PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=983}

Czarny deszcz

Black Rain
7,0 12 308
ocen
7,0 10 1 12308
6,1 7
ocen krytyków
Czarny deszcz
powrót do forum filmu Czarny deszcz

Po prostu świetny

ocenił(a) film na 8

Film jest bardzo dobry i jestem naprawdę zaskoczony, że jest tak mało znany. Bardzo popularny reżyser, jak i aktor już powinno zapewnić większą sławę niż ma ten film. A nie tylko nazwiskami żyje ten film! Klimat jest GENIALNY... Te zdjęcia, te audio... plus to, że( przynajmniej w wersji jakiej oglądałem pewno też jest jakaś deluxe odrestaurowana) widać, że to taśma filmowa i występują takie małe niedoskonałości na obrazie( wiem, że to pewno dziwne, ale nie cierpię dzisiejszej jakości filmów, wolę te z lat 80-tych i 90-tych)

Różnorodność jest ogromna, zaczyna się w wielkim amerykańskim mieście, jest trochę na świeżym powietrzu, jest też klimatyczny bar. Japonia to w ogóle cudo, te wszystkie neony i światła a jednak pozbawione większych dziwactw, tak jak widać to w nowszych filmach gdzie akcja dzieje się w Japonii. Czułem się jakbym się odmłodził o 12 lat i pierwszy raz grał w Deus Exa, gdzie tamtejszy bodajze Hong-Kong robił na mnie gigantyczne wrażenie.

Miasto japońskie zresztą ukazane w różnych odcieniach( i to dosłownie, gra kolorami jest tu świetna), ale i jest miejsce tutaj na "świeże powietrze"

Fabuła po cześci przewidywalna, z Douglasa chyba zbytniego kozaka zrobili, ale ogląda się to wszystko świetnie. Rola Sato za to bardzo dobra, w jednej chwili całkowity spokój, żeby potem wybuchnąć szalonym śmiechem, a najlepsze, że to wszystko ze sobą doskonale współgra. Nie słuchać się tych co zniechęcają do obejrzenia filmu - nawet jak się nie spodoba to wątpię, żeby ktoś się na tym filmie wynudził.

ocenił(a) film na 8
kozas15

Jest znany, ale raczej wśród pokolenia urodzonego przed 90 rokiem, bo to był jeden z hitów VHS. Pamiętam, że musiałem się w wypożyczalni zapisać w kolejce i czekałem na niego przeszło tydzień.:>

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

No jestem z lat 80-tych i pamiętam dobrze wypożyczalnie vhs, tym bardziej, że jestem z małego miasteczka, gdzie vhsy królowały o kilka lat dłużej niż w większych miastach. Lubowałem się zwłaszcza w science-fiction z dolnej półki i równie słabych filmach "kopanych", które jednak wtedy wydawały się czymś niesamowitym. Za to moi rodzice (rocznik 62) rzeczywiście kojarzyli film.

ocenił(a) film na 7
kozas15

Mnie trochę nudził, ale patrzyło mi się na ten film wybornie (jak to u Ridley'a). Fajnie, że zwróciłeś uwagę na mnogość lokalizacji zdjęć i dobór kolorystyki. Nie wychwyciłem tego (w sensie świadomie tego nie nazwałem).

Też oglądałem wersję która pachniała VHSem. A to dla "starych" ludzi bardzo przyjemny zapach :-).

ocenił(a) film na 8
kozas15

No tak, postać Douglasa momentami przesadzona, ale taki już urok "akcyjniaków" z tamtych lat. :) Za to bardzo mi się podobało to, że (SPOILER) nie zrobili z niego kryształowo czystego rycerza, tylko jednak umoczyli w łapówki (I PO SPOILERZE).

Dziś widziałem po raz pierwszy i przyznaję - świetny klimat, dałem się wciągnąć od pierwszych minut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones