Czarodziej

The Wizard

1989 1 godz. 40 min.
6,2 646
ocen
6,2 10 646
342
chce zobaczyć

Corey nie zgadza się na oddanie jego upośledzonego umysłowo brata do domu opieki. Ucieka z nim z domu. Wkrótce spotykają pomysłową i zaradną dziewczynę, która pierwsza zauważa, że Jimmy ma nadzwyczajny talent do gier wideo. Uciekając przed rodzicami, cała trójka dojeżdża do Kalifornii, gdzie Jimmy dokonuje wyczynu, jakiego nikt by się po nim nie spodziewał.

Sam rozwodzi się kolejny raz. Jego trzech synów przeżywa ponowny rozpad rodziny na swój sposób. Corey przyzwyczaił się już do tego, że nie może liczyć na ojca. Najgorzej znosi to Jimmy, przyrodni brat Coreya. Chłopak zamyka się w sobie i właściwie nie interesuje go już nic prócz gier komputerowych. Corey postanawia umożliwić mu wzięcie udziału w słynnym turnieju w Los Angeles. Chłopcy wyruszają w drogę. Christine, matka Jimmy'ego, wynajmuje detektywa, który rusza ich tropem.

margot_
opis użytkownika

Od czasu utonięcia siostry bliźniaczki i rozpadu rodziny, 9-letni Jimmy Woods (Luke Edwards) zamknął się w sobie i przestał przejawiać zainteresowanie otoczeniem. Chłopiec bardzo często ucieka z domu udając się z nieodłączną żółtą walizeczką "do Kalifornii". Z powodu kłopotów z nieprzystosowaniem chłopiec zostaje umieszczony w zakładzie opieki. Jego starszy brat Corey (Fred Savage) nie potrafi pogodzić się z tą sytuacją. Nastolatek postanawia zabrać brata z izolatki i wyrusza razem z nim do Kalifornii. W ślad za uciekinierami udają się, wynajęty przez matkę Christine (Wendy Phillips) i jej nowego męża, łowca nagród Putnam (Will Seltzer) oraz ojciec chłopców Sam (Beau Bridges) wraz z najstarszym synem Nickiem (Christian Slater). Na dworcu autobusowym Corey i Jimmy poznają Haley Brooks (Jenny Lewis). Dziewczyna widząc niezwykłe umiejętności Jimmy'ego do gier komputerowych namawia bohaterów do udziału w turnieju "Video Armageddon", który odbywa się w Reno.

Lejzorek
opis użytkownika