PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506486}

Czarna Wenus

Venus noire
6,7 3 186
ocen
6,7 10 1 3186
Czarna Wenus
powrót do forum filmu Czarna Wenus

166 minut bolu

ocenił(a) film na 9

ten film nie jest za dlugi, ogolnie nie podoba mi sie kategoria za dlugi, za krótki. film to historia, w tym wypadku autentyczna i dlatego tym bardziej bolesna. refleksja po filmie: Saartjes jedyny człowiek wsrod ludzi (moze poza rysownikiem). chodz na scenie była "dzika" to w zyciu nie miała kłow i pazurów. za to inni rozrywali ją na kawałki. dzikie, głodne zwierzeta z klasy biednej, sredniej, bogatej.

ocenił(a) film na 7
Rafaela_2

dzięki za te słowa,film okrutny,musiałem wyjść,za mocny,serce boli

ocenił(a) film na 10
Rafaela_2

Ja też nie odczułem, że ten film jest za długi - wciągnęła mnie ta szokująca historia i sposób, w jaki została opowiedziana. To, przez co przeszła ta kobieta, która po prostu miała marzenia jak wszyscy, złamałoby każdego. Do tego uderzyło mnie aktorstwo nie tylko odtwórczyni głównej roli, ale także aktorów w rolach drugoplanowych - chapeau bas.

ocenił(a) film na 7
Bodil

Zgadzam się z Waszymi opiniami.
Też miałam problem, żeby wytrzymać do końca - wcale nie z powodu długości filmu, ale samej historii. Ciężki film.

assalog

Film bardzo przygnębiający. Nie wiem czy pokazywanie scen w całości , bez skrótów to zabieg celowy czy dłużyzny reżyserskie. Wydaje mi się jednak ,że autor filmu miał zamiar pokazać okropieństwo historii tej kobiety bez filtrów i niedomówień. Co sądzicie?

Rafaela_2

Jestem w szoku, przepłakane pół filmu:((( dla mnie 10/10 ze względu na autentyczność dramatu, który przeżyła ta kobieta, a i po śmierci zbezczeszczono jej zwłoki- masakra!!!!!

ewunia1032

ja jestem w szoku bartoszczyk ze tu jestes kiedy oddasz mi kase zlodziejko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ocenił(a) film na 8
Rafaela_2

Przejmujący. Przypomina mi "Człowieka słonia". Oba filmy pokazuje, jak oświecona Europa jest nieludzka, jak rozwój cywilizacji nie idzie w parze z humanitaryzmem. Wystarczy jedna wyróżniająca cecha fizyczna, aby traktować człowieka jak przedmiot, kuriozum i zobaczcie, że dotyczy to w tym filmie wszystkich grup społecznych: kobiet i mężczyzn, biedoty głodnej sensacji, dorobkiewiczów z branży rozrywkowej, znudzonej wszystko-mającej arystokracji, dziennikarzy, artystów (rysownicy podczas badań), a co najgorsze ludzi światłych i wykształconych, naukowców, po których można by się spodziewać mądrości i taktu. Ile zapomnianych jest takich historii z gabinetów dziwów na dworach możnych i z objazdowych cyrków, do których trafiały osoby wyróżniające się czymś, a nieraz celowo okaleczane do celów rozrywkowych. To nasza historia, niestety... Człowiek to brzmi dumie... a czasami to tylko wstyd, czym jesteśmy...

użytkownik usunięty
dorota_ewa

Człowiek to brzmi durnie.

Rafaela_2

Mi również nie udało się obejrzeć tego filmu w całości. Jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt brutalny, przez co niezwykle męczący psychicznie. Patrząc na przedstawione sceny czułam się winna za tych wszystkich okrutnych ludzi - przedstawicieli oświeconego świata.

ocenił(a) film na 5
Rafaela_2

Film zdecydowanie za długi. Czemu mają służyć te przeciągające się sceny poniżania w różnych konfiguracjach? Temat ciekawy, ale twórcy skupili się głównie na seksie (cielesności), a głębszych refleksji w tym filmie niewiele. Dla mnie najbardziej zaskakująca była informacja, że dopiero w 1974 Francja pozbyła się preparatów z ciała tej kobiety. To rzeczywiście coś mówi o współczesności.

ocenił(a) film na 7
mozgokop

sceny te w sposób bezlitosny pokazują proces narastania całego tego "spektaklu", jego eskalacji, aż do tragicznego końca. głębsze refleksje są, ale wiążą się głównie z postacią tytułową, jej postawą i sytuacją takich osób, bo rzeczywiście - to, co dotyczy otoczenia, w którym się znalazła, jego postawy i upodobań, zbyt odkrywcze nie jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones