PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223320}

Człowiek, który śpi

Un Homme qui dort
7,9 6 307
ocen
7,9 10 1 6307
7,2 4
oceny krytyków
Człowiek, który śpi
powrót do forum filmu Człowiek, który śpi

Zawód

ocenił(a) film na 5

Podejdę do filmu z innej strony i powiem ,że film to nie książka i rządzi się innymi prawami . Nie można robić z filmu książki, czego przykładem jest ta pozycja gdzie scenarzystą i autorem literackiego pierwowzoru jest ta sama osoba. I tak bohater leży przez pare minut na łóżku w bezruchu, a narrator opowiada o jego myślach. Nawet muzyki dobrej nie było. Książkę z chęcią przeczytam(już zarezerwowana) ale takiemu rodzajowi dosłownej narracji mówię nie.

ocenił(a) film na 5
None200

Książka też nie jest nie wiadomo jak dobra, wolę "zbrodnię i karę" która w konstrukcji bohatera jest dosyć podobna tyle że o wiele głębsza. Zresztą książka jest zbiorem kryptocytatów i od razu widać że część z nich jest wyjęta właśnie z prozy Dostojewskiego.
A wracając do filmu to za drugim seansem przebrnąłem przez cały film (wcześniej do połowy) i muszę powiedzieć że im dalej tym ciekawiej. Pojawia się ciekawa ścieżka dźwiękowa i dobra praca kamery. Ciekawie sfotografowany Paryż, pomysł z odwróceniem kolorów w niektórych ujęciach czy znikająca wieża Eiffla to plusy. Surrealizm w tym filmie praktycznie żaden, odtwórca głównej roli mnie nie powalił. Rodzaj książkowej narracji drugoosobowej to największy minus który to z braku sugestywniejszej akcji grzebie film zmuszając mnie do wystawienia cokolwiek niskiej noty 5/10

ocenił(a) film na 10
None200

Skąd wziąłeś tą książkę? Przekopałam internet w jej poszukiwaniu i nic nie odnalazłam.

ocenił(a) film na 8
Revenga

Czasem można też odwiedzić bibliotekę w celu znalezienia książki.

ocenił(a) film na 5
Revenga

BUW

ocenił(a) film na 5
None200

i nie tylko. znalazłem go także w pewnej zwyczajnej bibliotece na pradze więc wnoszę że wcale nie tak trudno dostępna to pozycja.

ocenił(a) film na 6
None200

Muszę się zgodzić z twoją oceną, ale coś czuję, że książka może być mocna...

ocenił(a) film na 10
None200

Film może i jest "niekinowy", ale serio? Potrzebujesz dobrej muzyki
( cokolwiek to u Ciebie oznacza) czy szybkiej akcji w realizacji o pustce egzystencjalnej?

ocenił(a) film na 5
mala__Mi

Bardzo lubię muzykę w filmie, każdym ;)

ocenił(a) film na 3
None200

Trudno mi ocenić film, w którym trajkoczący w kółko i w kółko lektor zepsuł całe wrażenie. Zgadzam się z opinią, że ten film nie powinien powstać, gdyż książka wyczerpuje temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones