Czarny rycerz

Black Knight

2001 1 godz. 36 min.
6,2 15 715
ocen
6,2 10 15715
927
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Czarny rycerz
 • Aż do granic absurdu. Oto amerykański Murzyn przenosi się do Średniowiecza. No i fajnie, ale skąd się tam do nędzy wzięła murzyńska księżniczka?!

 • Irish_Americ ocenił(a) ten film na: 3

  BOB_76 Masz racje, aż się rzygać chcę od tej nachalnej poprawności politycznej i rasowej, w każdym filmie czarny chłopak bawi się z białym, choćby nie wiem jak był liberalny ten biały, to pomyśli, że ten drugi jest czarny.
  Motyw murzyna w średniowieczu, tutaj już naprawdę pojechali po bandzie. Film zresztą nędzny, Tom Wilkinson chyba był na prochach, że taką rolę przyjął.

 • BOB_76 typowe gówno nadające sie na niedzielne pasmo polskich stacji TV

 • BOB_76 No właśnie, też mnie to zastanawia... Swoją drogą, to jest właśnie niepoprawne politycznie, bo sugeruje, że dla czarnego gostka musi być tylko czarna dziewczyna. A białej już niet :D

 • BOB_76 Obsesja? Podobno to leczą.

 • voleon W*dalaj stąd.

 • BOB_76 To leczą tez

 • dziuzeppe ocenił(a) ten film na: 3

  voleon Autor tematu ma 100% rację.

 • Andeddu ocenił(a) ten film na: 7

  BOB_76 Uważasz, że w średniowieczu nie było Czarnych? Pojawili się dopiero w czasach nowożytnych? Poza tym ona miała co prawda ciemniejszą karnację ale do stuprocentowej Czarnej kobiety jej daleko. Victoria była tylko służącą, mogła być schwytana i przewieziona do Anglii choćby z Hiszpanii, która wtedy była jeszcze częściowo pod panowaniem muzułmanów albo podczas wypraw krzyżowych. W końcu był XIV wiek. Mogła też zostać sprzedana jako niewolnica, choćby z którejś części Bizancjum. Jeden z rycerzy mówił o Victorii ,,Nubijka" a o Jamalu ,,Maur", normalne określenia na ludzi z dalekiego Południa i Wschodu w tamtych czasach. Skoro już starożytni Rzymianie rozsyłali Czarnych niewolników po całym swoim imperium a niedługo po nich Wikingowie docierali aż do Bagdadu, to co w tym dziwnego, że w filmie był ktoś o ciemnej karnacji?

  Dobijają mnie ludzie o tak ciasnych horyzontach jak ty. Ch*ja wiesz, ale musisz się wypowiedzieć.

 • Andeddu To by było skrajnie mało prawdopodobne żeby w średniowiecznej Europie Murzyn spotkał innego Murzyna. Mnie dobijają politpoprawni debile np. z Marvela, co zrobili jednego z nordyckich bogów czarnym, chociaż w społeczeństwie Wikingów praktycznie ich nie było.

 • Andeddu ocenił(a) ten film na: 7

  BOB_76 Ale Jamal przybył z XXI wieku, tylko Victoria była mieszkańcem średniowiecznej Anglii. Poza tym, okej spotkanie się dwóch Czarnych na Wyspach Brytyjskich było może i mało prawdopodobne w tamtych czasach, ale jednak możliwe. Tym bardziej prawdopodobne było to na południu Europy, w królestwach Kastylii albo Leonu, w Bizancjum czy na południu Włoch, Sycylią jakiś czas rządzili nawet muzułmanie.

  Ja rasistą nie jestem a wręcz przeciwnie, interesuję się afroamerykańską kulturą. Dlatego nie przeszkadza mi na przykład osadzenie Czarnego w jednej z głównych ról w nowych Gwiezdnych Wojnach, co wywołało taki sprzeciw wśród ograniczonego plebsu. Ale tak jak już wspomniałeś, osadzenie Czarnego w roli Hajmdala, bo to pewnie o niego ci chodziło, w filmie ,,Thor", to już czysta głupota i tu się z tobą zgadzam.

 • Andeddu Propsy za ten pierwszy komentarz, ale co do Heimdalla, to przecież to jest na podstawie komiksów, a nie stricte nordyckiej mitologii, i tam to są nie tyle bogowie, co kosmici, i jeśli kosmita może wyglądać jak biały ziemianin, to może chyba też jak czarny...

 • Andeddu ocenił(a) ten film na: 7

  leniwa_cisza Jeśli w komiksie Hajmdal był Czarny to okej, ale jeśli nie to po co to zmieniać? W końcu to jednak nordycka mitologia a nie wierzenia Buszmenów.

 • Andeddu poza tym, chyba nawet filmie było, że Heimdall nie jest rodowitym Asgardczykiem

 • BOB_76 Ch*j a nie nordycka mitologia debilu polski. "bogowie" byli rasą kosmitów, bo Thor, to nie adaptacja mitologii a K O M I K S Ó W

 • BOB_76 Co za chamska wypowiedz! ("Wszedzie ta polityczna poprawność .Aż do granic absurdu. Oto amerykański Murzyn przenosi się do Średniowiecza.:")

  Redakcja Filmwebu powinna banowac takich kiboli Legii.
  Moim zdaniem, gdy pozwolimy kibolom na pisanie na Filmwebie, to przestaniemy byc godni Unii Europejskiej. Moim zdaniem ten Murzyn wlasnie wskazywal, ze jestesmy tolerancyjni. Moim zdaniem ten Murzyn powinien byc jedoczesnie Zydem, byc homosekualistą, być przesladowanym islamistą napastowanym przez niemieckie kobiety w Kolonii w sylwestra roku 1217, i mieć na imię Lechu.

  Bądzmy tolerancyjni, europejscy, nie badzmy kibolami Legii.

 • Degrengolada Tak jest, tolerancja przede wszystkim!
  Gwoli uzupełnienia: to nie był Murzyn, tylko Afroamerykanin. Tenże Afroamerykanin powinien być urodzony z in vitro, zapisać się do Greenpeace i ratować wieloryby. A w ogóle to nie nazywał się Lechu, tylko Bolesław i miał bronić zagrożonej demokracji.

 • mnips ocenił(a) ten film na: 6

  Degrengolada "przestaniemy byc godni Unii Europejskiej".... Ptfu!!! Aż się zakrztusiłem.
  Oby jak najszybciej to nastąpiło.

 • BOB_76 zgadzam się z wami że przesadzają z tą poprawnością polityczną ale ten film jest fajny, świetna komedia i ten film był zrobiony w czasie gdy nie było problemu z tą poprawnością polityczną. Problemy zaczęły się od chyba 2014 roku a ten film miał premierę 2001 więc z du py nie przyczepiajcie się do każdego filmu, np. film zniszczony przez poprawność polityczną to Fantastyczna Czwórka (2015) lub Ghost Busters (2016) wiem wiem premiery film nie miał ale spójrzmy na obsadę aktorów i zwiastuny filmów mi to wystarczy na zniszczoną klasyke :D

 • Adi323_filmweb zapomniałem o gó wnie zwanym Star Wars 7 the Force Awakens, nie dość że tam jest czarny Stormtrooper to mamy dziewczynę 18 letnią gdzie strzela lepiej od Hana Solo, używa lepiej mocy od samego Yody i lepiej walczy na miecze świetlne niż sam Obi Wan Kenobi. Taka idealna mieszanka na gó wniany filmik dla dziewczynek Kur wa zaczyna się nowa seria Igrzysk Śmierci aż śmiać się chce hahhahaahahahaha

 • BOB_76 Wiesz, myślę, że wszyscy pochodzimy od murzynów (sic). Ale czy słowo murzyn jest w tych czasach poprawne politycznie?

 • BOB_76 No K U R W A przecież tytuł filmu Czarny Rycerz który na dodatek jest czarny, prędzej ten film można by było posądzić o rasizm niż o urojoną poprawność polityczną, ale oczywiście zakompleksiony polaczek wie lepiej xD

 • BuangBuanq ocenił(a) ten film na: 7

  acocieto_ok Jezu... Dobrze że to oglądnąłem jak miałem 9 lat bo teraz by mi mózg wyżarło czytając te komentarze :D.

 • VanRos ocenił(a) ten film na: 8

  BOB_76 Minęło wiele lat... tyle nienawiści w komentarzach, heh. A ten głupek co założył temat ( przez szacunek nie wymienię nawet jego nicka ) chyba pijany był, jak oglądał ten film. Księżniczka była tam jedna, i to biała.
  Jedyna czarna... to pokojówka numer 7, zdobyta w Nubii, która zresztą została w jednej scenie podarowana głównemu bohaterowi jako nagroda.
  I jak mi napiszesz W* coś tam stąd, to znaczy że masz tylko poziom tego kolesia któremu Sir Nolty wsadził gębę w gówno :)

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • BOB_76 Jedyny murzyn znalazł się tam przypadkiem na potrzeby filmu przenosząc się w czasie. Po drugie nie było tam żadnej murzyńskiej księżniczki tylko nubijska pokojówka czyli służąca więc niewolnica kupiona na jakimś europejskim targu albo otrzymana w prezencie. Oglądałeś ten film w ogóle bo nie bardzo wiadomo o co ci chodzi z tą polityczną poprawnością a nawet wcale nie wiadomo?