absolutnie nie jest oczywiste. Film jak najbardziej jest o emocjach po stracie dziecka, co nie znaczy, że na starcie mamy znać finał dramatycznych, pierwszych trzydziestu minut filmu.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Więc jaki ma być opis? "Film o kobiecie."??

sylwia2010r

Nie doceniasz możliwości jakie daje język polski. Można opisowi nadać sens jednocześnie na zdradzając za wiele. Mimo, że nie jestem dobry w te klocki, podam przykład: "Młoda kobieta staje w obliczu życiowej tragedii, która odbija się na jej relacjach z bliskimi". Też uważam, że zdradzając tak ważny szczegół odbieramy tej długiej i dramatycznej scenie porodu część napięcia.

ocenił(a) film na 8
Bokciu

sorry, mój błąd, zlał mi się netflixowy zwiastun, który leci nieproszony z początkiem filmu

Bokciu

No już bez przesady, to tak jakby nazwać spojlerem ujawnienie, że "Historia małżeńska" jest o rozwodzie.

ocenił(a) film na 8
smolki5

No i po co takie bzdury wypisujesz... Totalnie nietrafione porównanie.

Bokciu

Twój komentarz jest spoilerem, ukryj treść.

ocenił(a) film na 8
Elektra122

Z pewnością nie większym niż widniejący tutaj opis.

Bokciu

Nie czytam opisów, ale przez przypadek przeczytałam komentarz. Lepiej go ukryć dla przyszłych czytelników komentarzy :)

ocenił(a) film na 8
Elektra122

Zgoda, jak administracja FW również ukryje swój. :)

Bokciu

To nie jest spoiler. To informacja mówiąca o czym jest film, żeby nie musieć podchodzić do niego na ślepo. A poza tym na Netflixie jest to dosadniej przedstawione niż tu - https://www.netflix.com/pl/title/81128745?preventIntent=true

Bokciu

Dzięki za spoiler w poście. Nie czytałem opisu, bo wiem, że czasem mówią o tym co dokładnie dzieje się w filmie. Jesteś tak samo bystry jak ten od opisu.

ocenił(a) film na 8
hal9000

I ktoś kto nie czyta opisów filmów, gdyż zdradzają fabułę, czyta post, w którego już tytule pojawia się słowo spoiler. I Ty masz czelność mówić mi o bystrości, a sam wykazałeś się rozumem neandertala.

Bokciu

Jesteś tak głupi czy udajesz? Tytuł Twojego postu mówi, że opis jest spoilerem, a nie że będziesz pisał spoilery. Jakbyś chociaż trochę ogarniał rzeczywistość to byś wiedział, że przy dodawaniu postów jest checkbox, którego zaznaczenie będzie informowało czytających, że post zawiera spoilery i równocześnie ukryje wstęp. Tak, mam czelność mówić Ci że jesteś bystry jak woda w kiblu. Nie zesraj się.

ocenił(a) film na 8
hal9000

Skoro tytuł mojego postu odnosi się do opisu, których nie czytasz, to po jaką cholerę tu zaglądasz? A jeśli już tak blisko Ci do kibla i srania, to wślizgnij się we własne gówno, glisto ludzka i przestań pieprzyć.

użytkownik usunięty
Bokciu

Kurczę, a u Ciebie intelektualna stagnacja.Żadnego progresu, cały czas trzymasz poziom poziomy ;) I stały element Twoich ripost na komentarze – zarzucanie rozmówce inwektywami, jak argumentów brak

"Młoda kobieta mierzy się z żałobą po stracie dziecka."

To żaden spoiler, bo strata nie zawsze oznacza śmierć.
Ale Ty już spoilerowałeś, uściślając to, co było niejasne, tylko zaznaczone i intrygowało. Nawet napisałeś, w której minucie to się stanie. Super

Bokciu

tak samo w mamma mia 2. Spojler z ponad połowy filmu

ocenił(a) film na 8
Bokciu

Takie filmy tylko utwierdzają mnie w moim trybie oglądania filmów: sporą częścią stanowią obrazy o których nie wiem prawie nic. Plakat, aktorzy, reżyser, ocena, nagrody, coś gdzieś usłyszałem... To często wystarczy, żeby się na film skusić. A przyjemność z odkrywania go samemu (choć w przypadku tego filmu to nie jest dobre słowo) jest niewspółmierna do tego jak przeczytasz o nim za dużo, czy jeszcze gorzej - obejrzysz trailer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones