PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10202}

Taran i magiczny kocioł

The Black Cauldron
6,3 2 659
ocen
6,3 10 1 2659
Czarny kocioł
powrót do forum filmu Czarny kocioł

Jak w temacie. Jedyna przyczyna dla której warto zobaczyć ten film.

ocenił(a) film na 6
Rataplan

Prawdopodobnie Taran i Eilonwy byli pierwowzorami postaci - Kevina i Kali z "Gumisiów" warto porównać szkice ;). Ot taka ciekawostka ;).

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
akira894

Też zwróciłam na to uwagę oglądając Tarana. Zresztą nie byłaby to jedyna tka kalka w produkcjach Disneya.

Mimo, że animacja nie urzekała mnie fabularnie to Eilonwy jest chyba najbardziej uroczą z księżniczek.

ocenił(a) film na 7
M_Miley

raczej pomywaczek

ocenił(a) film na 4
Rataplan

Ja obejrzałem ten film ze względu na Johna Hurta jako Rogatego Króla (świetny czarny charakter), muzykę Elmera Bernsteina i mroczny klimat. A co do Eilonwy, to w sumie nie wyjaśnia się, czy jest faktycznie księżniczką, czy tylko pomywaczką, jak powiedział Rogaty Król. "The Black Cauldron" faktycznie nie przypomina innych filmów Disneya. Nie tylko przez mrok, ale i przez brak piosenek (to akurat plus).

Trojden

Film ma unikatowy klimat choć akcja jest nieco chaotyczna.Co do plusów potwierdzam w całej rozciągłości.Kiedyś błędnie myślałem że pierwszą animacją Disneya bez piosenek była Atlantyda (2001). Ciężko byłoby go przerobić na polski dubbing.Już się nie doczekamy .Tak czy siak na tle innych filmów animowanych tej wytwórni to całkowicie niepodobny.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
bartimus

Tak na marginesie, jak się wydaje ta bajka ma już dubbing. Nie widziałem co prawda wersji z nim, ale rzuć okiem tutaj http://dubbingpedia.pl/wiki/Taran_i_magiczny_kocio%C5%82

Fabian3200

Świeżynka z tamtego roku.Wielkie dzięki za tę nowinę.
Wierzę że dobrze wyszło.

ocenił(a) film na 6
bartimus

Proszę bardzo...

ocenił(a) film na 9
Trojden

Biorąc pod uwagę jak kiepsko radzi sobie ze zszywaniem spodni, jak zachowuje się w czasie kłótni z Taranem i jak oburza się po słowach Rogatego Króla to myślę, że można mieć 99% pewność, że jest ona księżniczką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones