Christian Slater I

Christian Michael Leonard Slater

7,7
17 646 ocen gry aktorskiej
Christian Slater I
Przed kamerami Slater zadebiutował w wieku 7 lat. Jego matka, która była odpowiedzialna za dobór obsady do popularnej telenoweli "One Life To Live", załatwiła mu niewielką rolę w serialu. Dwa lata później Christian odniósł swój pierwszy sukces sceniczny w sztuce "The Music Man" u boku Dicka Van Dyke'a. Wzbudził zainteresowanie nowojorskich producentów i został przez nich zaangażowany do występów na Broadwayu: "Makbet", "David Copperfield".

W połowie lat 80. Slater był już na stałe zatrudniony w telewizji i twarz jego była powszechnie znana. W 1986 roku aktor wystąpił w filmie, który zwrócił na niego uwagę krytyków "Imię róży". I być może już wtedy zaczęłaby się jego sława, gdyby nie to, że trafił do aresztu. Został, po długim pościgu, zatrzymany przez policję i oskarżony o nielegalne posiadanie broni, jazdę bez ważnych dokumentów i pod wpływem alkoholu. Wybuchł skandal i przez kilka następnych lat było o Slaterze cicho. Sytuacja zmieniła się w roku 1990, kiedy wystąpił w filmie "Więcej czadu". Obraz stał się przebojem a z Christiana uczynił gwiazdę. Kolejne role w takich filmach jak: "Prawdziwy romans", "Wywiad z wampirem", czy "Morderstwo pierwszego stopnia" ugruntowały jego pozycję jako utalentowanego aktora. W 1995 roku Slater został ponownie aresztowany. Oskarżono go o próbę wniesienia pistoletu na pokład samolotu. Tym razem skandal mu już nie zaszkodził. Rok później wystąpił u boku Johna Travolty w kasowym przeboju "Tajna broń" i wzruszającej komedii "Usłane różami".

W 1997 roku jednak jego sytuacja się pogorszyła. Ponownie został aresztowany, a ponieważ podczas zatrzymania ranił policjanta wyrokiem sądu został skazany na 90 dni więzienia z czego odsiedział 2 miesiące. Podczas procesu Christian przyznał się również do zażywania heroiny i kokainy, i został zmuszony do tego by dobrowolnie zapisać się na leczenie odwykowe. W 1998 roku Slater powrócił na ekrany kin komedią "Gorzej być nie może", a także zajął się produkcją sztuki "Side Man", która ma zostać wystawiona na Broadwayu.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 sierpnia 1969

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 174 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, inną nagrodę oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Ryan Haddon (12.02.2000 - 21.11.2006, rozwód), 2 dzieci: syn Jaden Christopher (ur. 06.04.1999) i córka Eliana Sophia (ur. 15.08.2001); 2. Brittany Lopez (od 02.12.2013), córka (ur. 16.08.2019)
Posiada zielony pas w karate.
Aby zagrać Hale'a w filmie "Tajna broń", zrezygnował z roli w filmie "Zabójcy".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie rozwijał kariery albo napotkał się na przeciwności losu. Nie wiem. Gdzieś się zgubił, zaginął, zaczął grać w coraz gorszych filmach. Ogromna szkoda. Bardzo dobry aktor. Kocham go za Adso z Imienia róży.

ma u mnie wieczny szacun

Gratulacje.

Gdyby powstał film biograficzny o Philu Collinsie, to Chris byłby idealny. Zajebiście podobne głosy mają i podobna uroda. Takie małe spostrzeżenie

Genialnie zagrał Jasona Dena!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones