PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468252}

Człowiek na linie

Man on Wire
7,4 13 789
ocen
7,4 10 1 13789
7,6 19
ocen krytyków
Człowiek na linie
powrót do forum filmu Człowiek na linie

RECENZJA

ocenił(a) film na 6

6/10.Niezły film opowiadający przygotowiania i realizację przedsięwzięcia przez francuskiego linoskoczka polegającego na przejściu po linie umieszczonej pomiędzmy dwoma bliżniaczymi wieżami nieistniejącymi juz dziś World Trade Center w Nowym Jorku.Widzimy całą logistykę przygotowań,treningi po jego realizację.Film niezły,utrzymany w konwencji dokumentu z retrospekcjami i komentarzami głównego bohatera.Film bez rewelacji.

użytkownik usunięty
er82

Bez rewelacji jest Twoja wypowiedź.

ocenił(a) film na 5
er82

Ten film to dowód na to, że oskary nie są nagrodami wyróżniającymi najlepsze filmy. To czysta polityka. W tym przypadku głównym bohaterem filmu są dwie wieże WTC. Linoskoczek jest tylko tłem. Mydlaną bańką, która pozwoliła zakamuflować realny temat filmu. Wspomnienie WTC w taki sposób powala odetchnąć z ulgą. Jest jak katharsis dla amerykańskiego społeczeństwa. Linoskoczek robi wrażenie, ale film juz żadnego. Ktoś chciał, żeby ten film powstał i miał siłe, a oskar mu ją daje. I jeśli ten film w pełni uczciwie na oskara zasłużył, to ja na takie wyróżnienia mam "filmweb nie pozwala mi użyć tego słowa".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones