PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=230863}

Czarne świece

Los Ritos sexuales del diablo
4,2 61
ocen
4,2 10 1 61
Czarne świece
powrót do forum filmu Czarne świece

Czarne świece. 6/10

ocenił(a) film na 6

Jeden z moich pierwszych horrorów Jose Ramona Larraza, widziany jeszcze w 2004 roku. Moimi ulubionymi filmami Larraza nadal pozostają m.in. "Vampyres" (1974) i "Symptoms" (1974). Na początku "Los Ritos sexuales del diablo" umiera w trakcie seksu mężczyzna zabity przy pomocy szpilki wbitej w laleczkę voodoo. Jego siostra Carol wraz z mężem Johnem przebywa do rezydencji Fiony (Helga Line), żony zmarłego. Fiona jest jednak częścią satanicznego kultu brytyjskich arystokratów, a Carol została wybrana na oblubienicę Szatana. Czas więc zacząć sataniczną orgię.

Erotyczny horror Larraza jest filmem dość odpychającym, przesyconym seksem w wydaniu soft core i nagością. Głównymi atrakcjami filmu jest kopulacja żeńskiego członka kultu z czarnym kozłem oraz wbicie miecza w tyłek pewnemu mężczyźnie, który ostrzega Carol przed grożącym jej niebezpieczeństwem. Razi amatorskie aktorstwo, a także idiotyczne, pretensjonalne obrażające inteligencję widza zakończenie ("Nightmare City" Umberto Lenzi się kłania). Mimo wszystko "Czarne świece" da się obejrzeć, choć nie mogłem się oprzeć wrażeniu, iż podobna tematyka została o wiele lepiej przedstawiona w "Satan's Blood" (1977) Carlosa Puerto.

ocenił(a) film na 6
khanate

Na pewno można było zrobić to lepiej, skupiając się bądź to na stronie wizualnej, bądź to na scenariuszu. Finał wydaje się zwykłym wykrętem, znacznie bardziej niż w Nightmare City, gdzie powrót do punktu wyjścia wzmacniał fatalistyczną atmosferę. Larraz skupił się na erotyce - przynajmniej jest to jakiś konkret. Obydwie wymienione powyżej sekwencje nie czynią może z filmu arcydzieła, ale z pewnością dodają smaku. Zwłaszcza scena z kozłem pojawia się z całkowitego zaskoczenia, wprawiając w osłupienie. Miałem skojarzenia z włoskimi fumetti neri. Zwłaszcza w serii OLTRETOMBA bądź TERROR BLU miała szanse pojawić się podobna historia, z równie uroczymi pomysłami :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones