PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468252}

Człowiek na linie

Man on Wire
7,4 13 789
ocen
7,4 10 1 13789
7,6 19
ocen krytyków
Człowiek na linie
powrót do forum filmu Człowiek na linie

Poruszający, wciągający film o pasji, o spełnianiu marzeń, o niesamowitym uporze i wytrwałości w dążeniu do celu. Sposób (gestykulacja itd.), w jaki Petit opowiada tą historię świetnie pokazuje, jakim przeżyciem było to całe przedsięwzięcie, nie tylko dla niego, ale dla wszystkich zaangażowanych w tą ryzykowną akcje. Bardzo dobrze zrealizowany film dokumentalny. W pełni zasłużony oskar. Mocne 8/10. Polecam

ocenił(a) film na 10
1608

W pełni się zgadzam z tą odpowiedzią. Dla mnie jednak film ma też inny wymiar - sama kiedyś chodziłam po slacku i highlinie - i wiem jakie to uczucie stanąć kilka metrów nad ziemią na kilkucentymetrowej taśmie. Wiem ile wysiłku trzeba włożyć w to by opanować emocje i pokonać drgania. Widać, że Petit tym żył, było to jego pragnieniem, marzeniem i celem. Miał też niesamowite wsparcie ze strony przyjaciół co jest kluczem w powodzeniu takich śmiałych akcji. Dla mnie 10/10 - znakomity dokument, ze świetnymi: zdjęciami,materiałami archiwalnymi i bohaterami tego wydarzenia, którzy pomimo upływu czasu nadal pozostają pełni wigoru i pasji.

1608

przerażający.

ocenił(a) film na 9
Private_Witt

Niesamowity!

ocenił(a) film na 8
jurrrus

bardzo dobry ciekawy i emocjonujący dokument, natomiast uważam że bohaterowi nie brali pod uwagę zagrożenia dla innych ludzi podczas spełniania swoich dośc niecodziennych marzeń

ocenił(a) film na 9
Maverick0069

Wydaje mi się, że zagrożenie było raczej znikome. Co się mogło stać? Petit mógł co najwyżej spaść i zrobić komuś krzywdę, ale wystarczyło, że nikt nie stał pod liną. W filmie nie jest ukazane czy takie zabezpieczenie zostało wykonane, ale na pewno zajęła się tym policja zaraz po tym jak linoskoczek został zauważony.

ocenił(a) film na 8
jurrrus

a samo przerzucanie liny za pomocą strzały ???

ocenił(a) film na 8
Maverick0069

najbardziej w filmie przeraziło mnie to co bym zrobił na miejscu tego policjanta gdybym otworzył oczy spojrzał w górę i zobaczył tą głowę do góry nogami .... to tak na marginesie :)

ocenił(a) film na 9
Maverick0069

Nie widzę możliwości, żeby komuś się coś stało. Na dachu były tylko osoby zaangażowane w przedsięwzięcie, na dół strzała by nie spadła, bo była na żyłce, szyby by nie przebiła, żeby zrobić coś komuś w środku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones