film

Człowiek pogryzł psa

C'est arrivé près de chez vous
1992
1 godz. 35 min.
7,4 7 508
ocen
7,4 10 1 7508
6,3 11
ocen krytyków
Trzech filmowców podąża śladami zawodowego zabójcy, który powoli wciąga ich w swój zbrodniczy fach. więcej mniej
Człowiek pogryzł psa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kamera śledzi seryjnego zabójcę i złodzieja w chwilach kiedy właśnie wykonuje swój "zawód". Nawiązuje do sztuki, muzyki, natury, społeczeństwa i życia, w miarę jak pozbywa się listonoszy, emerytów i przypadkowych ludzi. Powoli zaczyna wciągać w swe działania ludzi z przeciwnej strony kamery, a oni zaczynają się zastanawiać, czy to, co robią to dobry pomysł. Film zakazany w wielu krajach.

na podstawie
Rémy Belvaux (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Best Film
studio
Les Artistes Anonymes
tytuł oryg.
C'est arrivé près de chez vous
inne tytuły
Man Bites Dog Miedzynarodowe
Man Bites Dog Wielka Brytania
Man Bites Dog USA
Man Bites Dog: It Happened in Your Neighborhood
więcej
Kiedy Ben dusi małe dziecko poduszką, ciało ofiary przestaje się ruszać i chłopczyk prawdopodobnie jest martwy, ale jego klatka piersiowa nadal się porusza.
Na samym początku filmu kiedy Benoit dusi kobietę, ta zamyka oczy na znak tego, że umarła, ale po chwili otwiera je i mruga jeszcze przez chwilę do końca sceny.
Na początku, kiedy Ben wygłasza swe teorie o topieniu ciał czterokrotnie powtarza, że dziecko musi być obciążone 4 razy w stosunku do masy ciała. Później, kiedy pije razem z ekipą filmową w barze drinki i "mały Grześ", Benoit pyta ilokrotnie trzeba obciążyć małe dziecko aby poszło na dno, Rémy mówi, że dwukrotnie, a na to Ben odpowiada "Zgadza się!".
Żaden ze współczesnych horrorów zgrupowanych pod wspólnym szyldem "found footage" nie zapewni wam takich emocji, jak omawiane tutaj dzieło trójki niezależnych belgijskich twórców. Warto zatem przekonać się o tym, że spopularyzowana dopiero przed kilku laty formuła doprowadzona została do perfekcji już dawno temu. więcej
Już sam tytuł filmu Benoîta Poelvoorde'a może być interpretowany na wiele sposobów, co potwierdza dyskusja na forum Filmwebu. Jedni twierdzą, że wywodzi się od tego, że bohater filmu schodzi do poziomu psa albo nawet niżej. Ktoś inny przywołuje angielską frazę "man bites dog", od której polski i, oczywiście, angielski tytuł pochodzi. Przypomina ona... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych