PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91325}

Czarownice

Häxan
7,7 4 324
oceny
7,7 10 1 4324
8,1 13
ocen krytyków
Czarownice
powrót do forum filmu Czarownice

Pełen niesamowitości obraz, zrobił na mnie wielkie wrażenie. W tym była mieszanka wielu
twórczości przyszłych pokoleń, więc tylko mogłem sam sobie dopasowywać, na kimże ten film mógł
zrobić podobne wrażenie jak na mnie i możliwe śladowe jego ilości odnaleźć w tychże twórczości.
Cudowny klimat, świetna scenografia - to mnie zachwyciło najbardziej, a jeśli chodzi o całą resztę,
nie ma się do czego przyczepić. Arcygenialny i to przemieszanie rzeczywistości z fikcją, że już
właściwie nic się nie wydaje rzeczywiste czy nieprawdziwe, wszystko jest bowiem oszustwem:)

ocenił(a) film na 8
mariouszek

dobrze napisane .. film podobne wrazenie na mnie zrobił swietne kono dokumentalne z połaczeniem horroru .. jak na rok 1922 genialny klasyk pozycja obowiązkowa .. chociaz od początku nudził ale z minuty na minute było coraz ciekawiej :)

mariouszek

Zgadzam się. Do tego te efekty specjalne (ten po klatkowy diabełek ;)) i charakteryzacja (nawet najgrubsza warstwa charakteryzacji ukazywała mimikę aktora). Nie spodziewałem się takiego poziomu w latach 20. Film jest też swoją drogą wyjątkowo brutalny jak na owe czasy (ale wyciskiwanie krwi z martwego niemowlęcia do miski robi nadal wrażenie) do tego mamy troszkę erotyki (krótka, ale jednak scena orgii z wiedźmami i diabłami). Szkoda, że film nie zyskał większej sławy, ponieważ to coś niesamowitego.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Widzicie co kościół wyrabiał i dalej nie wyciągacie wniosków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones